Pampová tráva: Prečo si získa aj teba a ako ju zakomponovať do výzdoby?

Pampová tráva alebo Pampas Grass je „kvetina“, ktorá pripomína zlaté dozreté obilie. Hodí sa teda ako výzdoba na koniec leta, kedy sa oslavuje žatva. Kedysi si dokonca mladé nevesty, ktoré sa vydávali po žatve, nechali na hlavu položiť veniec z dozretej pšenice. Pampová tráva je o niečo viac nóbl. Jej pestovanie sa tiež spája s vtipným predpokladom.

Pozri tiež: Ako sa správne starať o svadobné šaty: Povieme ti, čo robiť a čo nie!

Pampová tráva

Zdroj: pinterest.com

V niektorých krajinách sa pestovanie tejto trávy považovalo za akýsi maskovací manéver. Údajne sa za týmito vysokými kvetinami schovávali ľudia, ktorí si užívali „swingers“ život. Je to možno aj tým, že táto rastlina dorastá do naozaj veľkých rozmerov. Pri jej pestovaní je však potrebná opatrnosť, pretože jej listy sú veľmi ostré.

Pampová tráva

Zdroj: pinterest.com

Svadobné oznámenia

Pampová tráva vyzerá skutočne takmer zlato. No jej farba je jemnejšia, a preto pôsobí elegantnejšie. Napríklad na svadobnom oznámení bude vyzerať omnoho krajšie a svadobnejšie ako zlaté klasy obilia. Krásne sa kombinuje s červenou, ktorá dodáva klasike trošku vášne. A tá predsa k svadobnej zábave patrí.

Pampová tráva

Zdroj: pinterest.com

Obrad a výzdoba priestoru

Výška trávy ju predurčuje na to, aby sa stala súčasťou obradu alebo priestoru v okolí svadobnej sály aj v nej. Pôsobí bohato a zároveň zaujímavo. Je jemná, krehká, ale hovorí jasnou rečou – som tu a som krásna.

Pampová tráva

Zdroj: pinterest.com

Elegantne ju môžete použiť aj na výzdobu uličky, ktorou budete kráčať na obrad. Získate tak akýsi prímorský efekt aj vtedy, ak sa svadba koná ďaleko od mora. Ak máte radšej čosi extravagantnejšie, môžete využiť skutočnú výšku trávy a vytiahnuť výzdobu poriadne vysoko.

Pampová tráva

Zdroj: pinterest.com

Pampová tráva

Zdroj: pinterest.com

Svadobná výzdoba

Do stanu, do reštaurácie aj do záhrady. Pampas Grass sa hodí úplne všade. Výšku výzdoby môžete prispôsobiť podľa toho, aký priestor máte. Vysoký strop si žiada vysokú výzdobu a ak je priestor nízky, výzdobu umiestnite do nižších váz alebo môžete použiť nízke svietniky, do ktorých ju umiestnite.

Pampová tráva

Zdroj: pinterest.com

Svadobná kytica a pierko

S kyticou z pampovej trávy bude každá nevesta vyzerať ako kráľovná žatvy. Samozrejme, zarátať musíme aj veľkosť. Tráva je vďačná v tom, že je obrovská a vysoká, no ak máte útlu postavu, je lepšie, ak sa s množstvom kvetov v kytici budete krotiť.

Pampová tráva

Zdroj: pinterest.com

Pampová tráva

Zdroj: pinterest.com

Pierko pre ženícha bude tiež trošku výzva. Dá sa povedať, že pierko z trávy sa hodí na fotenie, na bežné nosenie si nechajte vyrobiť extra pierko z iných kvetov, ktoré budete mať v kytici, resp. vo výzdobe.

Neprehliadni: Nočné svadobné fotografie so svetlami: Romantika, ktorá ti vyrazí dych!

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE