Umelé riasy: objemové, 4D či 3D? Ako si vybrať tie správne na svadbu?

Svadobný deň nám dáva množstvo dôvodov na zvýraznenie našej krásy. Okrem krásnych nechtíkov, dokonalého mejkapu a svadobného účesu si stále viac dávame pozor aj na riasy, resp. mihalnice. Objemové riasy, 4D mihalnice či 3D mihalnice? Chceme mať krásny pohľad, ktorý zachytí každú našu náladu a všetky pocity, ktoré počas svadobného dňa prežívame. Ak sú vaše mihalnice chudobnejšie, možno zvažujete ich umelú verziu. Pozhovárali sme sa za vás s profesionálnou kozmetičkou Patríciou Bučkovou o tom, čo by ste mali vedieť o umelých mihalniciach.

Čo prvé by mala nevesta vedieť?

Pred tým, ako začínam s klientkou pracovať, vždy sa jej opýtam na citlivosť a alergie. Je veľké množstvo vecí, na ktoré môže byť klientka alergická. Môže mať citlivé očká, mať alergiu na pomocné tekutiny, ktoré sa pri lepení používajú, na samotné lepidlo, gélové podložky, pásky. Ak ste ešte nikdy umelé mihalnice nemali, tak si odporúčam urobiť test. Nalepiť len pár kúskov a pár dní počkať.

Pozri tiež: Svadobné účesy na rok 2019: Pozri si aktuálne trendy

Objemové riasy

Zdroj: Shutterstock®

Ako dlho sa zvyká na mihalnice?

Niekto si zvykne po hodine a niekto si ich prítomnosť uvedomuje dlhšie. Je to veľmi individuálne a závisí to aj od vašich zvykov. Pri umelých mihalniciach si musíte zvyknúť na to, že si nesmiete pošúchať oči. Dávať pozor pri líčení aj odličovaní a tiež pri bežných domácich činnostiach vám môžu na začiatku zavadzať.

Aké sú druhy mihalníc?

Čo sa týka materiálu, sú syntetické a norkové. Ak ide o farby, tak sú hnedé, čierne, ale aj farebné. Čo sa týka veľkosti alebo bohatosti, toto označenie sa veľmi často mení. Keď som začínala, tak 3D mihalnice to bola jedna umelá na jednu vlastnú. Dnes sú to skôr tri umelé na jednu. 1D, 2D, 3D alebo 4D teda závisí od počtu mihalníc.

4D mihalnice a 3D mihalnice

Zdroj: Shutterstock®

Druh mihalnice závisí aj od techniky lepenia. Objemové sú prehustenejšie, 4D sú zase prirodzenejšie. Vytvára sa vejárik, ktorý sa následne lepí na vlastnú mihalnicu klientky. Problém je aj v tom, že pri školeniach sa ľahko stane, že pojmy sa miešajú. Hollywoodsky, barbie look. Niekto to nazve inak na Instagrame a vytvorí nový trend, ktorý je vlastne starý.

Ako sa treba o mihalnice starať?

24 hodín sa treba vyhýbať vode, aby malo lepidlo šancu uschnúť. Maskaru si dávajte len na spodné riasy. Vyhýbať by ste sa mali aj soláriu, saune a podobne. Väčšina mojich zákazníčok ale robí všetko, solárkujú sa aj kúpu a mihalnice im držia. Mihalnice by ste si mali prečesávať špeciálnou kefkou, ale nie veľmi často. Veľmi rýchlo by potom vypadávali. Ak sa maľujete, tak je lepšie používať odličovadlá, ktoré nie sú na báze oleja. Skôr micelárne vody alebo iné odličovače. Pri odličovaní nie je dobré používať vatové tampóny. Ich jemné vlásky sa vám dostanú medzi mihalnice a veľmi nepríjemne sa potom odstraňujú. Lepšie je použiť obrúsky alebo vatové tyčinky.

kefky na prečesávanie mihalníc

Zdroj: Shutterstock®

Akú dlhú životnosť majú mihalnice?

Doplňovať by sa malo medzi tretím a štvrtým týždňom. Vaša vlastná mihalnica má 28-dňovú rastovú fázu, takže niekedy vypadávajú umelé mihalnice spoločne so živými. Čas doplnenia je veľmi individuálny. Pre nevesty, ktoré už mali umelé mihalnice, odporúčam tak dva dni pred svadbou nové doplnenie, aby boli čerstvé.

farebné mihalnice

Zdroj: Shutterstock®

Aký je aktuálny trend?

Elegancia a prirodzenosť. Žiadne prehnané dĺžky ani šialené farby. Samozrejme, to, aké mihalnice sa nakoniec použijú, závisí aj od toho, aké má klientka vlastné mihalnice, od tvaru a veľkosti jej očí. Aj krátka mihalnica bude vyzerať na menšom oku dlhšie. Stačí si potom vybrať správnu dĺžku, hrúbku a zatočenie.

3 komentárov
Frederika Kinkorová

Frederika Kinkorová

30.07.2019 22:12

umele mihlanice som mala asi trikrat v zivote,pokazde ma po aplikacii chvilu stipali oci, ale musim priznat ze to vzdy ulahcilo a skratilo ranne pripravy do prace :) a zaroven je to krasny doplnok , ktory sa neda prehliadnut

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

14.08.2019 20:35

výber mihalníc by som nechala na kozmetičku,

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

07.04.2021 10:26

Určite by som ako nevesta chcela umelé mihalnice, pekne to zvýrazní pohľad. Ale keďže v tomto sa veľmi nevyznám, určite sa zverím do rúk odborníčke, ktorá mi zároveň aj poradí :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE