Tropické listy na svadbe: Skvelé nápady ich zakomponovať nielen do výzdoby

Dovolenka kdesi v trópoch – pre niekoho len sen a pre niekoho aj skutočnosť. Ak si práve hovoríte, že o svadbe niekde na Bahamách môžete len snívať, tak to tak nemusí byť. Síce vás do trópov neprenesieme lusknutím prstov či mávnutím čarovného prútika, ale tropické prvky môžete vniesť aj do svojej slovenskej svadby.

V súčasnej dobe je veľkým trendom zakomponovať do svadobnej výzdoby tropické listy, ktoré dokonalo dotvoria celkovú atmosféru letnej svadby. Je to trend, ktorý krásne zapadne aj do greenery svadobnej výzdoby, ktorá je v obľube neviest už nejaký ten rok. Tropické listy pôsobia sviežo, ale čo je na nich najlepšie, tak ich môžete využiť viacerými spôsobmi.

V prvom rade ich môžete zakomponovať do svojej svadobnej kytice. Tropické listy v kombinácii s bielymi kvetmi budú pôsobiť mäkko, sviežo a pôvabne zároveň. Skvelé sa hodia aj na svadobné stoly. Môžete ich vyskladať do jedného pásu a ten umiestniť do stredu stola a pozdĺž celej jeho dĺžky.

Môžete ich vložiť svadobným hosťom do tanierov a na ne položiť menovku alebo kartičku so svadobným menu. Väčšie listy môžete použiť na vytvorenie zasadacieho poriadku alebo naň rovnako napísať svadobné menu. Výhodou niektorých tropických listov je, že môžete na ne písať bielymi fixkami. Ak ovládate kaligrafiu, tak sa predveďte.

Tropické listy – prvok džungle?!

Tropické listy by mohli niektorí označiť za prvok džungle, no ak ich doplníte o ďalšie kvety či dekorácie, na vašej svadbe to rozhodne nebude vyzerať ako v džungli. No treba si však dávať pozor, aby ste to s množstvom tropických listov neprehnali.

Pozrite si preto nasledujúcu galériu a nechajte sa inšpirovať vkusnou tropickou dekoráciou, ktorá chytí za srdce každého svadobného hosťa.

Tipy, ako využiť tropické listy na svadbe:

 1. zakomponujte tropické listy do svadobnej kytice pre nevestu, 
 2. pridajte ich aj do kytičiek svojich družičiek,
 3. nezabudnite ani na ženícha - jeho svadobné pierko by malo ladiť s vašou kyticou,
 4. použite ich na označenie stolov vo svadobnej sále,
 5. na letnej svadbe väčšie listy skvelo poslúžia ako vejáre,
 6. napíšte na ne svadobné menu, nápojové menu a pod.,
 7. použite ich ako menovky pre svadobných hostí,
 8. dozdobte nimi svadobný oblúk,
 9. použite ich na ozdobu stolov,
 10. zakomponujte ich do váz a aranžmánov na stoloch,
 11. použite ich ako kulisu pri svadobnom fotení,
 12. ozvláštnite nimi svoju svadobnú tortu.

Pozri aj: Metalické doplnky vo svadobnej výzdobe: Stavíš aj ty na tento trend?

Aktualizovaný článok: 4.7.2023

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE