Svadobná pedikúra: Tipy, vďaka ktorým ich nebudeš ukrývať pod šatami!

Možno si poviete, že na nohy sa vám počas svadby nebude nikto nepozerať. Ale vaše nôžky si počas svadobného dňa veľa zažijú, budú tancovať (možno aj bosé) a celkom iste chcete, aby vám aj svadobné topánky sedeli ako uliate. Svadobná pedikúra pritom nemusí byť vôbec komplikovaná a poľahky ju zvládnete aj doma.

Pozri tiež: Fotografie z obliekania nevesty a ženícha: Čo si nechať nafotiť?

Svadobná pedikúra

Zdroj: pinterest.com

Čo budete potrebovať

Lavór plný teplej vody, do ktorej si prisypete soľ z Mŕtveho mora (alebo soľ do kúpeľa), lyžicu olivového oleja (môže byť aj ružový olej, najmä nech sa vám nožičky pomastia). Ak máte problém so zhrubnutou kožou, môžete použiť pemzu, pilník alebo chemický peeling, ktorý vás do týždňa zbaví vrstvy kože (nič pekné to nie je, ale väčšina z nich celkom slušne funguje).

Svadobná pedikúra

Zdroj: pinterest.com

Ak veľké problémy s popraskanou kožou nemáte, bude stačiť starostlivosť raz do týždňa. Celkom ľahko to zvládnete aj doma. Nebude vás to nič stáť, len trošku času počas obľúbeného filmu. Pokojne pozvite aj svoje družičky. Lavórovú párty celkom iste ešte nezažili.

Svadobná pedikúra

Zdroj: pinterest.com

Poďme na to

Ak si robíte pedikúru na koberci, nezabudnite položiť lavór na podložku. Bude naplnený vodou (tak, aby ste si pohodlne dokázali ponoriť chodidlá) a preto nejaký ten „water – hazard“ tam je. Vodu si môžete „dochutiť“ čímkoľvek. Morská soľ uvoľňuje a tá z Mŕtveho mora je navyše obohatená o minerály. Použiť môžete aj iné prípravky, ktoré sú špeciálne určené na pedikúru a sú rozpustné vo vode.

Svadobná pedikúra

Zdroj: pinterest.com

Takto si môžete nôžky vo vodičke nechať po dobu pôsobenia jednej pleťovej masky. Teda nejakých 15 – 20 minút. Viac času naozaj nepotrebujete. Potom si môžete chodidlá jemne obrúsiť pemzou alebo pilníkom. Nepoužívajte kov, aby ste sa neporanili. Koža bude po kúpeli dostatočne mäkká, nepotrebujete nijakú špeciálnu silu.

Svadobná pedikúra

Zdroj: pinterest.com

Po pilníku použite klasický peeling na nohy, prípadne telový peeling s drsnejšími čiastočkami. Nohy si tak pomasírujete a zároveň ich zbavíte odumretej kože. Peeling dokonale opláchnite, nohy si osušte uterákom a doprajte si poriadnu vrstvu hydratačného krému. Aby sa vám krém poriadne vpil, môžete použiť aj klasické igelitové vrecká (recyklácia je vždy fajn). Jednoducho si ich nastoknite ako ponožky a na igelit si potom dajte obyčajné bavlnené ponožky. Najlepšie budú také, ktoré uchmatnete z mužskej ponožkovej zásuvky.

Svadobná pedikúra

Zdroj: pinterest.com

Na svadobnom fotografovaní sa potom môžete pochváliť krásne upravenými nechtíkmi, hladkými chodidlami a nebudete sa báť obuť si len zopár krásnych šperkov. Čo je pekné, to predsa netreba schovávať.

2 komentárov
Frederika Kinkorová

Frederika Kinkorová

28.07.2019 13:04

klasickou francuzkou sa ani nic neda pokazit:))

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

07.04.2021 09:51

Určite je dobré ísť na pedikúru, bez ohľadu na to či bude mať nevesta otvorené alebo uzavreté topánky, nech nechty na nohách ladia dokonale s nechtami na rukách :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE