Svadobné noviny: Novinka, ktorá poteší hostí, snúbencov aj rodičov!

Nie je to tak dávno, čo svadby boli len o zábave a dobrom jedle. Poprípade aj o čepčení či redovom tanci, ktorý si v poslednej dobe získali väčšiu popularitu. Samozrejme, nesmieme zabúdať ani na milý vtip s unášaním nevesty a jej následným hľadaním. Ale dnes sú svadby viac modernejšie, zábavnejšie a plné aktivít pre svadobných hostí. Predsa len každá nevesta, ale aj ženích, túži po tom, aby ich svadba bola nezabudnuteľná. Preto sa na svadbách čoraz viac stretávame so zábavným programom v podobe hier pre svadobných hostí. A jednou takouto novinkou sú aj svadobné noviny, ktorými si svadobní hostia môžu skrátiť dlhú chvíľu, napríklad aj počas fotenia.

Svadobné noviny sú akýmsi spracovaním vášho príbehu. Ide o tlačený príbeh formovania vašej lásky. V takýchto svadobných novinách môžete svojim hosťom priblížiť príbeh, ako ste sa spoznali, čo ste spolu zažili a pod. Čo ďalšie takéto svadobné noviny môžu obsahovať?

Odporúčame: Žltá svadobná výzdoba: 31 inšpirácii, ktoré rozžiaria tvoj deň D!

noviny na svadbu

Zdroj: pinterest.com

Svadobné noviny pre svadobných hostí

Svadobné noviny si môžete vyrobiť aj sami (prostredníctvom jednoduchých programov) a nechať si ich vytlačiť spolu s vašimi svadobnými pozvánkami. Stačí sa len zamyslieť, čo do novín zahrniete. Môžete ich spraviť na bulvárny štýl a vložiť do nich bulvárne titulky alebo môžete vsadiť a niečo menej profesionálne – vytvorené od srdca.

Základom je mať dobrý nápad, dostatok obrázkov a fotiek, počítač a tlačiareň. No ak ste šikovnejší, môžete svadobné noviny vytvoriť vlastnoručne – každý kus tak bude originálny!

svadobné tlačoviny

Zdroj: pinterest.com

Čo zahrnúť do svadobných novín?

Svadobné noviny by mali byť predovšetkým o vás. No skôr, než sa vrhnete do ich prípravy, tak ich nezabudnite prispôsobiť aj štýlu svojej svadby. Ak plánujete nejakú garden party a uvoľnenú svadbu, tak v tomto duchu vytvorte aj samotné noviny. Keď budete mať škrobenejšiu svadbu, možno svadbu na zámku alebo v kaštieli, tak vytvorte skôr luxusné noviny, ktoré zapadnú do daného štýlu. A akým obsahom ich naplniť?

  • Predstavte snúbencov – aj keď máte pocit, že vás vaša strana rodiny pozná dostatočne, o druhej strane sa to povedať nedá. Predstavte preto seba aj svojho partnera. Dajte vedieť svadobným hosťom, ako ste sa zoznámili, čo všetko ste spolu zažili, kedy a kde ste sa zasnúbili a pod.
  • Poďakujte rodičom – aj keď je dnes veľkým zvykom predniesť ďakovnú reč pred všetkými hosťami, vy tú svoju môžete zahrnúť do svadobných novín. Poďakujte rodičom za všetku lásku, ktorú vám dali. Za to, ako sa o vás od detstva starali. Za všetko, čo pre vás spravili.
  • Predstavte svedkov – aj oni si zaslúžia nemalú pozornosť. Je jasné, že aj svedkovia sa niečím vryli do vašich sŕdc a práve preto ste si ich vybrali, aby sa zhostili tejto milej povinnosti. Svadobní hostia si určite radi prečítajú, aké puto vás spája a pod.
  • Harmonogram – uveďte v skratke aj to, čo bude svadobných hostí počas svadobného dňa čakať. Aký bude program, kedy bude zábava, čepčenie, redový a pod.
  • Svadobné menu – do svadobných novín môžete zahrnúť aj svadobné menu, ktoré svadobní hostia určite ocenia.

Na záver svadobných novín môžete pridať tajničku, osemsmerovku alebo inú krížovku, či dokonca môžete zostaviť svoj rodokmeň a pod. 

Pozri tiež: Nevesty, nezúfajte! Spoznajte 7 tipov, ako ušetriť pri plánovaní svadby!

Zdroj foto - úvodná: pinterest.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE