Rumový a cigarový bar: Dotyk luxusu aj na tvojej svadbe

Vôňa cigár je omamná a keď sa kombinuje s kvalitným alkoholom, prináša fantastický zážitok hlavne mužskej časti svadobných hostí. Rumový a cigarový bar je miestom, kde si najmä muži oddýchnu od svadobného ruchu a oslávia prechod do stavu manželského po svojom. Ak chcete viacerých svadobných hostí zoznámiť s čarovnými chuťami juhu, zvážte rumový bar ako program na svadbu.

cigar

Zdroj: Shutterstock®

Cigara

Najkvalitnejšie a najznámejšie sú tie kubánske. Vyrobené z kvalitného tabaku a ponechané v cédrových krabičkách počas doby 6 –12 mesiacov, aby dozreli. Tabakové listy sa triedia, prechádzajú procesom fermentácie a čistenia. Tie najkvalitnejšie sa rolujú ručne a po kontrole sa obaľujú papierovým krúžkom s názvom značky.

Zaujme ťa: Svadobné pierko pre ženícha: Aké sú súčasné trendy?

cigar bar

Zdroj: Shutterstock®

Ak chcete svojim hosťom dopriať lepšie cigary, siahnite po overených značkách. Cohiba, Montecristo, El Rey del Mundo, Romeo y Julieta či Diplomticos. Niektoré tieto značky sú na trhu viac ako 100 rokov a ponúkajú rôzne veľkosti a typy cigár.

cigar bar

Zdroj: Shutterstock®

Ako správne fajčiť cigaru

Na zapaľovanie cigary sa používa cédrové drevo alebo plynový zapaľovač. Pri zapálení zápalkou alebo benzínovým zapaľovačom by ste cigaru zničili. Konček cigary stačí zapáliť máličko, aby ste nespálili krycí list. Čím pomalšie bude cigara horieť, tým lepšiu chuť bude mať.

Dym sa, samozrejme, nevdychuje do pľúc a popol z cigary sa neodklepáva. Je to preto, aby cigara ostala „chladná“, vtedy vraj chutí najlepšie. Posledná tretina cigary sa nefajčí. Slúži ako filter a necháva sa v popolníku dohorieť.

cigarový Bar

Zdroj: Shutterstock®

Umiestnenie baru

Myslite na to, že vo väčšine interiérov bude fajčenie zakázané, aj keď ide len o bafkanie kvalitnej cigary. Určite nechcete, aby sa vám počas recepcie spustili požiarne hlásiče. Je preto lepšie vybrať priestor terasy alebo využiť vetraný salónik. Mnoho hotelov disponuje fajčiarskym salónom, no presvedčte sa, že nie je príliš „prefajčený“. Cigary sa najlepšie vychutnávajú na otvorenom priestranstve.

rum bar

Zdroj: Shutterstock®

Prezentácia alkoholu

Hostia ocenia, keď sa pred popíjaním kvalitného rumu alebo whisky budú môcť niečo o tomto alkohole dozvedieť. Pozvať si teda môžete odborníka, ktorý v rámci svadobného programu priblíži vašim hosťom históriu rumu alebo cigár.

rumovy bar

Zdroj: Shutterstock®

Obyčajne robia prezentácie rôznych typov alkoholu špecializované firmy alebo cateringové spoločnosti. Tie by mali zabezpečiť aj kvalitný inventár, popolníky, poháre, karafy aj nádoby na ľad, ak sú potrebné.

Neprehliadni: Ako požiadať muža o ruku? Čo dať do krabičky namiesto prsteňa?

sulanie cigár

Zdroj: Shutterstock®

Okrem cigár a rumu môžete mať na svadbe prezentáciu miestnych vín a syrov, whisky, ale aj exotického ovocia či čokolády. O čokoľvek, čo vás baví, sa tak podelíte so svojimi hosťami.

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

08.04.2021 11:09

Tak to by už bol poriadny luxus :-D

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE