Topánky pre nevestu: Ako spojiť eleganciu a komfort?

Vysoké podpätky, nízke podpätky, baleríny. Čipkované, na platforme, veselé, biele, ružové či farebné? My ženy vieme, že topánok nikdy nie je dosť. Vytrvalo predstierame, že nás vôbec netlačia a najmä ich chceme vyskúšať čo najviac. Topánky pre nevestu sú po svadobných šatách druhým najdôležitejším kúskom, ktorý robí z obyčajnej ženy rozprávkovú princeznú. Tak aké budú tie vaše?

Vysoké podpätky pre fotografa

Svadobné šaty si nechávate upraviť na dĺžku, do ktorej vstupuje aj výška vášho podpätku. Myslite teda na to, že ak máte sukňu prispôsobenú na vysoké topánky, pri prezutí vám budú šaty pridlhé. Ideálny je preto kompromis. Vyberte si topánky, ktoré počas svadby zvládnete nevyzuť a na fotenie môžete mať podpätky vyššie. Na fotkách budete vyzerať ako dokonalá princezná a zároveň vás tancovanie nebude bolieť.

Zaujme ťa: Recepty na telové peelingy, ktoré zmenia obyčajnú pokožku na svadobnú

typy svadobných topánok

Zdroj: Shutterstock®

Svadobné topánky na nízkom podpätku

Sú skvelým kompromisom. Môžete ich mať na nohách celý deň a zároveň sa cítiť pohodlne. Najmä ak na vysoké topánky nie ste zvyknutá, bolo by úplne zbytočné trápiť sa a trénovať chodenie na vysokých ihličkách. Nízky podpätok môže byť rovnako elegantný ako ten vysoký. Nerobte si preto veľkú hlavu z toho, že by sa „patrilo“ mať vysoký. Topánky sú tak či tak väčšinu času schované pod svadobnými šatami. Nikto preto nebude vedieť, v akých topánkach sa pohybujete.

svadobné topánky s nízkych podpätkom

Zdroj: Shutterstock®

Baleríny na prezutie

Po dlhom dni si vaše nohy budú chcieť oddýchnuť. Do svojej svadobnej výbavy preto nezabudnite zaradiť aj rovné a pohodlné topánky, v ktorých si nohy odpočinú. Baleríny si môžete obuť aj pod svadobné šaty, no dávajte veľký pozor, aby ste si šaty neprišliapli. Tu znovu zohráva úlohu dĺžka vašich šiat, ktorá je prispôsobená na výšku „oficiálneho“ podpätku.

svadobné balerínky

Zdroj: Shutterstock®

Drobné detaily a štrasové ozdoby

Našli ste topánky podľa svojich predstáv, sú pohodlné, no zdajú sa vám nudné? Nechajte si ich prispôsobiť vášmu štýlu alebo si ich doplňte o drobné štrasové ozdoby. Obuvník vám môže špeciálnou gravírovacou technikou ozdobiť aj podrážky, prípadne zmeniť ich farbu. Pohodlné topánky, najmä tie s vyšším podpätkom sú výnimočné. Preto sa ich za žiadnych okolností nevzdajte a radšej si ich upravte podľa seba.

svadobné topánky s detailom

Zdroj: Shutterstock®

Platforma znamená väčšie pohodlie

Určite viete, že masívnejší podpätok znamená príjemnejšie nosenie a vyššiu stabilitu. To isté platí aj o topánkach s platformou. Predlžujú postavu, dodávajú výšku, no vďaka vysokej podrážke sa nám v nich kráča omnoho pohodlnejšie ako v klasických ihličkách. Ak teda nemáte skúsenosti alebo nenosíte vysoké topánky často a s radosťou, platformová podrážka by mohla byť skvelým riešením.

Neprehliadni: Ako si vybrať svadobnú vôňu? Toto ocení ženích aj nevesta! ​

svadobné topánky štrasové

Zdroj: Shutterstock®

Tipy na záver

V topánkach sa v predajni prejdite. Nielen pár krokov, ale vydržte v nich aspoň pár minút. Topánky, ktoré si budete obúvať po polnoci k druhým šatám, si dajte do chladničky. Keď si ich obujete, uľaví sa vám a chlad spôsobí, že opuch na nohách ustúpi. Náplasti na ochranu päty, špičky a malíčka si nalepte vopred, topánky vás takto neotlačia a tancovať budete až do rána.

6 komentárov
Tatiana Chovancova

Tatiana Chovancova

29.04.2019 14:35

ja som spojila eleganciu a komfort vo svojich svadobnych topankach ... Mala som alerinky ... a aj ked nosim topanky bezne vo velkosti 43 tak sa mi to cez nadmerku podarilo a mala som pohodlne a naozaj nadherne boticky

Vaše meno:

Alexandra Semanová

Alexandra Semanová

17.07.2019 18:39

Neskutočne krásne svadobné topánky a veľmi poučný článok.

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

12.08.2019 17:48

veľmi romantický podtón

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

29.09.2019 08:39

Pre tento významný deň je treba niečo obetovať aj zo svojho pohodlia.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

23.02.2020 09:56

Najlepšia je zlatá stredná cesta v podobe nižšieho opätku :-)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

25.02.2020 12:29

Topánky pre nevestu sú po svadobných šatách druhým najdôležitejším kúskom, ktorý robí z obyčajnej ženy rozprávkovú princeznú.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE