Ako sa starať o pleť pred svadbou: Si pleťový terorista?

Máte pravidelnú rannú a večernú rutinu? Poznáte typ svojej pleti a vyberáte si produkty podľa neho? Navštívili ste kozmetičku za posledných pár mesiacov? Že nie? Možno ste pleťový terorista a ani o tom neviete. Každý má svoje potreby a preferencie a každá pokožka je iná. Ako sa starať o pleť pred svadbou tak, aby váš svadobný make-up vyzeral dokonalo a dlho vydržal?

pleť maska

Zdroj: Shutterstock®

Kto je pleťový terorista

Väčšinou sú to ženy, ktoré nemajú problém odlíčiť sa v sprche sprchovacím gélom alebo mydlom, prípadne sa pohodlne vyspať aj s make-upom. Pleťový terorista je žena bez krému, ktorá sa v lepšom prípade o pleť stará občasným vytlačením vyrážky. Niektoré pleťové teroristky majú na počudovanie peknú pleť. Niekedy za to vďačia genetike, inokedy mladému veku alebo notorickému vyhýbaniu sa slnku.

pleť

Zdroj: Shutterstock®

Začíname jednoducho

V prvom rade musíte poznať potreby svojej pokožky. Vyberte sa na celkové ošetrenie ku kozmetičke a nechajte si pleť otestovať a poradiť, ako sa najlepšie o ňu starať. To, že vaša pleť produkuje počas dňa mastnotu, ešte neznamená, že nemôže byť aj dehydrovaná. Začervenania a suché miesta musíte riešiť okamžite. Ale pekne poporiadku.

Zaujme ťa: Svadobná manikúra: Ako si vyrobiť výživný zábal na ruky?

umývanie

Zdroj: Shutterstock®

Pleťová rutina

Nastavte si rutinu, ktorá je vhodná pre váš typ pleti. Pár dní to bude trvať, ale nakoniec ju budete robiť celkom automaticky. Ráno a večer vypite pohár vody (čím väčší, tým lepší) a začnite sa venovať pleti. Tá musí byť najprv umytá vlažnou vodou a ideálne otretá do čistého uteráčika, ktorý používate len na tvár. Potom prídu na rad kozmetické prípravky.

krém

Zdroj: Shutterstock®

Vodičky, krémiky, séra...

Voda všetku špinu a mastnotu sama neodstráni. Pomôže vám čistiace mlieko alebo iný prípravok na očistenie pleti. Potom nasleduje tonikum, ideálne s obsahom vitamínu C. Pokiaľ máte po tridsiatke, pridajte si dávku kyseliny hyalurónovej. Tá sa ukrýva v rôznych sérach alebo priamo v pleťovom kréme. Ten príde na rad ako posledný. Denný krém by mal obsahovať SPF faktor a tiež musí rešpektovať typ vašej pleti. Nočný krém by mal byť o niečo mastnejší a ak máte suchú pokožku, zabezpečte si na noc kvalitný pleťový olej.

elixír

Zdroj: Shutterstock®

Na konci rutiny môžete použiť kozmetický valček, resp. kozmetického ježka. Je to jednoduché zariadenie, ktoré pokožku krásne premasíruje, prekrví, pomôže ju obnoviť a taktiež sa do pleti lepšie zapracujú všetky produkty.

pletova maska

Zdroj: Shutterstock®

Maskovacie manévre

„Manévrovať“ by ste mali aspoň raz do týždňa, ideálne dvakrát. Podľa typu vašej pleti si vyberte kvalitnú pleťovú masku. Čistiacu pre problematickú pleť, upokojujúcu pre citlivú pleť a hydratačnú pre každého bez rozdielu. Maska vám nezaberie veľa času a môžete s ňou aj pracovať, upratovať alebo strašiť partnera, nech vie, do čoho ide ;).

Neprehliadni: Pivonky na svadbe: Inšpirácie na svadobnú kyticu aj výzdobu

maska

Zdroj: Shutterstock®

Najmä vtedy, keď je vaša pokožka vyhladovaná, dehydrovaná a túži po starostlivosti, budete výsledky systematickej starostlivosti vidieť okamžite. Vaším cieľom je dosiahnuť vyživenú pleť, ktorá bude hebká na dotyk. Váš svadobný make-up potom vydrží na pleti dlhšie a bude vyzerať krajšie.  

3 komentárov
Alexandra Semanová

Alexandra Semanová

17.07.2019 18:14

Výborný článok. Veľmi poučný a inšpiratívny.

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

12.08.2019 17:50

krásna pokožka ale aj starostlivosť o ňu

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

06.04.2021 09:33

Pokiaľ je žena naučená starať sa o svoju pleť pravidelne, nemusí riešiť nejaké extra prípravy na svadbu. Ale návšteva kozmetičky a maskový rituál určite nie je na škodu nikdy :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE