Svadobná cesta na Madagaskar: Exotika, luxus a krásna príroda

Počas plánovania svadby sa už môžete tešiť na to ďalšie. Svadobná cesta na Madagaskar je konečne niečo, kde sa aj mužská polovica páru môže realizovať, vyberať, navrhovať, porovnávať. Určite sa to bude ženíchom, či vlastne už novopečeným manželom, páčiť. My sa pozrieme na exotický Madagaskar, kde už Slovákov zaznamenali. Taký Móric Beňovský môže tento ostrov len vrelo odporúčať.

Madagaskar

Zdroj: Shutterstock®

Madagaskar alebo Madagaskarská republika je ostrovný štát. Leží na východnom pobreží Afriky. Tu kraľoval aj spomínaný Móric Beňovský. Povinné očkovanie nemusíte absolvovať žiadne, ale odporúča sa skontrolovať si očkovanie proti tetanu, prípade doplniť hepatitídu, žltú zimnicu a brušný týfus. Samozrejme, toto závisí od toho, v akom prostredí sa budete pohybovať a či budete nakupovať ryby na trhu a bývať v kempe alebo v hoteli vyššieho štandardu.

svadobná cesta k moru

Zdroj: pinterest.com

Čo sa dá vidieť a zažiť

Na Madagaskare rastie šesť druhov baobabov, ktoré nenájdete nikde inde na svete. Sú to obrovské, majestátne stromy, ktoré preslávil najmä Malý princ z planétky B612. Na mieste kráľovským miest ríše zvanej Imerina dnes stojí hlavné mesto Antananarivo. Historicky veľmi zaujímavá lokalita, veľmi farebná a plná života a hluku.

svadobná cesta

Zdroj: Shutterstock®

V juhovýchodnej časti ostrova je Národný park Ranomafana, tropický dažďový prales. Ukrýva množstvo fauny a flóry. Okrem iného aj 130 druhov žiab, 100 druhov vtákov a niekoľko druhov lemurov. Väčšina poznávacích zájazdov sa sústreďuje práve do prírody. Nie je tu núdza o gejzíry, vodopády, krásne výhľady a zaujímavé miesta. Obľúbené sú tiež výlety loďou na okolité ostrovčeky alebo okolo ostrova, výlety za účelom potápania alebo len tie, na konci aj začiatku ktorých sú piesočnaté pláže a slnečníky.

svadobná cesta v zahraničí

Zdroj: pinterest.com

Kedy môžete ísť na svadobnú cestu?

Ženy si spravidla po sobáši zmenia meno. Pokiaľ máte vodičský preukaz, zo zákona máte len 5 dní na to, aby ste nahlásili zmenu priezviska. Ak vlastníte auto, zmena sa bude týkať aj technického preukazu. Na zmenu mena na zdravotnej karte máte 8 dní. Ak podnikáte, do ôsmych dní musíte zmenu priezviska hlásiť aj na sociálnej poisťovni. Zamestnanci nahlasujú zmenu zamestnávateľovi a ten zmenu hlási ďalej. Nový občiansky preukaz si musíte vybaviť do 30 dní od sobáša.

svadba na pláži

Zdroj: pinterest.com

Ak plánujete svadobnú cestu hneď po svadbe, zvážte teda, na ako dlho môžete odísť alebo ako skoro po svadbe vycestujete. Šťastnú cestu a veľa zážitkov prajeme. :)

2 komentárov
Marika Michálková

Marika Michálková

12.10.2019 18:07

nádhera

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

08.04.2021 11:13

Tomu sa povie romantika v raji :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE