Civilný sobáš bez svadobnej hostiny: Aké svadobné šaty zvoliť?

Svadba je jedným z najdôležitejších dní. Je symbolom nového spoločného začiatku, cesty a zážitkov. Každý z nás tento deň chce patrične osláviť, avšak všetci máme odlišné predstavy. Niektoré z nás snívajú o veľkej svadbe v kaštieli s nekonečnou záhradou, iné o navliekaní obrúčok niekde na pláži v Karibiku. Ďalšie z nás snívajú o tradičnej svadobnej zábave v kroji či dojímavom obrade v kostole. 

No a potom sú tu nevesty, ktoré netúžia po veľkých oslavách, preto uprednostňujú jednoduchý civilný sobáš bez akýchkoľvek starostí okolo výzdoby, kaderníčky či plánovania zasadacieho poriadku. Netúžia po obrovskom potlesku, ováciach a troj-hodinovom pretŕčaní sa pred fotoaparátom. Stačí im len prítomnosť najbližších a niekoľkých priateľov. Niektoré nevesty nechcú alebo nemôžu mať veľkú svadbu so všetkým, čo k nej patrí. Napriek tomu je to však stále ich výnimočný deň. Neznamená to, že na obrad môžeme prísť v teplákoch (aj keď mnohé by si to tak priali) alebo v šatách z kamarátkinej oslavy narodenín. 

Na druhej strane pri výbere šiat pre civilný sobáš bez hostiny to zase netreba veľmi preháňať. Určite nechoďte na to takto: „Nebude hostina, ani zábava, ušetrili sme peniaze, tak si aspoň požičiam / zaobstarám princeznovské šaty – aspoň také, aké mala Celine Dion." (pokojne si ich „vygúglite"). Áno, chcete byť krásna, neodolateľná. Veď si to aj zaslúžite. Popremýšľajte však nad výberom šiat a nájdite zlatú strednú cestu. Buďte elegantná, neprehliadnuteľná, cíťte sa príjemne a krásne. 

Pri výbere šiat nezabudnite na dve veci: aké veľké sú priestory radnice (úradu), kde si idete povedať svoje áno a takisto, kto vám bude pomáhať pri obliekaní. Zvážte dlhočizné závoje a široké sukne, ktoré by vám mohli prekážať na schodoch či znervózňovať vás v malej miestnosti. Stavte na jednoduchšie modely šiat a zrieknite sa zložitých gombíkov či korzetov, ak sa budete obliekať sama. Sú to síce pekné rady, ale aké svadobné šaty si teda zvoliť? Poďme teda na to. Prinášame vám niekoľko nádherných šiat, z ktorých si určite každá z vás vyberie. Nech sa páči!

Neprehliadni: Trendy farebné svadobné šaty: Zabudni na bielu!

 

Minimalizmus

Zdroj: pinterest.com

Rafinovaný minimalizmus

Na pohľad elegantné, ľahké a veľmi pohodlné svadobné šaty. Vsaďte na minimalizmus. Žiadne zložité výšivky, rušivé strihy či veľké volány. Či už saténové šaty na ramienka alebo s rukávmi – tieto šaty budete môcť nosiť i po svadbe. Môžete ich skombinovať s jemnými náušnicami i náhrdelníkom. 

Nohavice

Zdroj: pinterest.com

Nohavice? Áno!

Ak máte trochu rebelskú dušu alebo jednoducho ste skôr nohavicový typ, zvoľte si pre váš veľký deň svadobný nohavicový kostým. V kombinácií s korzetom alebo čipkovaným vrchným dielom, ktorý sa ťahá až po zem, budete vyzerať fantasticky! Nám sa takéto riešenie svadobných šiat veľmi páči. A čo vám?

minišaty

Zdroj: pinterest.com

Príťažlivá jednoduchosť

Hľadáte svadobné šaty, ktoré ponúkajú trochu skromnosti, dievčenskej elegancie a ľahkosti? Skúste tento klasický štýl s dĺžkou tesne nad kolená. Vyberte si z modelov v čipkovanom prevedení, voľných šiat s veľkými rukávmi alebo jednoduchými šatami z príjemnej látky. Tieto svadobné šaty sú vhodné pre zimný i jarný obrad. 

Midi šaty

Zdroj: pinterest.com

Ako Marilyn Monroe

Štíhle či oblejšie, malé či vysoké, širšie boky – vkusné midi šaty sa hodia každej neveste. Myslíte si, že máte krivé nohy? Oblečte si šaty s á-čkovou sukňou. Alebo veľké ramená? Vsaďte na šaty s voľnými rukávmi po lakte. S výstrihom, bez neho či s nahých chrbátom – tieto šaty na vás budú vyzerať neskutočne!

Zavinovacie šaty

Zdroj: pinterest.com

Dramatický vzhľad

Och, tak do týchto svadobných šiat sme sa úplne zamilovali! Dlhé zavinovacie šaty sú prehliadkou vábnej elegancie, pohodlnej krásy a vznešenej ľahkosti. Vyzerajú nádherne na vysokých ženách, takisto krásne vyniknú na oblých tvaroch. Jednoducho sa prispôsobia každej neveste. My hovoríme jednoznačne áno.

Odporúčame: Najlepší mesiac na svadbu: TOP 5, ktoré sú najviac populárne!

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE