Svadobná cesta na Maledivách: Ako ju naplánovať a koľko stojí?

Čo môže byť romantickejšie, ako ocitnúť sa uprostred krásnej prírody, krištáľovo čistej vody a tyrkysovej nádhery. Rozprávkové lagúny, utajené zákutia, súkromné ostrovčeky alebo elegancia privátnych rezortov. Svadobná cesta na Maledivách predĺži romantiku vašej svadby. Spomienky na biely piesok, západy slnka a dlhé a horúce noci s vami ostanú ešte veľmi dlho.

dovolenka na Maledivách

Zdroj: pinterest.com

Počasie na Maledivách

Počas celého roka je v tomto tropickom raji poriadne horúco. Denné teploty sa pohybujú medzi 30°C a 32°C. V noci sa schladí len na 24°C až 27°C. Nemusíte sa ale báť. Ostrovčeky objíma voda a počas celého dňa nechýba jemný vánok.

svadobná dovolenka

Zdroj: pinterest.com

Nevýhodou je fakt, že počasie je ťažšie predvídať. Globálna zmena klímy spôsobuje, že niekedy môže v obdobiach sucha pršať aj niekoľko dní, no na druhej strane to znamená, že v období dažďov môže byť nádherne slnečno. Teplota vody sa počas roka takmer nemení. Zostáva zohriata na 27°C.

svadobná cesta

Zdroj: pinterest.com

Kedy vycestovať?

Najviac dažďa si „užijete“ v júni, júli a začiatkom augusta. Od novembra do apríla neprší takmer vôbec. S dažďom súvisí aj vlhkosť, ktorá pocit tepla zvyšuje. Takže ak nemáte radi prílišné teplo, plánujte svadobnú cestu do zimných mesiacov. Najviac turistov prichádza na Maledivy od februára do apríla. Vtedy je väčšina hotelov vypredaná a, samozrejme, aj ceny sú omnoho vyššie.

Prečítaj si tiež: Luxusné medové týždne podľa znamení (I.): Aké je to dokonalé miesto?

kam na svadobnú cestu

Zdroj: pinterest.com

Ostrovom sa nevyhýba ani klasické dovolenkové obdobie. Obsadený býva aj august a Veľká noc. November je zase príjemnou voľbou. Riskujete trošku viac dažďa, no zároveň je obsadenosť hotelov nižšia, ceny príjemné a teplota vzduchu osviežujúca.

inšpirácia na svadobnú cestu

Zdroj: pinterest.com

Koľko stojí svadobná cesta na Maledivy

Špecializované agentúry vám poradia s výberom správneho hotela, ktorý bude rešpektovať vaše finančné možnosti a predstavy o pieskovej romantike. Pri výbere sa nebojte siahnuť ani po zahraničných agentúrach. V každom prípade v luxusnom hoteli s all inclusive a/alebo plnou penziou rátajte s cenou od 2000 € na osobu. Závisí to, samozrejme, od počtu hostí a hodnotenia hotela.

luxusná svadobná cesta

Zdroj: pinterest.com

Maledivy majú viac ako tisíc maličkých ostrovov a vyberať si je z čoho. Dokonca si izbu môžete rezervovať cez stránky ako airbnb a ubytovať sa v hoteloch, ktoré patria miestnym. Tam síce nezažijete luxus, no more je všade rovnaké, aj keď v tomto prípade sa za ním každé ráno musíte vybrať a nemáte ho priamo za dverami.

6 komentárov
Alena Čabáková

Alena Čabáková

17.07.2019 21:42

Tak ano toto je uz ina svadobna cesta :) Splneny sen :)

Vaše meno:

Martin Klingac

Martin Klingac

18.07.2019 10:29

Uff tak to teda ano

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

19.07.2019 21:17

musí tam byt krásne

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

22.07.2019 03:48

Je tam síce krásne, ale svadbu by som tam nechcela. Jednak by som si tam nemohla zobrať so sebou všetkých príbuzných a zrejme by som si nepripadala ako na svadbe. Ale ako svadobná cesta by to bolo super..

Vaše meno:

Frederika Kinkorová

Frederika Kinkorová

28.07.2019 12:58

na Maledivach boli aj kolegynky z prace na svadobnych cestach,musi to byt neskutocny zazitok

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

08.04.2021 11:18

O takej svadobnej ceste snívať snáď každý manželský pár, aspoň raz zažiť relax a romantiku luxusne :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE