Svadobná torta vznášajúca sa vo vzduchu? A prečo nie?

Ako si predstavujete „príchod“ svojej svadobnej torty? Tradične je to servírovací stolík na kolieskach, ktorý zamestnanci hotela privezú v presne určený čas na miesto, kde sa bude torta krájať. Ak to výška stropu dovoľuje, môžete do torty zapichnúť ohňostroje alebo prskavky. Prezentácia torty však môže vyzerať aj celkom inak, prípadne si môžete vybrať tortu, ktorá naoko poprie zákony fyziky. Svadobná torta vznášajúca sa vo vzduchu alebo torta, ktorej poschodia spája len tenký drôtik alebo kvetinová ozdoba.

Pozri aj: Levanduľové polia: Vieš si predstaviť zásnuby v provensálskom štýle?

západ slnka

Zdroj: Shutterstock®

Levitujúce poschodia

Samozrejme, vieme, že úplne vzlietnutie torty bez motora a krídel možné nie je. Ale svetoví cukrári, od ktorých sme tieto torty zozbierali, sa k tomu približujú. Svojím majstrovstvom vytvárajú ilúziu levitujúcich poschodí. Výsledok je neskutočný, veď posúďte sami.

lietajúca torta

Zdroj: Shutterstock®

Torta na hojdačke

Prezentácia svadobnej torty môže pripomínať aj detskú hojdačku. Alebo, aby sme zneli o niečo romantickejšie, hojdačku pre princezné. Celá konštrukcia je uchytená v strope a torta sa pred krájaním spustí na stolík, odkiaľ sa servíruje.

mega torta

Zdroj: Shutterstock®

lietajúca vintage

Zdroj: Shutterstock®

Transparentné poschodie

Veľmi zaujímavé sú aj torty, ktoré majú miesto poschodia, ktoré by malo byť vyplnené cestom a plnkou, transparentnú konštrukciu.

divná torta

Zdroj: Shutterstock®

Ilúzia síce nie je až taká dokonalá ako pri tortách, kde poschodia spája len drobná ozdobná konštrukcia, ale musíte uznať, že aj tieto svadobné torty vyzerajú úžasne.

torta medzera

Zdroj: Shutterstock®

Štýl torty

Či si už vyberiete levitujúcu tortu, visaciu alebo takú, ktorá bude mať poschodie transparentné, nezabudnite, že aj torta je súčasťou výzdoby.

guľa v strede

Zdroj: Shutterstock®

Tradične je svadobná torta biela. Pomaly ustupuje trend nahých tort (to sú tie, kde je krém len jemne pretretý a korpus, plnka aj ovocie, ktoré je vo vnútri, sú viditeľné) a nahrádzajú ich znovu veľké a elegantné dielka.

visiaca torta

Zdroj: Shutterstock®

Torta ako súčasť candy baru

Do candy baru alebo na sladký stôl môžete položiť svadobnú tortu alebo tortu, ktorú pokrájate ako dezert po hlavnom chode. Myslite ale na to, že torta, ktorá bude vystavená počas recepcie, sa zohreje. Krájať ju bude potom nepríjemné.

Neprehliadni: Svadba pre hudobníkov: Keď znie hudba z každého kúta

lietajúca elegantná

Zdroj: Shutterstock®

Tip: Ak chcete, aby bola vaša svadobná torta vystavená počas vášho príchodu na miesto oslavy, požiadajte personál, aby ju po nejakom čase stiahol do chladničky. Zachladená torta bude lepšie chutiť a bude sa ľahšie krájať.

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

06.04.2021 19:03

O takom ničom som ešte nepočula, ale vyzerá to naozaj super :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE