Psík na svadbe: Ako zapojiť svojho miláčika do svadobného dňa

Ak máte domácich miláčikov, určite si svoj svadobný deň neviete prestaviť bez nich. Našťastie to dnes ani nemusíte robiť. Psík na svadbe je dnes celkom bežná radosť. Venujeme čas jeho doplnkom, je skvelým pomocníkom pri fotení, zabaví deti a poteší dospelých. Ako teda využiť jeho šarm pri svadobných prípravách a samotnom svadobnom dni?

Odporúčame: Modrá svadobná výzdoba: Extravagantná a predsa romantická

foto zásnuby pes

Zdroj: Shutterstock®

Zásnuby a fotenie na svadobné oznámenia

Rodina aj známi celkom iste poznajú vášho psíka, psíkov, mačky, korytnačky či morské prasiatka. Určite ich teda neprekvapí, keď nejakú spoločnú fotografiu použijete aj ako podklad na oznámenie toho, že sa beriete. Aj keď oznámenia s fotografiou sú už menej moderné, ak máte skvelú fotku alebo jednu naozaj podarenú aj s vaším domácim maznáčikom, sem s ňou.

Pozri tiež: Ako NAOZAJ ušetriť na svadbe bez veľkého ústupku?

pes v náručí

Zdroj: Shutterstock®

Priebeh svadobného dňa

Asi najdôležitejšou časťou svadobného dňa, kedy bude psík alebo iný domáci miláčik stredobodom pozornosti, bude svadobné fotenie. Obyčajne sa nevesta so ženíchom fotia pred obradom alebo sa neskôr vytratia počas svadobnej hostiny. Na fotenie spolu s párom odchádza ešte hlavná družička, družba a, samozrejme, fotograf, prípadne kameraman. Pokiaľ máte so sebou psíka, myslite na to, že v teplých dňoch treba priniesť misku na vodu aj pre neho. V zime ho zase teplo oblečte podľa toho, ako znáša chlad. Prípadne ho zabezpečte inak, aby neprechladol.

pes novomanželia bozk

Zdroj: Shutterstock®

svadobná foto pes

Zdroj: Shutterstock®

Ak máte psíka „pohoďáka“, môžete ho nechať pobehovať pomedzi hostí, no dávajte pozor, aby nezavadzal obsluhujúcemu personálu. Ak čašník nesie viacero tanierov alebo zbiera poháre zo stolov, nie vždy musí pozerať aj pod nohy. Úplne bude stačiť, keď ho necháte pri sebe alebo zodpovednej osobe počas oficiálnej časti svadby a počas roznášania jedál. Jednoducho, istota je guľomet.

pes obrad

Zdroj: Shutterstock®

Kto sa o psíka postará?

Psíka zverte tomu, kto sa s ním cíti dobre. Nie každý zvláda starostlivosť o zvieratká, hoc je to malé a takmer plyšové čudo. Hlasná hudba môže psíkovi vadiť, rozrušiť ho alebo ho vystrašiť. Nájdite mu teda tichšie miesto a hostí vopred upozornite, aby vám psíka nekŕmili.

Neprehliadni: Hry a aktivity na rozlúčku so slobodou: Ako sa odviazať a zabaviť?

pes obojok

Zdroj: Shutterstock®

Môže psík priniesť svadobné obrúčky?

Do kostola vás so psíkom asi nepustia. Ak ale máte obrad v prírode, bude to o niečo jednoduchšie. Kráčanie uličkou si ale vopred nacvičte, prípadne zverte vôdzku do rúk deťom, aby na nej psíka priviedli.

pes družičky obrad

Zdroj: Shutterstock®

Svadobné obleky, ozdobené obojky aj bodkované motýliky sú na psíkoch rozkošné. Dajte však pozor na to, aby sa pohodlne nosili a nezavadzali. Bezpečnosť je vždy na prvom mieste. A potom si už len užívajte veselé fotenie a svadobnú zábavu.

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

06.04.2021 09:30

Veľmi milé :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE