Darčeky pre svadobných hostí: Vystúp z davu a poteš niečím výnimočným

Darčeky pre svadobných hostí sú vďačnou témou, o ktorej sme už čo to popísali. Mnohé svadby, ktorých sme sa zúčastnili a internetové inšpirácie nám však dokazujú, že aj tu je stále čo objavovať. Hranice od tradičnej výslužky, ktorá obsahuje kupované víno a krabičku koláčikov sa značne posunuli a ak nechcete zaspať dobu, mali by ste sa už popozerať aj po niečom inom.

Tradičná výslužka

Keďže trendom tohtoročných svadieb je už Candy bar, nevesty sa rady vzdajú mís, plných koláčov na stoloch a využijú túto alternatívu. Musíte tak však dopredu myslieť na výslužky, ktoré budete potrebovať a starostlivo si ich naplánujte, aby ste nemali niečoho nedostatok. Tradičným doplnkom, ktorý sa k takýmto koláčom dáva, je vínko. Skúste sa však upriamiť na kvalitu vína, namiesto na jeho cenu a fľašu, venujte pozornosť aj dizajnovej stránke. Milé venovanie, vtipná fotografia páru alebo aspoň pripomienka, že išlo o vašu svadbu, poteší každého hosťa.

Odporúčame: Ako vybrať svadobný dar pre mladomanželov? Poradíme, ako na to

vínko a výslužka

Zdroj: Shutterstock®

Personalizujte!

Toto pravidlo platí nielen v súvislosti s vami, ale aj s vašimi svadobnými hosťami. Váš darček by mal obsahovať jednoznačný odkaz, že išlo práve o vašu svadbu. Veď predstavte si, že vaši hostia sa za leto zúčastnia napríklad dvoch či štyroch svadieb a po roku už nebudú vedieť, ktorý darček bol práve od vás. Uplatnenie pravidla môžete skúsiť aj v opačnom smere. Vytvorte darček, ktorý bude ladiť vašim hosťom. Čoraz častejšie sa totiž objavujú dary, ktoré sú odlišné pre pánov, dámy či deti. Tak skúste to aj vy!

Pozri aj: Svadobná výstava Košice 2018: Čo všetko sme na nej zažili?

dámy a páni

Zdroj: Shutterstock

Príklad personalizácie

Na poslednej svadbe sme s mojím partnerom boli obdarovaní naozaj utešenými darčekmi. Na mňa čakalo zrkadielko, ktoré bolo ozdobené menami mladomanželov a ladilo s ich svadobnou výzdobou. Na priateľa čakal viacúčelový darček, ktorý bol v jednoduchom čiernom pánskom dizajne, pričom išlo o magnetku, ktorá je zároveň otváračom fliaš. Milý nápad, však?

Medzi predmety, ktoré viete tiež vďačne venovať dámam a pánom oddelene, patria napríklad ozdobné štipčeky. Na svadobnej výstave, ktorú sme navštívili v Košiciach, nám túto alternatívu svadobného darčeka predviedol jeden z vystavovateľov a my sme ostali v úžase, aký jednoduchý, finančne nenáročný a pritom chutný darček to je. Štipce vám totiž umožňujú zacvaknúť do nich ľubovoľné venovanie alebo inú maličkosť.

chutné darčeky pre dámy a pánov.

Zdroj: pinterest.com

Dámske darčeky

Dámy určite nepohrdnú spomínaným zrkadielkom či iným kozmetickým doplnkom. Prekvapiť ich môžete aj ozdobou do vlasov, ktorá bude obsahovať rovnaké kvety ako sú tie, čo dotvárajú vašu svadobnú výzdobu. Spomedzi šperkov to môže byť aj náramok, ktorý by však mal byť nastaviteľný, aby vyhovoval každej dáme. Ako posledný, avšak možno najviac využiteľný darček,  spomenieme hodvábnu vreckovku, ktorú si môžu nájsť dámy pred samotným začatím hostiny na svojom mieste. V prípade, že by ste im vyčarovali slzy radosti na tvári, nemusia sa hanbiť ju použiť a v prípade, že ostane nevyužitá, majú milú pamiatku s vyšitým venovaním.

darčeky pre dámy

Zdroj: Shutterstock

Pánska alternatíva

Na druhej strane by sme nemali zabúdať ani na pánov. Tí väčšinou ocenia úplne iné darčeky a inšpirovať sa môžete aj skúsenosťou, ktorá bola uvedená vyššie a darovať im napríklad otvárač na fľaše. Ďalším skvelým nápadom môže byť kravata alebo motýlik, vďaka ktorým môžete vykúzliť neopakovateľnú spoločnú fotografiu. Akčnejšou verziou môže byť vreckový nožík, ktorý však musíte darovať pri všetkej opatrnosti, ideálne aj s vygravírovaným venovaním a dátumom vašej svadby.

Pozri aj: Svadobné fotenie: Dá sa na ňom ušetriť?

box pre družbov

Zdroj: pinterest.com

Cukrovinky ako osobitná kapitola

Aj keď sme chceli obísť túto možnosť, je to prakticky nemožné. Skúste však poňať svadobné cukrovinky trochu inak a pripraviť si pre hostí sladké miniatúry makróniek, profiteroliek alebo medovníčkov. Omnoho sladšie budú, keď ich pripravíte sami, no v prípade, že na niečo také pre nedostatok času ani nepomyslíte, oslovte svojich najbližších. Spojte sa so svojou rodinou, družičkami, vezmite snúbenca a hor sa do spoločného pečenia. Vaše možnosti na dekorácie sú nekonečné a jedlými farbami a polevami vyčarujete na týchto drobných sladkostiach čokoľvek.

cukrovinky

Zdroj: pinterest.com

Pár netradičných nápadov

Aj keď sme sa s týmito darčekmi zatiaľ v praxi na slovenských svadbách nestretli, v zahraničí sa zdajú byť populárne. Skúsiť môžete kľúčenky, bytové ozdoby, sviečky či gravírované poháre. Tie sú praktické počas oslavy a vaši hostia si ich môžu vziať domov. Popularite sa tešia aj darčekové boxy, ktoré pár pripravuje pre svoje družičky, družbov a najbližších.

Bude sa ti páčiť: Jedinečné svadobné šperky: Inšpirácia od Very Wang

box pre družičky

Zdroj: pinterest.com

Zaujmite obalom!

Váš darček môže na hostí čakať až po odtancovaní redového tanca alebo si ho môžu nájsť na svojom mieste už pri príchode do sály. Niektoré páry uprednostňujú obe možnosti, no ani pri jednej z nich nezabúdajte, že obal je prvou vecou, ktorú vaši hostia uvidia a preto by ste si na ňom mali dať záležať. Na internete nájdete množstvo inšpirácie na originálne obaly, ktoré zvládnete aj sami v pohodlí domova, prípadne za pomoci svojich najbližších.

nápadité balenie

Zdroj: Shutterstock

Ďalšie tipy na darčeky pre svadobných hostí:

  • mydielko alebo soľ do kúpeľa,
  • kaktus, sukulent alebo iný kvietok,
  • personalizovaná kľúčenka,
  • vankúšiky naplnené levanduľou alebo inými voňavými bylinkami,
  • med, slaný karamel, džem v sklenenom pohári,
  • vrecúško s kávovými zrnkami,
  • ceruzka s menami mladomanželov,
  • balíček žuvačiek či cukríkov,
  • mix korenín v nádobke.

Aktualizovaný článok: 9.11.2022

2 komentárov
Mária Chromíková

Mária Chromíková

04.10.2019 12:08

Netradičné ,určite poteší svadobných hosti.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

16.02.2020 19:24

My ešte stále váhame, že či okrem výslužky v podobe krabice s koláčmi a fľaše vína, je potrebný aj nejaký darček, keďže už som sa stretla aj s názorom, že je to úplná zbytočnosť, ktorá nakoniec skončí v koši.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE