Minimalistická svadobná výzdoba? Odporúčame greenery

V praxi sa často stretávame s tým, že nevesty chcú niečo jednoduché, menej výrazné, ale stále elegantné a najmä pôsobiace svadobne. Minimalistická svadobná výzdoba je vyhľadávaná, no zároveň náročná na realizáciu. Je bojom medzi tradičnou predstavou o bohatej svadobnej výzdobe a minimalistickou predstavou nevesty. Tieto dve cesty sa stretávajú vo výzdobe, ktorej vládne greenery.

Pozri tiež: Námornícka svadba: Netradičná a predsa klasická

svadobné doplnky

Zdroj: pinterest.com

Čo je to greenery?

Zeleň, ktorá je prirodzenou súčasťou sveta okolo nás. Symbolizuje nádej, zdravie a sviežosť jari po dlhom období zimy. Greenery sa dostáva do popredia v posledných rokoch a v sezóne 2019 – 2020 bude absolútnou topkou. Zelenej sa väčšina neviest a svadobných dekoratérov vyhýbala. Prečo? Príliš veľa zelene pôsobilo v svadobnej výzdobe ako šetrenie. Menej kvetov a viac zelených častí na vyplnenie prázdnych miest. Niečo, ako keď sme učiteľkám na konci školského roka priniesli jeden karafiát dozdobený zelenými listami.

minimalistická výzdoba

Zdroj: pinterest.com

zasadací poriadok na svadbu

Zdroj: pinterest.com

Greenery dnes

Dnešné výzdoby, ktoré využívajú najmä zeleň, sú štýlové a kombinujú sa s rôznymi farbami. Ako motiváciu pre minimalistickú výzdobu sme pre vás vybrali svadobnú bielu farbu. Biele kvietky, rovnako ako zeleň, sú k dispozícii počas celého roka. Nemusíte sa teda báť a sledovať sezónnosť kvietkov. Jednoducho si vyberiete farebnú kombináciu a o zvyšok sa postará kvetinárka alebo svadobná agentúra.

ozdoba vo vlasoch

Zdroj: pinterest.com

svadobná výzdoba

Zdroj: pinterest.com

Začíname plánovať

Ak ste si vybrali minimalizmus ako tému svojej svadby, začať môžete už pri svadobných oznámeniach. Zelená je farbou nádeje a tou vašou je, že budete žiť šťastne, spokojne a v láske veľmi, veľmi, veľmi dlho. Zeleň je nerušivá a pre minimalistov je jej spojenie s bielou farbou nenápadné, jednoduché a stále veľmi svadobné a elegantné.

greenery svadobné oznámenie

Zdroj: pinterest.com

svadobné oznámenie

Zdroj: pinterest.com

Svadobná kytica a pierko pre ženícha

U nás sa hovorí, že kytica z greenery je „bordelová“. Je košatá, veselá, neuprataná a možno nie úplne minimalistická. Samozrejme, vaša kytica môže byť aj celkom jednoduchá, uviazaná pevne, len s jemným dodatkom zelene, ktorá nebude veľmi odstávať. Zachováte si tak minimalistický pocit a zároveň kytička zapadne do celkovej výzdoby, keď ju umiestnite na hlavný stôl alebo ako súčasť výzdoby k svadobnej torte, zasadaciemu poriadku alebo k stolu, kde budete mať knihu hostí.

svadobná kytica

Zdroj: Shutterstock®

svadobná kytica

Zdroj: pinterest.com

Pierko pre ženícha zo zelene je zase vzorom minimalizmu. Vyrobiť sa dá aj veľmi maličké alebo väčšie, podľa toho, aká bude kytička. Menšie pierka mužom samozrejme menej zavadzajú a vydržia stáť pekne rovno.

Neprehliadni: Svadobné závoje: Vieš si predstaviť svadbu bez nich?

svadobné pierko

Zdroj: pinterest.com

družičky na svadbe

Zdroj: pinterest.com

Svadobná výzdoba stolov a priestoru

Grennery je vďaka svojej ťahavosti vďačným dekoračným materiálom na stoly, ak chcete svoju výzdobu „držať pri zemi“. Hodí sa najmä na dlhé stoly, ale aj na výzdobu hlavného stola, stoličiek, svadobných oblúkov či ako výzdoba do vysokých váz do priestoru. Môže sa tiahnuť aj v svadobnej uličke alebo zdobiť vlásky najmenších družičiek.

svadobná výzdoba

Zdroj: pinterest.com

výzdoba stoličky

Zdroj: pinterest.com

Tradične sa zelený vienok z hlavy skladal neveste ako symbol, že prechádza zo stavu panenského do stavu manželského. Zelená je teda svadobnejšia, ako si možno myslíte. Je prirodzenou súčasťou týchto obradov už po stáročia. Vyberiete si ju tiež?

Aktualizovaný článok: 3.11.2022

Galéria: Greenery výzdoba

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

06.04.2021 18:46

Presne takto si predstavujem svoju svadobnú výzdobu :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE