Darčeky pre deti na svadbe: Čím prekvapiť najmenších hostí?

Detičky sú fantastickou súčasťou svadby. Je s nimi kopec zábavy, vo svojich malých motýlikoch, šatočkách a tutu sukničkách sú rozkošné a vraj prinášajú novomanželom šťastie. Ako sa teda o týchto radostníkov na svadbe postarať? Darčeky pre deti na svadbe by mali byť odlišné od tých, ktoré dávate dospelákom. Najmä preto, že majú trošku inú predstavu o tom, čo je zábava.

Neprehliadni: Ako vytvoriť svadobný fotokútik: Inšpiruj sa týmito nápadmi!

drobné darčeky

Zdroj: Shutterstock®

sladká torta

Zdroj: Shutterstock®

Sladkosti, cukríky, farebné slamky

Darčeky pre deti vám do svadobnej výzdoby nebudú zapadať. Stačí si spomenúť na to, keď sme my boli malými deťmi. Páčilo sa nám všetko farebné, veselé a optimistické. Aj vy teda pri výbere darčekov stavte na farby. Ako deti sme milovali slamky, no dnes už vieme, že sú veľmi neekologické. Ak chcete deťom aj tak urobiť radosť, stiahnite po papierových slamkách. Sú recyklovateľné a prírode neuškodia.

sladkosti2

Zdroj: Shutterstock®

Deťom môžete nechať pripraviť aj špeciálny zmrzlinový alebo pudingový pohár, aby si zamaškrtili, kým si dospeláci budú vychutnávať kávu. Bude to znovu čosi výnimočné, určené len pre špeciálnych hostí a najmä sladké. Apropo cukor. Napriek tomu, že chcete deťom urobiť radosť, ponúknite im aj zdravšie alternatívy. Napríklad ovocný pohár, zeleninové tanieriky alebo želatínové cukríky.

sladkosti

Zdroj: Shutterstock®

Pastelky, farbičky a omaľovánky

Záujmy detí sa menia s vekom. Tie najmenšie sa zahrajú prakticky s čímkoľvek, stačia im drevené kocky alebo balónik na stužke. Škôlkari zase fičia na plastelíne a postupne pribúdajú farbičky a omaľovánky. Dávajte najmä pozor na to, aby ste malým deťom nedarovali príliš dlhé farbičky, mohli by si nimi ublížiť.

farebné omaľovánky

Zdroj: Shutterstock®

Stavebnice a kocky

Stavebnice sú obyčajne výsadou chlapcov. Ak ich teda chcete potešiť a zabaviť, pripravte im menšiu krabičku, ktorú si môžu neskôr preniesť do detského kútika alebo na koberec. Ak máte na svadbe menej detí a kútik neplánujete vytvoriť, siahnite skôr po menšom puzzle. Skladačku potom môžu pomáhať skladať všetci pri stole.

lego kocky

Zdroj: Shutterstock®

plastelína

Zdroj: Shutterstock®

darčeky pre deti

Zdroj: Shutterstock®

Darčekové tašky

Všetci radi dostávame darčeky, najmä ak sú pekne zabalené a je ich veľa. Ak neviete presne, čo by mohlo deti zaujímať, pripravte im darčekové tašky, do ktorých zbalíte z každého rožka troška. Okrem radosti z rozbaľovania, potešíte deti množstvom (hoci malých) prekvapení a ak prispôsobíte farbu tašiek výzdobe, nebudú vám ju kaziť farebné ceruzky ani plastelína.

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

06.04.2021 18:52

Presne nad jednou z týchto vecí uvažujem :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE