Anemone: Čarovný kvietok do jedinečnej svadobnej výzdoby

Milujeme, ak pri našej práci natrafíme na zaujímavý kvietok, ktorý sa môže hodiť do nejakej neobvyklej výzdoby. Vtedy sa už nevieme dočkať, kedy vám o ňom povieme. Jeden taký si predstavíme aj teraz. Je celkom nenápadný a má krásne meno. Anemone znie veľmi romanticky a kvietok tak aj vyzerá. Na Slovensku sa stretneme s jeho ešte krajším pomenovaním. V záhradkárstvach ho volajú veternica. Či sa bude hodiť aj do vašich svadobných predstáv, môžete posúdiť z týchto krásnych fotografií.

Odporúčame: Marsala: Objav spolu s nami farbu talianskeho vína

anemone detail

Zdroj: Shutterstock®

Farba a veľkosť

Anemone je pomerne veľký kvietok. Jeho stred je vždy modrý, niekedy s fialkovými odtieňmi. Samotné lupene sú potom svadobne biele, červené, ružové alebo fialové. Jeho názov je odvodený od gréckeho slova a znamená divoký kvet. Podľa gréckej mytológie vznikli tieto kvietky zo sĺz, ktoré ronila Afrodita, keď oplakávala smrť svojho milenca Adonisa.

anemone biela výzdoba

Zdroj: Shutterstock®

Vo voľnej prírode sa kvietok na noc zatvára, symbolizuje tak relaxáciu, oddych a očakávanie rána. Ako keby nás učil, že na všetko je ten správny čas. Na oddych aj na to, aby sme si konečne užili krásu dňa. Kvietky sú krehké a nádherné zároveň. Rovnako ako láska a tiež ako romantika svadobného dňa.

anemone detaily

Zdroj: Shutterstock®

Sezóna pre anemone alebo veternice začína v októbri a trvá do mája. Sú to teda veľmi vzácne kvietky, ktoré nám pomáhajú vytvárať svadobné výzdoby, keď sa v zime výber kvetov zúži a zároveň sú krásnym doplnkom jarných kytíc a ikebán.

anemone výzdoba

Zdroj: Shutterstock®

Svadobné oznámenia a drobnosti

Ak sa vám tento jemný kvietok zapáčil a plánujete svadbu v čase, keď má sezónu, môžete ho zakomponovať už do svadobných oznámení. Téma svadby sa potom pekne tiahne celými prípravami až po samotnú svadobnú výzdobu – ikebany na stoly, svadobnú kyticu aj ženíchove pierko.

anemone oznámenie

Zdroj: Shutterstock®

pierko kytica sivá

Zdroj: Shutterstock®

Svadobná kytica s anemone

Najmä pre nevesty túžiace po kytici, ktorá bude pôsobiť lúčne, je anemone vhodným doplnkom. Treba ale myslieť na to, že lúčne kvietky nemajú dlhú životnosť. S kytičkou teda treba zaobchádzať opatrnejšie, najmä ak je viazaná voľne.

Pozri tiež: Topánky pre nevestu: Ako spojiť eleganciu a komfort?

kytica farebná

Zdroj: Shutterstock®

elegantné anemone

Zdroj: Shutterstock®

svadobná kytica farebná

Zdroj: Shutterstock®

Svadobné pierko pre ženícha

Veľmi príjemne bude ale pôsobiť svadobné pierko pre ženícha (alebo iných hostí). Kvetinárka vyberie menšiu hlavičku, aby pierko na chlopni saka nezavadzalo a zároveň bolo bohaté a elegantné. Krásne sa kombinuje najmä so zeleňou, kedy pôsobí sviežo a lúčne. Modrý stred sa tiež krásne dopĺňa s ružovou farbou. Napríklad jemná staroružová bude pôsobiť romanticky a zároveň bude trošičku dievčenskejšia.

pierko

Zdroj: Shutterstock®

pierko kytica

Zdroj: Shutterstock®

Ozdoby na všetky spôsoby

Anemone je vďaka svojim „modrým očiam“ čarovným doplnkom na bielu svadobnú tortu. Použiť ich môžete aj ako súčasť kvetinových náramkov pre družičky a, samozrejme, aj do stredových kvetinových ikebán. Dosiahnuť môžete veľmi jarný a voľný štýl. Alebo dosiahnete takmer bohémsky vzhľad, ak sa rozhodnete hlavičky kvetov zakomponovať medzi ruže či hortenzie.

čelenka náramok

Zdroj: Shutterstock®

anemone na torte

Zdroj: Shutterstock®

torta s anemone

Zdroj: Shutterstock®

Pekné modré kvietky sú zriedkavé. Preto sa veľmi tešíme z veternice. Je fantasticky flexibilnou kvetinkou, hodí sa do výzdob jednoduchých aj luxusných a prichádza na pomoc aj vtedy, keď je kvietkov najmenej. Tak čo, beriete si ju za svoju?

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

06.04.2021 18:45

Ešte som o tomto kvietku nepočula, ale vyzerá veľmi pekne a dokonale sa hodí do modrej svadobnej výzdoby :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE