Žlto-sivá svadobná výzdoba: Žiarivá farba a trošku nostalgie

Slniečková a veselá. Taká je táto farebná kombinácia. Žlto-sivá výzdoba je bežnejšia v lete, kedy je dostatok kvetov a niekedy v nej majú svoje slovo aj slnečnice. Ale o tých si povieme niekedy inokedy. Dnes si pozrieme zaujímavú kombináciu, v ktorej sa skrýva veselosť a trošku nostalgie.

Žltá a sivá, čo znamenajú?

Sivá farba je chladnejšia, neutrálna a vyvážená. Symbolizuje sofistikovanosť, konzervativizmus a formálnosť. Žltá je zase horúca, symbolizuje slnko, nádej, vernosť, inteligenciu a radosť. K sivej vytvára fantastický protiklad a zároveň ju dopĺňa. 

Odporúčame: Máte plné zuby klasiky? Objavte s nami svadobné sukulenty!

detaily

Zdroj: Shutterstock®

Od začiatku

Ak si vyberiete sivo-žltú svadobnú kombináciu, nechajte ju žiariť vo všetkých doplnkoch a tlačovinách. Začnite tými najdôležitejšími, a to svadobnými pozvánkami. Farebný papier im pridá na elegancii a navyše ho potom môžete využiť aj pri vytváraní menoviek, svadobného menu alebo iných výrobkoch z papiera.

oznamka

Zdroj: Shutterstock®

Svadobná výzdoba

Žltých kvietkov je dostatok. Sú plné letnej nálady a hodia sa najmä na svadby v júli a auguste. Sivú farbu môžete do výzdoby zapracovať pomocou rôznych sivých doplnkov. Napríklad servítok, podkladových tanierov či strieborných komponentov.

výzdoba

Zdroj: Shutterstock®

Sivé obrusy zvážte opatrne. Príliš tmavé by pôsobili smutne. Stavte skôr na oceľovú farbu alebo striebornú. Väčšina priestorov vlastní strieborné príbory a niekedy aj strieborné podnosy, klubové taniere a tak podobne. Na tmavom obruse by nevyzerali dobre.

torta

Zdroj: Shutterstock®

Svadobná kytica

Ak ste skutočne odvážna, môžete zvážiť kyticu len zo žltých a sivých kvetov. Bude to ale skutočne silná kombinácia a veľmi výrazná. Kytica bude ale stále pekná aj vtedy, ak ju nakombinujete s bielymi kvietkami. Bude o niečo jemnejšia a zároveň veľmi elegantná.

kytica

Zdroj: Shutterstock®

Pre ženícha zase stačí vyrobiť svadobné pierko, v ktorom bude jeden či dva kvietky zo svadobnej kytice. Je to symbol vášho spojenia a milý detail.

Neprehliadni: Svadobné šaty v jemných pastelových farbách, ľahkých ako vánok

ženích

Zdroj: Shutterstock®

pierko topanky

Zdroj: Shutterstock®

Žlté a sivé detaily

Sú veci, o ktorých viete len vy. Napríklad to, že namiesto bielych svadobných topánok schovávate pod dlhou sukňou žlté sandále. Alebo že všetci družbovia majú veselé ponožky, ktoré je vidieť len vtedy, keď sa chcú pochváliť fotografovi. Ale tieto detaily nám robia radosť. Tešíme sa z nich, nech sú už akejkoľvek farby.

nohy

Zdroj: Shutterstock®

Žlto-sivá kombinácia je odvážnejšia a zaujímavejšia ako klasické biele, maslové alebo ružové varianty. Ak sa vám zapáčila, zvážte, či sa okrem do vašich predstáv hodí aj do vami vybraného priestoru, resp. ako veľmi ho bude treba upraviť a ozdobiť. Príjemné plánovanie dámy!

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE