Gypsomilka - nenáročný a lacný kvietok: Ale, nie je príliš fádny?

Od neviest neustále dostávame tú istú otázku. Koľko stojí svadobná výzdoba? Je to podobné, ako keby ste sa opýtali, koľko stojí červené auto. 

Ak vám záleží na tom, aby bola výzdoba bohatá a zároveň vás nestála celý majetok, máme pre vás tip na kvietok, ktorý je košatý a zároveň romantický. 

Gypsomilka alebo nevestin závoj (ako ju volajú naše babičky) má všestranné využitie, je nádherná a vydrží dlho aj bez vody.

Aké farby má gypsomilka?

Gypsomilku poznáme najmä ako svadobne bielu. No vyskytuje sa aj v rôznych odtieňoch ružovej, fialovej, modrej, žltej, zelenej, oranžovej aj červenej. Jednotlivé farby môžete kombinovať a vytvoríte tak bohatšiu ikebanku z nenáročných kvietkov

Nevestin závoj sa kedysi zásadne kombinoval s ružami. Väčšinou s tými červenými. Veselé biele bodky v nich tancovali a kytica bola zrazu obrovská. Vy môžete použiť len čistú gympsomilku. Hodí sa tak na dekoráciu stolov, stoličiek aj do priestoru.

svadobný obrad

Zdroj: pinterest.com

Venčeky

Kedysi sme si ako deti viazali venčeky zo žltých púpavových hlavičiek. Gypsomilka je o niečo jemnejšia, ale šikovné ruky aj z nej dokážu vytvoriť venčeky do vlasov. Tie sa hodia tým najmenším princeznám aj neveste.

Nie nadarmo sa predsa volá nevestin závoj. Tieto jemné kvietky sa kedysi vyšívali na vreckovky a boli inšpiráciou aj pre výrobcov jemných čipiek. Hodí sa aj ako doplnok do vlasov, kde vyzerá ako naozajstný šperk.

svadobný účes

Zdroj: pinterest.com

Svadobná kytica z gypsomilky

Možno si poviete, že drobné bodky nie sú dostatočne pekné na to, aby hrali v kytici sólo. Ale ak použijete dostatok kvietkov, kytica bude bohatá a naozaj čarovná. Na dotvorenie okrúhlych kytíc z akýchkoľvek kvetov sa nevestin závoj používa pomere bežne.

Kytica je bohatšia a spotrebujete na ňu menej kvetov. To oceníte najmä vtedy, keď so sebou nechcete celý deň nosiť masívnu a ťažkú kyticu.

Ľahkosť týchto kvietkov ocenia aj hostia, ktorým budete rozdávať svadobné pierka. Dobrú kytičku uvijete celkom jednoducho a na chlopni saka bude vyzerať rozkošne. Tieto pierka sa hodia najmä do vintage výzdob, stačí pridať kúsok čipky, juty alebo ľanového špagátiku.

Gypsomilka sa hodí takmer všade. Aj ako ozdoba na svadobnú tortu, drobné ikebany do uličky v kostole alebo na mieste obradu. Neodporúčame ju ale veľmi ako dekoráciu na auto. Drobné guľôčky veľa vydržia, aj bez vody ich môžete mať vo výzdobe celé hodiny, no pri dlhšej ceste vyššou rýchlosťou by z nich ostali iba vetvičky.

Ďalšie inšpirácie, ako zakomponovať gypsomilku do výzdoby:

Existuje niekoľko kreatívnych spôsobov, ako zakomponovať gympsomilku do svadobnej výzdoby a pridať tak štýlový a jedinečný dotyk vášmu veľkému dňu. Tu je niekoľko nápadov, ako to dosiahnuť:

  1. Stropné zavesenie: Využite gympsomilku na vytvorenie efektného a pôsobivého zavesenia zo stropu. Môžete vytvoriť rôzne tvary a vzory, ako sú oblaky, hviezdy, kvetinové gule a pod. Toto zavesenie vytvorí pôsobivý efekt a dodá svadobnej sále vzdušný a romantický vzhľad.
  2. Stolová výzdoba: Použite gympsomilku na vytvorenie elegantných stolových aranžmánov. Môžete ju obtočiť okolo kvetinových váz alebo ju použiť na vytvorenie pôsobivých stolových ozdôb, ako sú sviečky a dekoratívne prvky. Gympsomilka dodá stolom jemný a romantický vzhľad.
  3. Náramky pre hostí: Vytvorte z gympsomilky náramky pre hostí ako malý darček alebo vstupenku na svadobnú hostinu. Stačí uviesť meno hosťa a zviazať ho okolo zápästia. Gympsomilka dodá náramku štýlový a originálny vzhľad.

Neprehliadni: Kráľovská modrá: Bude kraľovať aj vo vašej svadobnej výzdobe?

Aktualizovaný článok: 21.6.2023

družičky

Zdroj: pinterest.com

dekorácia na svadbu

Zdroj: pinterest.com

družičky

Zdroj: pinterest.com

svadobná torta

Zdroj: pinterest.com

gypsomilka

Zdroj: pinterest.com

svadobné pierka

Zdroj: pinterest.com

svadobná výzdoba

Zdroj: pinterest.com

svadobná výzdoba

Zdroj: pinterest.com

svadobná kytica

Zdroj: pinterest.com

1 komentár
Mária Chromíková

Mária Chromíková

17.02.2020 10:03

Krásna,neznáma Gypsomilka.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE