Ako správne objednať kvety na svadbu? Drž sa týchto zásad!

Na tomto webe vám prinášame rady od profesionálov, snažíme sa vás pripraviť na všetky komplikované aj jednoduché rozhodnutia. Dnes by sme chceli hovoriť o tom, ako objednať kvety na svadbu. V praxi sa často stretávame s tým, že nevesty si nevedia správne objednať kvetinovú ikebanu, prípadne porovnávajú len cenové ponuky bez toho, aby vedeli, ako bude kytička resp. svadobná kvetinová ikebana vyzerať.

Veľké predstavy

Internet je v tomto nepriateľ. Vyberáte si tie najväčšie ikebany, pretože tie sa vám samozrejme páčia najviac. Alebo si vyberáte jednoduché vintage nádobky s drobnými kvietkami z lúky na kúskoch dreva. Vaša predstava má svoju cenu. Veľké ikebany môžu obsahovať 50 – 100 kvetov. Ich cena sa potom vyvíja aj od mesiaca, v ktorom je svadba. Kvetinová výzdoba ale nemusí byť len o veľkých kvetinových guliach. Môžete si vybrať rôzne veľkosti a pracovať aj s lacnejšími kvetmi.

Nezabudla si na niečo? Máš všetko pripravené? Skontroluj si balíček záchrany pre nevesty

veľká kvetinová ikebana

Zdroj: Shutterstock®

Cenový šok

Ak nemáte predstavu o cene a chcete si ju vytvoriť, oslovte viacerých dodávateľov. Okrem ceny za kvety sú dôležité aj služby, ktoré budete potrebovať spolu s kvietkami dodať. Dokáže vám kvetinárstvo alebo agentúra zabezpečiť vhodné vázy, stojany alebo svietniky? Dodajú vám kvety na miesto a uložia ich na stoly? Vedia vám zabezpečiť aj kytičku, pierko pre ženícha, kvietky na tortu, do vlasov alebo kvety do kostola? Odlišnosť v cene kvietkov môže potom znamenať aj to, že sa kvety nedodávajú s doplnkovými službami. Preto sa treba opýtať na to, čo za svoje peniaze dostávate.

náhľad kvetinovej výzdoby

Zdroj: Shutterstock®

Náhľad kvetinovej výzdoby

Kvetinová výzdoba, ikebany, vypichované kvetinové gule alebo kytice do váz? Zo skúsenosti vieme, že niektorí dodávatelia sa ľahko dokážu prispôsobiť vašim cenovým predstavám, no budú zaostávať za tými vizuálnymi. Preto vždy požadujte náhľad kvetinovej ikebany. Ak to nie je možné z reálnych živých kvetov, požiadajte dodávateľa (kvetinárstvo alebo svadobnú agentúru) aspoň o fotografiu výzdoby, ktorú už realizovali. Nikdy sa nespoliehajte na opis alebo zoznam použitých kvetov. Trvajte na tom, že chcete vidieť, ako budú kvety približne vyzerať.

koľko stoja kvety na svadbu

Zdroj: Shutterstock®

Kvety na svadbe

Obrázky sa s realitou budú zhodovať len z časti. Mala by to byť pomerne veľká časť, ale kvety sú nevyspytateľné. Nerastú rovnako, nevyzerajú rovnako, niekedy majú svoj vlastný život. Preto ak zbadáte, že kytica alebo ikebana nie je na 100 % podľa obrázku, neberte to ako koniec sveta. Menšie rozdiely vo farbe alebo veľkosti kvetov sú prípustné a niekedy sa s tým naozaj nedá nič robiť. Samozrejme, pokiaľ budú kvety úplne inej farby alebo dostanete kvety do vázy namiesto vypichovanej ikebany, je to problém. Stať by sa to ale nemalo.

koľko stojí svadba

Zdroj: Shutterstock®

Pri výbere kvetov myslite na to, že jednofarebné ikebany si pýtajú iný výrazný prvok. Aby bola výzdoba zaujímavá a viditeľná, môžete použiť farebné obrusy, kontrastné servítky alebo sviečky. Ak použijete viac druhov kvetov v dvoch alebo troch farbách, bude výzdoba pôsobiť bohatšie.

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

05.04.2021 16:18

Určite treba myslieť na sezónnosť kvetov, tak napr. pri zimnej svadbe radšej zvoliť ruže, ktoré možno zohnať celoročne, ako trebárs pivónie, ktoré sú v zime predražené, keďže ich sezóna je jar a leto.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE