Plánovanie svadby je o niečo náročnejšie ako zoznam na nákup na narodeninovú párty. Zohľadňujete oveľa viac vecí, plánovať musíte postupne, aby ste na nič nezabudli. Porovnávate priestory, cenové ponuky a zbierate obrázky svadobných výzdob, kytíc, cukroviniek, šiat a rôznych iných svadobných radostí. Svadobný denník by vám teda mal slúžiť na zapisovanie všetkého dôležitého. Teraz si povieme, ako si ho založiť, čo si do neho zapisovať a na čo slúži.
Zaujme ťa: Modrá svadobná výzdoba: Extravagantná a predsa romantická
Ako si založiť svadobný denník
Na trhu je hneď niekoľko druhov svadobného denníka, stačí trošku „surfovať po nete“ a rýchlo objavíte svadobný bedeker alebo svadobný plánovač. Zväčša sú to knižky, ktoré vás sprevádzajú prípravami, podobne, ako to robíme my na tvojasvadba.sk. Tieto zápisníky si môžete kúpiť aj v tradičných kníhkupectvách, kde si ich prelistujete a zistíte, ktorý vám vyhovuje. Akonáhle začnete plánovať a odložíte si prvé obrázky šiat alebo spíšete zoznam hostí, založili ste si svadobný denník.
Samozrejme, dnes môžete veľa vecí urobiť celkom jednoducho pomocou počítačových programov, no niektoré drobnosti je lepšie mať na jednom mieste a tak trochu retro. Svadobný denník vám tak ostane ako spomienka na toto príjemné obdobie plánovania, vyberania a rozhodovania.
Ako vyzerá svadobný denník
Denník alebo svadobný plánovač nemusíte mať vo forme zošita. Stačí, ak si vyberiete jeden pekný zakladač, ktorý si rozdelíte na témy. Šaty a doplnky, hostina, program, zoznam hostí, zálohy, faktúry, zmluvy, kontakty a všeličo iné, čo budete potrebovať. V dnešnej dobe už väčšinu vecí vybavíte online. Ale napríklad zasadací poriadok bude od vás požadovať hlavný čašník, prevádzkar, svadobná agentúra aj koordinátor. Jednoducho, nikdy neviete, akú informáciu budete potrebovať a niektoré je dobre mať v papierovej podobe.
Pozri tiež: Ako NAOZAJ ušetriť na svadbe bez veľkého ústupku?
Čo si do denníka zapisovať
Svadobný denník si môžete viesť dvoma spôsobmi. Klasická písaná forma denníka, kde zachytíte svoje pocity, nebude o zratúvaní a počtoch hostí či kvetov, ale aj po rokoch vám pripomenie, koľko radosti vám svadobný ruch priniesol.
Druhou formou je diár, kde zapíšete všetky termíny, výdavky a kde budete pravidelne spisovať zoznam všetkého, čo je potrebné vybaviť. Vytvoriť si môžete aj tzv. „beauty kalendár“, do ktorého si pripravíte rozpis cvičení a športových aktivít, návštevu vizážistky aj všetky skrášľujúce procedúry, ktoré chcete do svadby absolvovať. Na nič nezabudnete a ak sa vám aj podarí jednu či dve návštevy fitka vynechať, nič sa nestane. Veď na niečom tie šaty zase držať musia. ;)
Zoznamy, ktoré si vytvoríte vo svojom svadobnom denníku, sa budú postupne skracovať. Zostanete milo prekvapené, aký je to príjemný pocit, škrtnúť si povinnosť a vedieť, že deň D je znovu o kúsok bližšie.