Trojštvrťové svadobné šaty: Čo všetko treba pri nich zvážiť?

Možno máte plné zuby klasiky, možno nie ste na veľké šaty alebo sa chcete pochváliť peknými nohami. Trojštvrťové svadobné šaty môžu byť rovnako svadobné, slávnostné a romantické. Pozrime sa spolu na pár inšpirácií, ktoré sme pre vás našli na našom obľúbenom Pintereste.

Inšpiruj sa: Svadobné šaty v jemných pastelových farbách, ľahkých ako vánok

krátke svadobné šaty

Zdroj: Shutterstock®

Mini či midi?

Kratšie svadobné šaty určite neznamenajú minisukňu. Ak chcete zachovať eleganciu, siahnite skôr po dĺžke po kolená, pod kolená a ak naozaj túžite po čomsi kratšom, zvážte zrezané šaty, ktoré sa v zadnej časti postupne predlžujú.

elegantné svadobné šaty

Zdroj: Shutterstock®

zrezané svadobné šaty

Zdroj: Shutterstock®

Krátke retro

Naše babičky nosili bohaté sukne s odhalenými členkami. Šaty boli teda kratšie, no nie veľmi. Tento štýl je príjemne retro a polodlhé svadobné šaty si často vyberajú aj slovenské nevesty. Prečo vlastne nie? Sú pohodlné, vydržia dlhšie nepokrčené a nepôsobia masívne.

retro svadobné šaty

Zdroj: Shutterstock®

Komu kratšie šaty pristanú

Trojštvrťové šaty sa hodia štíhlym ženám, ale so správne zvoleným živôtikom pristanú aj plnším postavám. Napríklad hruškovitým postavám sukňa pekne zakryje boky a odhalí lýtka. Na vysoký podpätkoch budete vyzerať omnoho štíhlejšie.

krajkové svadobné šaty

Zdroj: Shutterstock®

zrezaná svadobná sukňa

Zdroj: Shutterstock®

Kratšie šaty sa nie vždy hodia nízkym nevestám. Samozrejme, to závisí aj od toho, aký je váš osobný štýl, aké šaty nosíte najčastejšie a aké preferujete. Príliš krátke šaty by vás mohli opticky ešte viac skrátiť, čo by sa vám asi nepáčilo.

kratučké svadobné šaty

Zdroj: Shutterstock®

Predĺžené šaty

Na svadbe sa so šatami môžete zahrať aj na kúzelníka. Napríklad vtedy, keď si na kratšie šaty rovného strihu pripnete na oficiálnu časť obradu šifónovú sukňu. Keď bude čas zabávať sa alebo pohodlne sa usadiť, môžete si sukňu odopnúť a šaty zmeníte na krátke.

romantické šaty

Zdroj: Shutterstock®

Obľúbené sú tiež zrezané šaty. Vpredu krátke a vzadu predĺžené. Pôsobia romanticky a zvodne. Užijete si voľnosť a pohodlie najmä v horúcom počasí a zároveň budete mať radosť z vlečky, ktorá vás bude sprevádzať počas oficiálnych častí svadby.

Zaujme ťa: Farebné svadobné šaty celebrít: Pretože svadba nemusí byť len biela!

romantické svadobné šaty

Zdroj: Shutterstock®

Pri kratších šatách neexperimentujte s farbou. Krátke a zároveň farebné šaty by mohli pôsobiť nesvadobne a splynuli by ste s hosťami. Krátke šaty si môžete užiť po polnoci a tiež na druhý deň, keď si budete užívať svadobné dozvuky.

2 komentárov
Katarína Hrtúsová

Katarína Hrtúsová

09.06.2019 16:39

Nádhera. Skutočne stojí za zváženie, či si zvoliť klasiku

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

12.08.2019 17:44

prekrásne šaty

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE