Svadobná torta ako sladké umenie: Jedinečnosť s dôrazom na detail

Každá budúca nevesta túži po dokonalej svadobnej torte, ktorá bude potešením nielen pre chuťové bunky, ale aj zážitkom pre oči. Prírodné motívy v podobe kvetín či jemnej trávy sa stanú skvelou voľbou pri zdobení vašej svadobnej torty.

Aké sú nové trendy? V súčasnosti je cukrárenský trh presýtený a výber je naozaj bohatý. Tento rok sa nesie v jednoduchosti. Veľkým trendom je momentálne tzv. „boho“ štýl, ktorý si nevesty obľúbili nielen pri výbere svadobnej torty, ale aj pri výbere svadobnej kytice, šiat, oznámení či celkovej výzdobe svadby. Prevláda preto biela farba v kombinácii so zemitými. Dokonalým doplnkom na tortách sú kvety pivónie v rôznych farbách, ktoré podčiarknu eleganciu torty. Okrem toho majú na každoročné trendy veľký vplyv aj celebrity a známe osobnosti. Inak to nie je ani tento rok, kedy sa všetky svadobné trendy primárne točia okolo kráľovskej rodiny. Svadobné šaty Meghan Markle ovplyvnili množstvo dizajnérov a celý svet bol zvedavý na to, aký štýl zvolia aj pri vyberaní svadobnej výzdoby. Keďže sa Meghan a princ Harry rozhodli pre vintage tóny a citrónovú tortu v deň svojej svadby, nie je pochýb o tom, že tento trend bude vládnuť celej nadchádzajúcej sezóne.

Odporúčame: Akú pieseň zvoliť na prvý tanec? 10 moderných klasík aj s videom

svadobná torta 2018

Zdroj: Shutterstock®

biela svadobná torta

Zdroj: Shutterstock®

svadobná torta sukulenty

Zdroj: Shutterstock®

Nezabudnite ani na candy bar!

Novým trendom na svadobných hostinách je candy bar, nazývaný tiež „sladký stolík“, ktorý poteší naozaj všetky vekové kategórie. Tieto malé koláčiky, tortičky, makrónky či sladké medovníky poslúžia aj ako pestrá dekorácia na stole. Len ťažko tomu odoláte.

Bude sa ti páčiť: Veľký svadobný manuál pre hosťa: Ako nevyrobiť faux pas na svadbe?

candy bar

Zdroj: Shutterstock®

sladký kútik

Zdroj: Shutterstock®

svadobná výzdoba

Zdroj: Shutterstock®

slaný kútik

Zdroj: Shutterstock®

kvety na svadobnej torte

Zdroj: Shutterstock®

svadobné koláče

Zdroj: Shutterstock®

Ďalším veľkým hitom tohto roka je niektorými nenávidený a inými milovaný marcipán. Poťahy na torte dostávali minulý rok veľkú stopku a využívali sa prevažne len pri tvorbe kvetín a iných dekorácií na svadobné torty. Tento rok sa to zmenilo a tak sa môžeme kochať najrôznejšími textúrami a prevedeniami tohto sladkého tortového poťahu. Mramor, zvetrané kamenné povrchy či iné zaujímavé kombinácie vyzerajú naozaj krásne najmä v kombinácii s kvetmi či dokonca kovovými prvkami.

Okrem toho sa môžeme tešiť na hranaté torty, ktoré vytvoria unikátny prvok na svadobnom stole a jednoznačne očaria každého hosťa. Minimalizmus je predsa len čoraz viac obľúbený.

Bude sa ti páčiť: Tematická svadobná výzdoba: Aj tvoja svadba môže byť výnimočná!

 

A delicate marbling on this simple cake.

Príspevok, ktorý zdieľa Rosalind Miller Cakes (@rosalindmillercakes),

Architecturally inspired. Delicate flowers + texture + structure

Príspevok, ktorý zdieľa Rosalind Miller Cakes (@rosalindmillercakes),

When clients want something a little different... @somethingdifferentza

Príspevok, ktorý zdieľa LionHeart (@sweet.lionheart),

Would you like to see more geometrical cake designs? Yes or no?

Príspevok, ktorý zdieľa Tortik Annushka (@tortikannuchka),

Square • Purple Shade

Príspevok, ktorý zdieľa La Crème® (@lacremepasteleria),

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE