Kráľovská modrá: Bude kraľovať aj vo vašej svadobnej výzdobe?

Výrazné farby hovoria čosi aj o charaktere a vášnivej povahe nevesty. Modrá je fantasticky optimistická a dá sa skvele kombinovať s rôznymi farbami. Kráľovská modrá sa dôverne priatelí so zlatou a inými kráľovskými kvetmi. Patrí medzi ne najmä orchidea, gympsomilka, ruže aj voňavé frézie.

Modrá farba

V mnohých náboženstvách je modrá považovaná za farbu, ktorá prináša pokoj a odháňa zlých duchov. Znamená tiež dôveru, múdrosť, stabilitu, je to farba neba a inteligencie. Modrá ovplyvňuje pozitívne myslenie a podľa Biblie je to „boží svet“.

letná verzia

Zdroj: Shutterstock®

Ak je modrá vašou obľúbenou farbou, ste pokojná, stabilná a dokážete riešiť situácie s chladnou hlavou. Pokoj nachádzate aj na pobreží mora a máte radi jeho upokojujúce šumenie a nekonečnosť striedania prílivu a odlivu.

Bude sa ti páčiť: Námornícka svadba: Netradičná a predsa klasická

jednoduchá verzia

Zdroj: Shutterstock®

Svadobná výzdoba

Modrá svadobná výzdoba sa môže uberať dvoma smermi. Modrú môžete dať do obrusov a vtedy vám už netreba veľa modrých doplnkov. Farby budete mať habadej a stačí ju podporiť napríklad modrým nasvietením priestoru.

elegantná výzdoba

Zdroj: Shutterstock®

Ikebanky potom môžete voliť v akejkoľvek farbe. Tradičné biele alebo bielo-maslové budú krásne kontrastovať so sýtou modrou. A bude stačiť jemný zlatý detail, či už vo forme klubových tanierov alebo niečoho drobnejšieho. Malé zlaté vázičky alebo svietniky.

jemné

Zdroj: Shutterstock®

Menej moderná je organza, teda tyl, saténové alebo mušelínové kúsky látky na stoloch. Je to o niečo lacnejšia verzia, nevyzerá úplne zle, ale ak túžite po skutočne modrej výzdobe, dávajte veľký pozor na to, aby ju bolo skutočne vidieť.

kombinácia s ružovou

Zdroj: Shutterstock®

Kráľovskú modrú môžete kombinovať aj odvážne. Napríklad s červenými kvetmi a striebornými doplnkami vyzerá výzdoba veľmi štýlovo, čisto a luxusne.

Modré kvety

Modrých kvietkov je dostatok počas celého roka. Obľúbené hortenzie, hyacinty, modrá je aj orchidea, kosatec, astra a zvončeky. Len modré ikebanky neodporúčame. Do výzdoby pokojne zvoľte kombináciu farieb, určite sa vám bude hodiť biela. Žltej sa vyhnite, aby svadba nepôsobila príliš pápežsky.

oblek

Zdroj: Shutterstock®

Svadobné šaty, oblek pre ženícha a šaty pre družičky

Modré svadobné šaty budú možno trošku odvážnejšie a nie pre každú nevestu. Ak po nich ale túžite, nedajte sa odradiť, prípadne si zvoľte kráľovsky modrú do popolnočných šiat. Zvážiť tiež môžete šaty v štýle ombré.

družbovia

Zdroj: Shutterstock®

Ženích nebude proti modrému obleku namietať a so svojou družbovskou partičkou sa ľahko zladí. Družičky budú v modrých šatách kráľovsky žiariť a doladiť k nim môžete biele kvetinové náramky, kvetinové opasky alebo živé kvietky do vlasov.

luxusná výzdoba

Zdroj: Shutterstock®

Kráľovská modrá je fantastickou farbou. Ak ju chcete ale naplno využiť, určite zvážte modré obrusy. K nim môžete doladiť akékoľvek kvety a nemusíte sa obmedzovať výberom tých modrých. Príjemné plánovanie.

Odporúčame: Kvetinové čelenky pre nevestu: Tradičné, štýlové a čarovné

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

06.04.2021 19:11

Táto farba sa mi veľmi páči v kombinácii s marsalou :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE