Svadba na ostrove: Objav spolu s nami čarovné Santorini

Šum mora, biele domčeky s modrými strechami a nekonečné slnko. Snívate o svadbe v zahraničí? Svadba na ostrove alebo v zahraničí je dnes cenovo dostupná, ponúka ju viacero spoločností, cestovných agentúr a ak máte dostatok odvahy, môžete si ju zorganizovať aj sami. Najmä ak sa budete vydávať v krajinách EÚ, bude byrokracia celkom znesiteľná.

Odporúčame: Máte plné zuby klasiky? Objavte s nami svadobné sukulenty!

romantika santorini

Zdroj: Shutterstock®

Oficiálna svadba

Civilný obrad v zahraničí je dnes pomerne bežná záležitosť. Stále však potrebujete všetky správne formuláre a preklady. Aké presne, to závisí od toho, v akej krajine sa beriete. Sobáš stačí následne správoplatniť na Slovensku a hotovo. Ak máte v krajine, kde sa chcete vziať, známych, pravdepodobne vám budú vedieť pomôcť aj s cirkevným sobášom. Ten ale nebude oficiálne platný, takže variantom k nemu je stále zájsť na pár minút na úrad a „podpísať papiere“.

príprava na svadbu

Zdroj: Shutterstock®

zásnubné fotografie

Zdroj: Shutterstock®

Symbolická svadba

Možno ešte krajšia a romantickejšia ako oficiálna svadba za prítomnosti veľvyslanca je symbolická svadba. Žiadne papierovačky, podpisy ani citácie zo zákona, len to, čo si sami naplánujete. Sľuby si môžete vymeniť na terase s výhľadom na more alebo na prenajatej jachte, ktorá sa s vami bude jemne pohojdávať, keď si budete hovoriť svoje áno. Recepcia sa môže konať priamo pod holým nebom – na pláži alebo na terase hotela.

foto

Zdroj: Shutterstock®

Svadobné fotografie

Všetko podčiarknuté a zrátané, spomienky, ktoré vám zo svadby ostanú, si budete najčastejšie pripomínať na fotografiách. Santorini, to je hneď niekoľko ostrovov, ktoré vznikli, keď vybuchla sopka Thera. Považujú sa aj za dávno stratenú Atlantídu. Čaro týchto ostrovov sa skrýva v úzkych uličkách, na plážach s čiernym pieskom, na útesoch aj na hladine tyrkysového mora.

Pozri tiež: Svadobné spomienky: Ako si ich uchovať čo najdlhšie

fotografovanie santorini

Zdroj: Shutterstock®

romantické fotenie

Zdroj: Shutterstock®

Všetky nádherné výhľady len umocnia pocity, ktorými bude naplnený svadobný deň. A či sa už rozhodnete pre oficiálny obrad, alebo len svadbu „akože“, na fotkách to vidieť nebude.

svadobný obrad santorini

Zdroj: Shutterstock®

Santorini je krásnym miestom na svadobnú cestu alebo na predsvadobné fotenie. Tieto fotografie potom môžete použiť počas svadby. Vytvoriť si prezentáciu, použiť ich na svadobné oznámenie alebo ako súčasť privítania hostí na svadbe, ktoré umiestnite k zasadaciemu poriadku.

večerné fotenie

Zdroj: Shutterstock®

Krása týchto ostrovov nám vyrazila dych. Ak sme vás aspoň trošku nalomili na cestu do malého gréckeho raja, prajeme vám krásny pobyt. Poteší nás, ak sa s nami podelíte o svoje obľúbené miesta na dovolenku, kde by ste si vedeli prestaviť svadbu alebo takéto krásne fotenie.

2 komentárov
Mária Chromíková

Mária Chromíková

23.12.2019 10:18

Nádherné miesto a zážitky na celý život.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

06.04.2021 09:43

Taká svadba pri mori je určite snom mnohých :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE