Rozlúčka so slobodou: Kde ju zorganizovať - doma alebo v bare?

Súčasťou povinností hlavnej družičky je zorganizovať nezabudnuteľnú rozlúčku so slobodou. Ak ste spolu so svojou dievčenskou partou parketové levice, určite si rezervujte stôl vo svojom obľúbenom podniku. A tancovať môžete do rána. Možno preferujete trošku pokojnejšiu atmosféru súkromného salónika alebo chcete jednoducho ostať doma a užiť si jeden deň bez svadobných príprav. So svojou družičkou sa teda vopred dohodnite, aká má byť vaša rozlúčka so slobodou. Doma alebo v bare?

Kedy zorganizovať rozlúčku so slobodou?

Ideálny čas je približne dva týždne pred svadbou. To zatiaľ „nedoklepávate“ posledné detaily, ešte nemáte priveľký stres a viete si aj na chvíľu oddýchnuť. Nečakajte však do poslednej chvíle. Aj keď muži zvyknú mať rozlúčku niekedy aj deň pred svadbou, nevesta chce byť predsa krásna a dokonale oddýchnutá. Búrlivú rozlúčku plnú dojatí a zábavy si preto doprajte skôr pred svadbou a pár dní pred ňou si zájdite na masáž a uhorkovú masku.

kedy zorganizovať rozlúčku so slobodou

Zdroj: Shutterstock®

Doma alebo v bare?

Dohodnite sa vopred. Stôl si rezervujte a prípadne sa dohodnite na spoločnej večeri v reštaurácii, no a takto posilnené vyrazte do ulíc. Nezabudnite na korunku pre nevestu a pre družičky šerpy alebo tričká s jednoznačným nápisom. A hlavne si užívajte. Ak chcete radšej ostať doma, nezabudnite pohostenie objednať alebo pripraviť vopred. Susedov vopred upozornite, že budete hlučnejšie a podplaťte ich nejakou drobnosťou.

koľko stojí striptér na rozlúčku so slobodou

Zdroj: Shutterstock®

Program na rozlúčke so slobodou

Večer začína príhovorom hlavnej družičky. Potom sa môžu pridať ostatné družičky či kamarátky a, samozrejme, aj nevesta. Dobrým zvykom je neveste podarovať niečo čipkované na svadobnú noc, prípadne vtipné darčeky pre dospelých. Tradičné sú aj rôzne hry, aktivity, vtipné kvízy aj otázky na telo. Zabávať sa ale môžete aj po svojom. Ak vás viac baví tancovanie v klube, tak nezabudnite na pohodlné tanečné topánky a pravidlo 1:1 (jeden drink = jeden pohár čistej vody).

Pozri aj: Darčeky pre svadobných hostí: Čo darovať družičkám a ženám?

vtipné darčeky pre dospelých

Zdroj: Shutterstock®

Koľko stojí striptér na rozlúčku so slobodou?

Približná cena sa pohybuje okolo 100€. V závislosti od toho, či idete do podniku, kde sa takýto muž prirodzene vyskytuje, alebo si ho pozývate do súkromného salónika či domov. Myslite ale na to, že striptér nie je snom každej ženy. Možno by nevesta prijala jazdu limuzínou po meste alebo iný „program“.

Program na rozlúčke so slobodou

Zdroj: Shutterstock®

Skúsenosti neviest

Katarína (26): „Moja rozlúčka bola poriadne divoká. Zabavili sme sa v obľúbenom klube a skončili ráno na káve. Skvele sme sa zabavili a pospomínali na staré časy.“

Petra (32): „Rozlúčku so striptérom som nechcela, za žiadnych okolností. Družičky ma vzali na chatu, kde sme celý víkend strávili debatovaním, tancovaním, hrali sme hry, pozerali filmy a veľa sa smiali. Celkom fajn oddych od svadobného stresu. A nezabudnite, ak rozlúčka so slobodou, tak potom bez fotografa. Pre istotu.“

6 komentárov
Brenda Bolibruchová

Brenda Bolibruchová

01.07.2019 10:30

domaaa rozhodne doma alebo niekde na zahrade...ja som mala rozlucku v mikulove v prenajatom bungalove a boli sme tam s babami tri dni a bolo to uplne senzacne :D sedeli sme vonku do noci a kecali a pilii a cez den sme obehli palavu a vinne sklipky a posledny vecer som dostala darceky a bolo ich hodneee a baby boli senzacne ... dokonca som dostala vibracne vajicko zo superlove a to ma potesilo brtálne :)

Vaše meno:

Lucia Šintálová

Lucia Šintálová

23.07.2019 23:15

Ja som rozlúčku so slobodou nemala a prežila som to :) V tom zhone nejak nebolo kedy.

Vaše meno:

Ľudmila Sedlická

Ľudmila Sedlická

18.09.2019 09:54

My sme takéto rozlúćky nemávali a a ni nám to nijako nechýbalo.

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

09.10.2019 13:27

Aj rozlúčka so slobodou by mala byť na úrovni ,aby nás z nej nebolela hlava ešte na svadbe.

Vaše meno:

Ivana Hlôšková

Ivana Hlôšková

23.02.2020 23:28

Ja som žiadnu rozlúčku so slobodou nemala a trochu ma to aj mrzelo. Ale ak by som ju mala, tak by ma potešila na záhrade s grilom, hudbou, fajn kamoškami a zábavným programom

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

06.04.2021 08:29

Neviem či budem mať rozlúčku so slobodou, ale páčila by sa mi rozlúčka na nejakom spoločnom skrášľovacom wellnesse s kamoškami, určite lepšie ako sa niekde opíjať v bare :-D

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE