Vintage svadba alebo čo sme našli na babkinej povale

Priznáme sa, že pre nás je vintage niečo tajomné a nostalgické. Takúto výzdobu si vyberajú väčšinou nevesty, ktoré milujú všetko staré a pri starožitnom písacom stroji sa im srdce rozbúcha o niečo rýchlejšie. Vintage svadba je stelesnením starosvetskej romantiky, nechýbajú v nej drevené prvky, čipka, staré kufre a drevené štipce na bielizeň.

Odporúčame: Protea v svadobnej kytici: Výrazná, exotická a zároveň minimalistická

torta

Zdroj: Shutterstock®

Koľko stojí vintage svadba?

Ak plánujete vintage svadbu, máte dve možnosti. Prvou je nakúpiť si rozkošné hotové vecičky, ktoré vyzerajú staro alebo naozaj zájsť k babkám na povaly a pozrieť sa, čo všetko môžete použiť do výzdoby.

detaily

Zdroj: Shutterstock®

Rátajú sa staré kufre, písacie stroje, rámy obrazov, staré kanvice na mlieko, polievačky a, samozrejme, staré knihy.

stroj

Zdroj: Shutterstock®

Recyklácia

Namiesto kupovania nových vázičiek, svietnikov, podstavcov a stojanov, recyklujte. Použiť môžete staré poháre na zaváranie. Stačí ich ozdobiť špagátikmi, jutou, tenkou čipkou, stužkami alebo čímkoľvek, čo sa vám páči a hodí do výzdoby.

fotka

Zdroj: Shutterstock®

Kvety do vintage výzdoby

Stredové ikebany na stoly môžete pokojne vymeniť za drevené črepníky plné kvetov. Do vintage výzdoby si môžete vybrať väčšinu svadobných kvietkov. Ale tiež retro kvety ako gerbery, klince a, samozrejme, patrí sem aj zeleň. V rôznych prevedeniach aj odtieňoch.

Neprehliadni: Kráľovská modrá: Bude kraľovať aj vo vašej svadobnej výzdobe?

dekorácia

Zdroj: Shutterstock®

Ak chcete skôr nejaký ľahký vintage (teda chcete zachovať starosvetský vzhľad, no sklíčka od horčice na svojej svadbe vidieť nechcete), siahnite po marhuľových kvietkoch. Spolu s rôznymi bielymi (hortenzia, gypsomilka, ruža, chryzantéma) dosiahnete jemný vzhľad, ktorý bude pôsobiť luxusne.

romantika

Zdroj: Shutterstock®

Sviečky

Biele. Naozaj viac farby nepotrebujete. Do kvietkov môžete vložiť ružovú, oranžovú alebo farbu harmančeka. Sviečky ale ponechajte biele. Tradičné valcové sviečky, ktoré vydržia až do rána, uložte na podložku alebo si nechajte vyrobiť retro sviečky do skla. Aj nádobky od džemu budú vyzerať elegantne.

stôl výzdoba

Zdroj: Shutterstock®

Drevo

Drevené kruhy ako podklad sú ťažké. Myslite tiež na to, že by mali byť aspoň trošku ošetrené, aby vám z nich na stole neostala kôra. Ideálne sú, samozrejme, kruhy z brezy. Jej biela kôra sa postará o veľkú časť dekorácie a nebude pôsobiť rušivo.

Svadobný obrad

Klasický kovový oblúk je v poriadku, no oveľa „vitangeovejšie“ budú vyzerať masívne drevené trámy. Či sa už rozhodnete pod nimi povedať si svoje „áno“, alebo tento priestor využijete len ako fantastickú fotostenu. Nezabudnite na kvetinovú výzdobu a ľahučký mušelín, ktorý sa bude vo vánku jemne pohojdávať. Ak máte doma šikovného majstra, nechajte ho realizovať sa napríklad výrobou tabuliek do uličky, ktorou bude kráčať nevesta alebo naozaj efektným stojanom na obrúčky.

zasadací

Zdroj: Shutterstock®

obrad

Zdroj: Shutterstock®

Knihy

Namiesto klasického stojanu na kvety, vázy alebo črepníky, nechajte svoje ikebanky ležať na kôpke kníh. Najmä ak ste obaja aspoň trošku knihomoli. Vašim hosťom tak ukážete, čo vás spája a bude to aj o symbolike toho, že vy začínate písať svoj spoločný príbeh.

Bude sa ti páčiť: Výzdoba na svadobné auto: Ako vyzdobiť svadobný veterán?

knihy

Zdroj: Shutterstock®

Vintage svadby patria medzi tie najuvoľnenejšie. Sú skôr o emócii a príbehoch, často sa na ich príprave podieľa veľa ľudí, rodinných príslušníkov, kamarátov a šikovných ručičiek handmade výrobcov. Preto ich milujeme.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE