Svadba v stodole: Najkrajšie miesta na Slovensku ideálne na hostinu!

Každá z nás túži po najkrajšej, najromantickejšej, najnezabudnuteľnejšej, najdokonalejšej svadbe. Ešte by sme mohli pridať niekoľko superlatívov, ktorými by sme chceli vyjadriť to, aká by mala byť tá naša vysnívaná svadba. Dnes svadby nie sú len o slávnostnom sľube dvoch mladých ľudí, ktorí sa rozhodli zdieľať každodenné životné prekážky a radosti. Svadba je i okázalou ukážkou toho, čo si môžeme dovoliť, a to s bohatou hostinou. Je stelesnením našich túžob, snahou o to, aby sa hostia cítili výborne a bol to i pre nich výnimočný deň.

Nevesty majú rôzne predstavy o vlastnej svadbe. Niektorým stačí len povedať si to dlhú dobu očakávané ÁNO v kruhu najbližších alebo na pláži ďaleko od všetkých, iné chcú premeniť svoju svadbu na obrovskú udalosť. 

Svadba v kaštieli, svadba v honosných priestoroch, letná svadba v záhrade, svadobné sály. A čo tak rustikálna svadba v stodole?

Pozri aj: Kaštiele na západe Slovenska, v ktorých môžeš povedať svoje ÁNO

Stodola

Zdroj: pinterest.com

Vidiecky vzduch, drevo a romantika

Svadby v stodolách v posledných rokoch patria medzi veľmi populárne. A my sa tomu ani nečudujeme. Stačí, ak si otvoríte webovú stránku Pinterest a zadáte niekoľko kľúčových slov (ako napr. rustikálna svadba alebo svadba v stodole) a vyskočí na vás niekoľko nádherných vyzdobených stodôl, ktoré vás prinútia premýšľať nad vidieckou svadbou. Dokonca aj tie, ktoré sú už vydaté, nebudú môcť odlepiť oči od obrazovky. 

Okúzľujúce drevené stavby s vysokými stropmi a špicatými strechami, ktoré ešte voňajú po slame, vás očaria na prvý pohľad. Rustikálne doplnky, svetelné reťaze a milé detaily vytvoria romantickú atmosféru, ktorá nechá každého z vašich hostí v nemom úžase. 

Ak ste to práve vy, kto sa chystá mať svadbu v stodole, nezabudnite, že i doplnky, pozvánky či výzdobu treba prispôsobiť tomuto miestu. Takisto i svadobné šaty by mali byť zladené s takýmto štýlom svadby. Ani len nepomyslite na nadýchané princeznovské či korzetové šaty s korunkami a prezdobenými závojmi. Vyberte si jemné šaty s holým chrbátom, šaty v bohémskom štýle, s priesvitnými rukávmi alebo dvojdielne s dlhou sukňou. Žiadne obrovské vyčesané účesy s tristo trblietajúcimi sa perlami. Skôr jednoduchší a na pohľad ležérny účes s pár ozdobami. Pekne ukáže i kvetinová parta, čelenka či kruh. Kytica z lúčnych alebo iných živých kvetov je krásnou bodkou za celým výzorom. 

Výzdoba stodoly je väčšinou v réžii majiteľov alebo si môžete zaplatiť služby agentúry či kvetinárstva. Pokiaľ ste však kreatívne, do výzdoby sa môžete pustiť i samy. Z materiálov prevládajú tie prírodné, steny a stoly sa zdobia bielymi látkami, šifónom, plátnom, kvetmi. Sudy, konvice na mlieko, svetlá, lampáše, palety, staré nádoby na vodu, okenné rámy, slama, drevené šípky s nápismi – tieto jednoduché detaily robia stodoly tým pravým miestom pre vysnívanú svadbu.

Očarili sme vás? Inšpirovali? Ak aj vy túžite po takejto svadbe, nemusíte cestovať aj s celým svadobným sprievodom tisícky kilometrov. I u nás na Slovensku máme niekoľko kúzelných „pinterestovských“ stodôl. Ak sa rozhodnete pre nejakú z nich, veľmi neváhajte, pretože mnohé z nich sú už rezervované na celý rok. 

 

 

Galéria -

Zelený deň, Bošáca, okres Nové Mesto nad Váhom

Od prípravy nevesty a ženícha v dedinskej chalupe cez vítanie hostí v záhrade, obradu v ovocnom sade až po svadobnú hostinu v útulnej a dokonale vyzdobenej stodole. Prostredie vsadené do vidieka má veľmi príjemnú atmosféru. Rustikálny nádych budov, rozľahlá záhrada a starodávny nábytok dodáva tomuto miestu neskutočné čaro. Nádherne vyzdobené priestory, hojdačka, staré drevené kolesá z voza opreté o tehlovú stenu domu, živé kvety, farebné stuhy a svetelné reťaze – detaily, ktoré dopĺňajú celkový vnem zo svadby. Veď posúďte sami.

1 komentár
Táňa Slahučková

Táňa Slahučková

24.02.2020 11:45

Nádhera, keby som nebodaj raz plánovala svadbu, beriem tú v stodole :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE