Svadobná kytica, ktorá ti vyrazí dych: Akú si vyberieš?

Viete, na koľko spôsobov sa dá uviazať svadobná kytica? Kvety dokonca vôbec nemusia byť zviazané do kytice, môže to byť kruh, vejár, padajúca kytica pripomínajúca vodopád kvetov alebo košatá kytička plná zelene a kvietkov, ktoré jednoducho nespolupracujú a žijú si svojím životom. 

Svadobná kytica, ktorá vám vyrazí dych, bude neopakovateľná. Fotografie z internetu nebude ľahké skopírovať, no inšpirovať sa nimi môžete celkom isto.

Tradičná guľatá kytica

Ak sa povie svadobná kytica, mnohé z nás si predstavia okrúhlu kyticu so zelenými stonkami a veľkým množstvom kvetov. Keďže väčšina neviest sa prikláňa ku bielym svadobným šatám, aj kytica je ladená podobne. Obyčajne je biela a kombinuje sa s jemnými pastelovými alebo inými svetlučkými kvietkami.

Pozri aj: Rozlúčka so slobodou: Kde ju zorganizovať - doma alebo v bare?

guľatá svadobná kytica

Zdroj: pinterest.com

Úzko viazaná farebná kytica

Svadba však môže byť aj netradičná a svadobná kytica výrazná. Pri objednávaní myslite na to, že aj keď na mnohých obrázkoch to nie je vidieť, kvety majú zelené stonky. Ak máte radi farbu, smelo ich dovoľte kvetinárke priznať.

Farebné kytice majú výhodu v tom, že aj keď sa kvietkov použije menej, kytica stále pôsobí bohato.

farebná svadobná kytica

Zdroj: pinterest.com

Košaté svadobné kytice

V princípe platí, že útle a nízke nevesty by nemali mať v rukách veľkú kyticu kvetov. Vyzerali by, ako keby sa chceli pred ženíchom schovať.

Košatá kytica sa hodí skôr pre vysoké nevesty plnších tvarov. Krásne sa budú dopĺňať s ich krivkami, nehovoriac o tom, že budú pôsobiť skutočne kráľovsky.

Zaujme ťa: Modrá svadobná výzdoba: Extravagantná a predsa romantická

košatá svadobná kytica biela

Zdroj: pinterest.com

Vodopád kvetov

Padajúce kytice nás pred niekoľkými rokmi opustili. Viažu sa len veľmi zriedka. Oveľa častejšie ich vídame na svadobných fotografiách našich mamičiek či babičiek. Sú ale veľmi efektné, len menej praktické na presúvanie a manipuláciu.

Na druhej strane krásne zoštíhľujú postavu tým, že sa tiahnu od pása dolu. Takže ak potrebujete niečo zakryť, stavte na vodopád kvetov. Čím dlhší, tým lepší.

padajúca svadobná kytica

Zdroj: pinterest.com

Kruhová alebo košíková svadobná kytica

Ak by ste sa rozhodli pre takýto skutočne netradičný tvar kytice, veľmi rýchlo by ste prišli na jej výhodu. Dá sa totiž nosiť ako kabelka. Ruky máte voľné, môžete veselo prijímať gratulácie a kyticu si potom jednoducho zavesíte alebo položíte na stôl ako kruhovú ikebanu. Praktickosť ocenia aj družičky, ktoré majú počas svadby plné ruky práce.

kruhová kytica pre družičky

Zdroj: pinterest.com

Glamelia

O tomto type kytičky ste už možno počuli. Neviaže sa z kvietkov, ale z ich lupienkov. Vytvorenie jednej kytice trvá niekoľko hodín, pretože každý lupeň musí byť zvlášť ošetrený a prilepený špeciálnym floristickým lepidlom. Výsledok ale stojí za to.

Kytica pôsobí ako jeden obrovský exotický rozkvitnutý kvet. Pri týchto kytičkách sa však cena, a to aj vzhľadom na množstvo práce, pohybuje od 350 do 400 eur.

glamelia svadobná kytica

Zdroj: pinterest.com

Vejáre, pierka, kryštál

Bohémsky štýl sa spája s pierkami, štrasovými doplnkami alebo kryštálom. Kytica preto nemusí byť len z kvetov. Využiť môžete aj materiály, ktoré sú trvácne. Kyticu nemusíte špeciálne sušiť a môže sa stať peknou ozdobou vášho spoločného bývania.

Neprehliadni: Svadobné koláče, sladký stôl alebo candy bar? Čo si vybrať?

svadobná kytica bohémsky štýl

Zdroj: pinterest.com

Svadobná kytica je symbolom ženstva. Aj keď nie sme všetky krehké kvetinky, podobnosť s nimi nájdeme v iných veciach. Sme voňavé, krásne a prinášame radosť. 

Je preto len na vás, akú kuticu na svoj deň D zvolíte. Môžete sa inšpirovať tradičnými kyticami, ale napríklad aj modernými alternatívami. Kyticu nemusia tvoriť len samotné kvety. Pokojne ju môžete obohatiť o rôzne stuhy, pierka a pod. Nechajte sa inšpirovať svadobnými kyticami nižšie - pevne veríme, že si vyberiete tú, ktorá vás osloví najviac. 

Aktualizovaný článok: 24.8.2023

svadobná kytica

Zdroj: pinterest.com/friedatheres/

kytica pre nevestu

Zdroj: pinterest.com/goweddingstyle/

moderná kytica

Zdroj: pinterest.com/goweddingstyle/

moderná svadobná kytica

Zdroj: pinterest.com/goweddingstyle/

kytica

Zdroj: pinterest.com/pixieset/

2 komentárov
Mária Chromíková

Mária Chromíková

27.02.2020 08:52

Nádherná nevestina kytička je tou povestnou čerešničkou na torte.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

06.04.2021 09:08

Najviac sa mi páčia košaté kytice v štýle greenery :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE