Balíček prvej pomoci pre družičky: Malý košík, no veľká záchrana?

Poznáte to. Ste práve na svadbe, keď v tom zistíte, že sa vám roztrhli silonkové pančuchy. Zabudli ste si vziať náhradné? Aj to sa stáva. Ak však myslela nevesta na všetko, určite nájdete na toaletách alebo na inom viditeľnom mieste balíček prvej pomoci, ktorý vás zachráni aj v takejto situácii. Čo všetko by mal obsahovať?

Odporúčame: Svadobné video: Dá sa na ňom vôbec ušetriť?

balíček pre družičky

Zdroj: Shutterstock®

Univerzálny manikúrový pomocník

V tejto spomínanej situácii postačí priehľadný lak na nechty, ktorý zafixuje začínajúce očko, ktoré tak nebude viditeľné. Pri troche šťastia bude balíček obsahovať aj pančuchy, no vzhľadom na rôzne veľkosti je tento prvok málo využívaný. Od laku na nechty sa môžeme posunúť ku ostatným manikúrovým pomôckam. V prípade zlomeného nechtu určite družičky ocenia manikúrové nožničky alebo pilník, ktorým si problémové miesto ošetria. V prípade odpadnutého gélového nechtu tak môže ako záchrana poslúžiť aj multifunkčný priehľadný lak na nechty, ktorý sme spomínali už vyššie.

Bude sa ti páčiť: Zabudni na klišé! Naplň svoj svadobný album originálnymi nápadmi

manikúrový set

Zdroj: Shutterstock®

Vlasy ako koruna krásy

Ozdoba každej z nás dostáva na takýchto podujatiach poriadne zabrať. Začína to fénovaním, kulmovaním alebo žehlením, no niekedy sa nevyhneme ani tupírovaniu, ktoré naše vlasy poriadne oslabuje. Nech je však váš pocit z účesu akýkoľvek skvelý, výsledný efekt je o pár hodín odlišný, napríklad kvôli tancovaniu.

Aby ste predišli rozpadajúcemu sa účesu, určite oceníte náhradné sponky, vlásenky či gumičky, ale aj lak, ktorým túto opravu krásne zafixujete. Viete si predstaviť, že by si družičky museli nosiť vlastný lak z domu? Toto riešenie je tak praktické a družičky ho určite ocenia.

sponky do vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Osobitná kapitola

Mať svoje dni počas svadby je určite nepríjemná skúsenosť. No ostať zaskočená, že si to váš cyklus rozmyslel a prišiel o pár dní skôr, je hotová katastrofa. Aj v takýchto situáciách sa určite každá družička poďakuje neveste, ktorá myslela aj na toto a do balíčka pribalila menštruačné vložky aj tampóny.

Pozri aj: Svadobná kytica v boho štýle: S týmito kvetmi budeš ako víla!

menštruačný balíček

Zdroj: Shutterstock®

Ak vás zradia topánky

Asi najnepríjemnejšia vec, ktorá môže pokaziť svadbu, sú pľuzgiere a otlaky. Vzali ste si nové topánky, ktoré ste ešte nestihli rozchodiť? Chyba! No aj to sa dá napraviť. Stačí, aby v balíčku prvej pomoci boli aj náplasti, ktoré dané miesto ochránia. Vám už potom nič nebráni pretancovať celú svadbu až do rána bieleho.

bolesť nôh

Zdroj: Shutterstock®

Ako ostať svieža až do konca?

Ak sa chcete pred svojimi družičkami blysnúť, určite by ste do balíčka mali zaradiť aj tieto vychytávky, vďaka ktorým sa budú cítiť príjemnejšie. Aj keď sú to drobnosti, pomôžu im cítiť sa tak príjemne a sviežo, ako keby práve prišli.

Dezodorant v spreji, žuvačky či odmasťujúce obrúsky na tvár, ktorými udržia svoj makeup na mieste aj po hodinách tancovania, ocení každá z nich. A to predsa každá nevesta chce: spokojné družičky a skvelú zábavu. :-)

Pozri aj: Kvety vo vlasoch či minimalistický drdol? Vyber si svoj svadobný účes

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

23.02.2020 09:18

Za mňa je to určite super nápad, ďakujem za inšpiráciu :-) A okrem spomínaných vecí by som ešte pridala deodorant a vlhčené utierky.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE