Svadba s Američanom: Ako ju pretaviť do svadobnej výzdoby?

Možno si poviete, že ak je svadba na Slovensku, má byť poctivá, veselá a... slovenská. Prečo by ste ale nemohli do výzdoby pridať niečo, čo bude odrážať aj partnerovu štátnu príslušnosť? Ak bude zábava poriadna, slovenskosť sa na svadbe určite nezatají. Svadba s Američanom má niekoľko špecifík a, samozrejme, sú tu aj isté kultúrne rozdiely. Ako nikoho neuraziť a užiť si svadbu plnými dúškami?

Zisti viac: Svadobné šaty v jemných pastelových farbách, ľahkých ako vánok

svadba s americkými prvkami

Zdroj: pinterest.com

Gýčové? No a čo?

Američania milujú svoju vlajku. Každé ráno odriekajú básničku na školách, v ktorej jej sľubujú vernosť. Sú teda poriadny národniari. Aby na svadbe tento aspekt nezanikol, nezabudnite ho pretaviť aj do výzdoby. Možno sa vám vlajočky a bielo-modro-červená kombinácia bude zdať trošičku gýčová, ale nalejme si čistého vína. Aj slovenská vlajka veje v týchto farbách a na obrade musí byť prítomná tak či tak.

svadobná výzdoba v červeno-modrej kombinácii

Zdroj: pinterest.com

Americké svadobné detaily ale môžete šikovne schovať a potešiť partnera napríklad veselými ponožkami. Tie podarujte aj celej družbovskej družine. Tradícia dokonca káže, že toľko, koľko má žena družičiek, musí mať aj ženích družbov. Potom vám vytvoria krásny predvoj, kým pôjdete uličkou v svadobných šatách.

pánske ponožky s americkou vlajkou

Zdroj: pinterest.com

Torta

Nenápadná kombinácia bielej, modrej a červenej je napríklad nahá svadobná torta. Tá môže mať bielu plnku a doplniť ju stačí o červené a „modré“ ovocie, ktorého je v lete neúrekom.

svadobná výzdoba v americkom štýle

Zdroj: pinterest.com

Ostatné cukrovinky môžu byť úplne tradičné alebo tiež zladené. Nikomu to nebude pripadať nápadné, lebo biely krém a farba ovocia by na sladkom stole boli tak či tak.

svadobná torta s americkými prvkami

Zdroj: pinterest.com

Výzdoba

V tomto bode naozaj záleží na tom, ako veľmi americká vaša svadba bude. Môžete ísť „all in“, teda vraziť do toho plnou silou a „ovlajkovať“ každý detail. Od servítok, cez kvetinové ikebany až po fotenie s americkou a slovenskou vlajkou. Bude to zábava a zároveň určite potešíte americkú stranu rodiny.

svadobné prestieranie v americkom štýle

Zdroj: pinterest.com

Alebo si vyberte niečo celkom jednoduché a nenápadné. Farebnú kombináciu kvetov s ľahkými a nenápadnými doplnkami. Za nás môžeme povedať, že modrá a červená spolu s bielymi kvetmi, bielymi obrusmi na stoloch a so strieborným inventárom sa vám bude dokonale hodiť. K čomukoľvek.

Pozri tiež: Svadobné cupcakes: Pochutia si oči, ale aj svadobný hostia!

svadobná výzdoba

Zdroj: pinterest.com

svadobná kytica

Zdroj: pinterest.com

Ak teda budete na svadbe okrem „áno, beriem“ hovoriť aj „yes, I do“, prajeme vám veľa šťastia. A aj keď je svadba slovenská a na Slovensku, nezabudnite na to, že občas toho druhého potešíte aj maličkosťou. Napríklad farebnou kombináciou, ktorú dobre pozná.

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

07.04.2021 09:39

Svadobná výzdoba vo farbách biela, modrá a červená sa skvelo hodí na americko-slovenskú svadbu :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE