Marsala: Objav spolu s nami farbu talianskeho vína

Svadobná kombinácia s dotykom talianskej elegancie. Marsala je farbou talianskeho vína a tiež mesto na Sicílii. Dodá svadobnej výzdobe ten správny šmrnc, vášeň a štipku talianskeho temperamentu. Ak máte pocit, že červená je príliš červená a bordová zase nesvadobne tmavá, pozrite sa s nami, ako krásne sa dá nakombinovať marsala a kde všade ju môžete použiť.

Odporúčame: Hry a aktivity na rozlúčku so slobodou: Ako sa odviazať a zabaviť?

marsala kytica

Zdroj: Shutterstock®

Marsala v kytici

Napriek tomu, že táto farba je naozaj výnimočná, celkom štedro je zastúpená v rôznych typoch kvetov. Takže ju máme k dispozícii počas celého roka, a to bez ohľadu na konkrétne obdobie. Svadobnú kyticu táto farba zvýrazní. Čím viac marsalových kvietkov do kytice zakomponujete, tým výnimočnejšia bude.

marsala družička náramok

Zdroj: Shutterstock®

Šaty a ozdoby

Výraznú farbu môžete do šiat použiť samostatne. Je dostatočne tmavá a zakryje aj menšie nedokonalosti. Ak chcete svoje družičky prizdobiť, spojte marsalu s bohatou čipkou. Kvetinové ozdoby do vlasov, čelenky pre družičky či kytičky na ruky budú výrazné, svieže a fantasticky žiarivé.

marsala družičky

Zdroj: Shutterstock®

Svadobná výzdoba marsala

Táto farba sa hodí najmä do letných a jesenných výzdob. Jeseň je marsalová sama o sebe, hrá všetkými farbami a tmavočervená jej veľmi pristane. Horúce letné dni si tiež s farbou červeného vína skvelo rozumejú a s príchodom večera sa menia na horúci kotol. Po západe slnka žiaria svetlá sviečok o niečo jasnejšie a vtedy marsalová skutočne vyniká.

Pozri si tiež: Amarylis: Kráľovský kvet aj pre tvoj svadobný deň

marsala obrad vonku

Zdroj: Shutterstock®

marsala výzdoba

Zdroj: Shutterstock®

Kvetinové ikebany vyzerajú skvele, ak ich kombinujete so zeleňou. Marsalové kvety môžete spájať aj s ružovými a bielymi kvietkami. Kvetinovému aranžmánu budú stále kraľovať výrazne červené kvety, no ako doplnenie môžete použiť takmer čokoľvek.

marsala pierko

Zdroj: Shutterstock®

Svadobné tlačoviny

Ak si vyberiete farbu marsala za svoju, kombinovať ju môžete podľa toho, aký kontrast chcete dosiahnuť. Menovky so zlatým písmom na tmavom papieri vyzerajú skutočne kráľovsky a veľmi elegantne. Pre väčší kontrast odporúčame kombinovať s klasickou bielou.

marsala prestieranie

Zdroj: Shutterstock®

Svadobné cukrovinky

Trend nahých tort stále pretrváva, aj keď pre mnohé svadobné mamky vyzerá biely fondán stále svadobnejšie. Bez ohľadu na to, aký typ torty si vyberiete, s výzdobou ju zladíte celkom jednoducho. Stačí, keď požiadate svoju kvetinárku o pár kvietkov navyše, ktoré cukrárka použite ako ozdobu na tortu. Takto budete mať celú svadbu pekne zladenú. Od kytice až po cukrovinky.

Neprehliadni: Letná svadba: Na čo treba myslieť, aby bola nezabudnuteľná?

marsala torta

Zdroj: Shutterstock®

Marsala je veľmi odvážna farba. Nie je ale príliš tmavá, skôr žiarivá a výrazná. Použiť ju môžete kdekoľvek vo svadobnej výzdobe. Nepotrebujete jej veľmi veľa a získate výrazný prvok. Tak ako, odvážite sa?

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

16.02.2020 17:03

Nádherná farba, tiež som sa rozhodla ju zakomponovať do našej svadobnej výzdoby, ako stvorená na jesennú svadbu :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE