Zlatá svadobná výzdoba: Nenápadná a predsa výrazná

Ak sa vám nepáčia farebné ikebany, nemáte radi ružovú a červená sa vám zdá príliš ostrá, môžete ostať pri bielej, ktorú doplníte o zlaté komponenty. Namiesto výrazných farieb siahnite po zelenej, ktorá je stále veľmi in a vyhrajte sa s detailmi. Zlatá svadobná výzdoba je vhodná najmä pre nevesty, ktoré preferujú jemnú eleganciu pred výraznými farbami. Výzdoba tak pôsobí luxusne a zároveň ľahko.

Zaujme ťa: Topánky pre nevestu: Ako spojiť eleganciu a komfort?

vysoká verzus nízka

Zdroj: Shutterstock®

Začíname plánovať svadbu

Ak bude vašej svadobnej výzdobe vládnuť zlatá, začať môžete hneď pri svadobných oznámeniach. Zlaté písmo je klasika, ktorá sa dá pridať na akékoľvek oznámenie. No my sme si povedali, že vám ukážeme krásne vyrezávané oznámenia so zlatými rámčekmi. Samozrejme, ak máte vybraté jednoduchšie oznámenie, stačí ho doplniť o akýkoľvek zlatý element.

zlaté oznámenie

Zdroj: Shutterstock®

Zlaté svadobné cukrovinky

Určite ste už počuli o jedlom zlate. Sú to jemnulinké kúsky zlatej fólie, ľahšie ako vzduch. Dokážu dokonale pokryť povrch torty, škrupinku makaróniek alebo akéhokoľvek iného zákusku. Stačí nechať cukrárke voľnú ruku a ona sa vyblázni so zlatými detailmi. Jedlé zlato môžete použiť aj do svadobného menu. Svojich hostí tak celkom iste prekvapíte. Nebojte sa. Je naozaj 100 % jedlé a nemá žiadnu zvláštnu príchuť.

zlaté cukrovinky

Zdroj: Shutterstock®

zlaté sladkosti

Zdroj: Shutterstock®

Zlatá svadobná výzdoba

Vybrať si môžete z viacerých variant. Nám sa páči, keď je biela výzdoba doplnená o zlaté efekty, drobnosti, maličkosti, ktoré dotvárajú celkový vzhľad výzdoby, no ani jeden z nich nie je osobitne výrazný. Výzdoba s bielymi kvietkami pôsobí veľmi jemne, nenápadne a takmer priehľadne.

jemné zlaté prvky

Zdroj: Shutterstock®

Hodí sa najmä do zimných výzdob, keď nám sneh vonku dotvára sviatočnú atmosféru. Vtedy sú biele kvietky čarovné, ako keby ich utkal mráz. Celý priestor svadobnej hostiny alebo svadobného obradu je zdobený veľmi jemne a stále pôsobí luxusne.

kvetky krémové

Zdroj: Shutterstock®

Zlatá výzdoba plná zelene

Z tvorby svadobnej agentúry My Day sme pre vás vybrali zlatú výzdobu s bohatou zelenou ikebanou. Je to živá jarná výzdoba, v ktorej je zakomponované to, čo nám celú zimu chýbalo. Zlatá farba je vložená do príborov a servírovacích (klubových) tanierov. Zlatá je teda dominantná, no zároveň je podčiarknutá sviežou zeleňou s bielymi ružami.

Pozri tiež: Slovenské svadobné tradície: Vieš ale, čo znamenajú?

my day zlatá výzdoba

Zdroj: Shutterstock®

výzdoba zlatá my day

Zdroj: Shutterstock®

Zlaté doplnky

Plné vysoké svietniky budú pôsobiť masívne a o farebnej kombinácii, ktorú ste si vybrali, nebude môcť nikto pochybovať. Ak chcete prítomnosť zlatej zjemniť, stavte na detaily na stole. Zlaté môžu byť taniere, tlačoviny, svietniky alebo servítky.

zlaté kahance

Zdroj: Shutterstock®

Zlatú do výzdoby ľahko dopraví aj pekná zlatá stuha. Zlaté kvietky zatiaľ nerastú. Ak máte v pláne nejaké prestriekať sprejom, presvedčte sa o tom, že sa vám vôňa spreju bude páčiť. Nie je totiž veľmi lákavá.

zlatá výzdoba my day

Zdroj: Shutterstock®

Zlatá svadba nemusí byť len o chladných svietnikoch, zlatých stoličkách alebo príboroch. Zlato a šťastie pre vaše manželstvo vám prinesú aj zlaté pšeničné klasy alebo čokoládové peniažky, ktoré nevesta rozdá hosťom pred polnočným tancom. Veľa šťastia pri plánovaní.

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

06.04.2021 09:38

Jedna z najuniverzálnejších farieb, ktorá sa veľmi ľahko kombinuje s každou farbou a na svadbe nesmie chýbať, lebo jej dodáva potrebnú noblesu :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE