Hoci nie je taká populárna ako jar či leto, prináša mnoho radovánok, ktorým nikdy neodolajú deti a ani dospelí. Pravdou je, že leto je pre zásnubné i snubne prstene riskantným obdobím. Morská voda i piesok môžu prsteň poškodiť. To platí aj o zimnom období.
Aj keď zimné mesiace môžu byť nádherným obdobím, ktoré je plné čarovných udalostí, pre tie, ktoré sú šťastne zasnúbené alebo vydaté aj trošku riskantným. Teda, hlavne pre ich prstene, ktoré sú ohrozené zimnými nástrahami. A keďže sa k nám zima pomaly blíži, je dobré vedieť, aké sú 3 hlavné spôsoby, ktorými ohrozujeme svoje prstene. Toto by mala vedieť každá budúca nevesta či vydatá žena.
Odporúčame: Najčastejšie chyby pri výbere svadobných kvetov: Toto radšej nie!
Zdroj: Depositphotos
Odpratávanie snehu
Možno trochu predbiehame, pretože zatiaľ nevieme, aká bude zima, ale je lepšie vedieť dopredu, čo môže negatívne vplývať na prstene. Prvá vec, ktorá nemá na zásnubné prstene najlepší vplyv, je odpratávanie snehu.
Podľa šperkárov je v tomto prípade najväčším rizikom chemikália na topenie ľadu, ale aj lopaty či odhrňovače snehu. Chemikálie, ako je posypová soľ, môže prsteň poškodiť. Preto by ste si pri narábaní s chemikáliami mali na ruky nasadiť ochranné rukavice a ideálne prstene z rúk zložiť.
Ak sneh odpratávate manuálne, pozor aj na lopaty. Tie môžu prsteň poškriabať a dokonca aj poškodiť. Vedzte tiež, že v kope snehu sa prsteň hľadá ťažko v prípade, že vám z prsta sklzne.
Neprehliadni: Svadobný strom ako netradičná kniha hostí: Hit posledných rokov
Zdroj: Depositphotos
Zimné rukavice a prstene
Ani táto kombinácia nie je najvhodnejšia. Rukavice sú, samozrejme, počas zimy nevyhnutnosťou. Ale rovnako môžu prsteň poškodiť. Najmä stredový kamienok sa môže o rukavice zachytiť a uvoľniť. V tomto prípade však odborníci odporúčajú vyhýbať sa rukaviciam z úpletu a iných materiálov, pri ktorých by mohlo dôjsť k zachyteniu prsteňa, resp. diamantu.
Prechod zo zimy do tepla
Aj extrémne teplotné výkyvy môžu mať na snubný či zásnubný prsteň negatívny vplyv. Extréme teplotné výkyvy môžu ovplyvniť vnútornú chémiu diamantu. Tvorcovia šperkov odporúčajú pri prechode zo zimy do tepla prstene zakrývať, aby neboli vystavované takým „teplotným šokom“.
Pozri tiež: Transparentné svadobné oznámenie: V roku 2023 budú najväčším hitom