Svadobné závoje: Vieš si predstaviť svadbu bez nich?

Svadobné šaty si pozeráme dávno pred tým, ako máme na prste prsteň a za sebou prvé radostné oznámenia. Vybrali sme si ich už ako malé dievčatká, keď sme sa v detských izbách hrali „na svadbu“. Cez hlavu sme si prehodili záclonu a s veľkou vážnosťou kráčali a čakali na ten moment, keď nám koniec záclony spadol z hlavy. Svadobný závoj je teda súčasťou našich snov o svadbe. Pozrime sa spolu na pár základných vecí, ktoré je potrebné zohľadniť pri jeho výbere. 

závoj cathedral

Zdroj: Shutterstock®

závoj foto

Zdroj: Shutterstock®

Farba závoja

Veľký pozor dávajte na farbu závoja. Nie je biela ako biela. Svadobné šaty môžu byť snehobiele, slonovinové alebo vo farbe šampanského. Závoj k nim musí ladiť. Napríklad tmavšie šaty by mohli pôsobiť „špinavo“. A ak by ste si vybrali tmavý závoj k bielym šatám, stane sa to isté. Snažte sa teda závoj farebne zladiť v čo najväčšej možnej miere. Samozrejme, ak je závoj rodinné dedičstvo alebo k nemu máte inú citovú väzbu, farba nebude taká podstatná. Chcete predsa vidieť babku či mamku, aká bude dojatá, keď vás v ňom uvidí.

Zaujme ťa: Protea v svadobnej kytici: Výrazná, exotická a zároveň minimalistická

závoj doplnky

Zdroj: Shutterstock®

Svadobný účes a svadobný závoj

Tieto dve veličiny sa musia dopĺňať. Na skúšku účesu si závoj určite nezabudnite vziať. Vaša kaderníčka prispôsobí účes aj podľa toho, aký závoj budete mať. Na skúšku účesu vezmite aj mamku, hlavnú družičku alebo niekoho, kto bude na svadbe s vaším závojom manipulovať. Katedrálový závoj určite po obrade a fotení vymeníte za nejaký menší, resp. kratší. Zodpovedná osoba by sa mala naučiť, ako závoj odobrať a prípadne znovu uchytiť bez toho, aby sa váš účes poškodil.

závoj spona 2

Zdroj: Shutterstock®

závoj spona

Zdroj: Shutterstock®

závoj obrad

Zdroj: Shutterstock®

Doplnky

Samotný závoj je nádherný, ale nezabudnite, že správne doplnky z neho urobia skutočnú ozdobu. Môžete použiť tiaru, ktorá vám ho pekne podrží alebo aj rôzne ozdobné hrebienky, ktoré ale musia byť zladené. Nám sa páčila táto retro úprava. Zo závoja tak kaderníčka vytvorila prikrývku hlavy. Podobne, ako to robili ženy v 20. rokoch minulého storočia. Bohémsky štýl je šialene romantický, čo poviete?

závoj boho

Zdroj: Shutterstock®

Fotografie

Myslite na to, že svadobný závoj bude popri šatách a svadobnej kytici ďalšou fantastickou rekvizitou na fotenie. Našli sme pre vás zopár záberov, v ktorých hrá hlavnú rolu. Svojho fotografa môžete požiadať, aby sa na neho viac sústredil, najmä ak pre vás má závoj osobitý význam. Krásne fotenie prajeme.

Odporúčame: Zlatá svadobná výzdoba: Nenápadná a predsa výrazná

závoj čiernobiely

Zdroj: Shutterstock®

závoj

Zdroj: Shutterstock®

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

16.02.2020 17:01

Úplne jednoduchý závoj jemný ako pavučinka až po zem, je úplne môj sen :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE