Svadobné dary pre novomanželov: Čo si vybrať od hostí?

Chystáte svadbu a premýšľate nad tým, aké svadobné dary by ste od rodiny a svojich blízkych chceli dostať? Ideálne je začať s tvorbou zoznamu. Aké svadobné dary sú bežné a môžete si ich na zoznam pripísať?

Obliečky a vybavenie do spálne

Obliečok, plachiet, ba ani perín či vankúšov nikdy nie je dosť. Preto môžete rodinu alebo priateľov o kvalitné obliečky, ktoré poľahky zapasujete do svojej spálne. Obliečky z lepších materiálov sú o čosi drahšie, preto pôjde o pomerne hodnotné dary. Navyše, ide o praktický darček, ktorý sa vám zaručene zíde.

Pozri aj: Bohémska svadba v prírodnom duchu: Necháš sa aj ty inšpirovať?

dar pre nevestu

Zdroj: Shutterstock®

Spotrebič do kuchyne

Pokiaľ viete, že vám rodina plánuje kúpiť hodnotnejší dar, nebojte sa požiadať o spotrebič do kuchyne. Môže sa naňho pokojne zložiť niekoľko rodinných príslušníkov. Niekomu sa zíde chladnička s mrazničkou, inému mikrovlnná alebo elektrická rúra. Každopádne vytúžený svadobný dar môžete uviesť na zoznam a požiadať blízkych, aby naň pri nákupe mysleli.

Vlastnoručne vyrobený dar

Je vaša najlepšia priateľka maliarka alebo vyrába rôzne zaujímavé dekorácie? Požiadajte ju, aby niečo vytvorila aj pre vás, do vášho nového domova. Obraz alebo dekoráciu podľa predstáv si potom môžete vyvesiť v obývačke či inej miestnosti a zmeniť tak jej charakter.

Peniaze

Niekedy nie je mimo misu blízkych požiadať o peniaze. Najmä v prípade, že viete, že vás pravdepodobne neobdarujú ničím užitočným. Za peniaze si tak kúpite to, čo potrebujete.

peniaze ako svadobný dar

Zdroj: Shutterstock®

Taniere a poháre

Máte už sadu tanierov a pohárov, z ktorých budete servírovať jedlo a nápoje? Nie? V tom prípade môžete o sadu tanierov poprosiť. A určite sa vám zíde aj sada hrncov, nožov, príborov alebo panvičiek.

Praktický kúsok do domácnosti

Myslieť by ste mali aj na praktické kúsky, ktoré vám môžu uľahčiť upratovanie. Robotický vysávač je dnes už celkom bežným pomocníkom v domácnostiach. Okrem vysávača môžete dostať aj iné vychytávky ako napríklad robotický umývač okien či robotickú kosačku.

Kávovar

Patríte k milovníkom kávy a na čierny nápoj jednoducho nedáte dopustiť? V tom prípade pre vás asi instantná káva neprichádza do úvahy. Aj preto môžete blízkych požiadať o kávovar. Na trhu nájdete široký výber a tak môžete ako dar zvoliť: pákový kávovar, poloautomatický kávovať, alebo praktický plnoautomatický kávovar. Už si stačí len vybrať taký, ktorý vám vyhovuje z hľadiska ceny aj vlastností pre nevestu a ženícha.

dar pre mladomanželov

Zdroj: Shutterstock®

Poháre na víno

Poháre na víno sú skvelým darčekom do nového bytu. Ide o kúsok, ktorý zaiste ocení každý novomanželský pár so záľubou vo víne.

Koberec

Aj kusový koberec do obývačky môže byť skvelým kúskom, ktorý zaiste využijete. Môžete si vyberať z rozličných kúskov - z abstraktných vzorov, rustikálneho štýlu či jednofarebných kobercov s dlhým aj krátkym vlasom. Koberec môžete umiestniť do obývačky pod konferenčný stolík alebo do spálne k posteli. Nech sa rozhodnete akokoľvek, môžete si byť istá, že koberec vytvorí príjemný kontrast s podlahovou krytinou a dodá miestnosti na elegancii.

Zoznam, samozrejme, nie je kompletný. Dokončiť ho môžete iba vy. Tak vytiahnite kus bieleho papiera, vezmite do ruky pero a začnite písať. Uvidíte, že nakoniec zapíšete celý papier.

Zaujme ťa: Trendy šaty pre družičky: Ktoré z nich si vyberieš?

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

07.04.2021 20:48

Si myslím že peňažný dar je určite najlepší, tak si aspoň budú môcť mladomanželia všetko zadovážiť podľa seba, lebo v dnešnej dobe každý chce aby aj domáce spotrebiče ladili :-) Skôr keď už tak radšej niečo na pamiatku.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE