Svadobné líčenie: Profesionál radí, ako ho zvládnete aj doma

Posledné dva roky svadobným plánom príliš nepriali. Momentálne je však už sezóna opäť v plnom prúde a dopyt po vizážistoch prevyšuje ich možnosti. Ak teda plánujete svadbu a nestihli ste si rezervovať termín na líčenie, nezúfajte. Značka Dermacol a vizážista Tomáš Vida pripravili líčenie, ktoré zvládnete v deň D aj sama. Decentný, trvácny a na nerozoznanie od toho profesionálneho.

Pozri aj: Priezvisko po svadbe – musí mať žena priezvisko s -ová? Čo ak ho nechce?!

Dermacol cover make-up

Zdroj: Dermacol

Pleť

Nech sa staráte o svoju pleť akokoľvek precízne, podľa vizážistov je nepísaným pravidlom, že práve pred svadobným dňom sa na tvári nevesty objaví „neželaná návšteva“. Hrubé nánosy líčenia každý nedostatok len zvýraznia, preto pri výbere make-upu radšej počítajte s kvalitným vysokokrycím produktom, ktorý v jedinej vrstve prekryje prípadné nedokonalosti a pleť farebne zjednotí. Stávkou na istotu je legendárny Make-up Cover, ktorý je obľúbenou voľbou aj pri filmovom líčení a profesionálnych foteniach. Obsahuje až 50 % pigmentov, takže zakryje neželané vyrážky, pigmentové škvrny aj kruhy pod očami. Je vodoodolný, dlhotrvácny a má ochranný faktor SPF 30, takže si s ním môžete trúfnuť aj na svadobnú hostinu pod holým nebom.  Predáva sa až v 19 odtieňoch, čo už je škála, z ktorej si vyberie naozaj každá nevesta.

Vizážista Tomáš Vida pridáva ešte dva dôležité kroky: „Pred nanesením make-upu Cover použite podkladovú bázu, ktorá pleť dokonale vyhladí a make-up tak lepšie priľne k pokožke. Na zafixovanie je najvhodnejší sypký transparentný púder. Môžete ho aplikovať aj metódou „bakingu“, ktorá sa postará o dokonale zamatovú pleť a predĺži trvácnosť líčenia.“ A ako na to? „Pomocou hubky aplikujte púder v silnejšej vrstve na oblasť pod očami, čelo a bradu. Počkajte 5 až 10 minút, počas ktorých sa líčenie „zapečie“, čo znamená, že jednotlivé vrstvy dokonale splynú a zafixujú sa. Prebytočný púder odstráňte väčším štetcom na tvár,“ radí vizážista.

Použité produkty:

  • Podkladová báza Satin, Dermacol – 14,90 eur/30 ml
  • Make-up Cover, Dermacol – odtieň 208 -  11,99 eur/30 g
  • Transparentný fixačný púder, Dermacol – odtieň Light - 9,49 eur/13,5 g

Odporúčame: Tipy, ako zvládnuť letné horúčavy na svadbe: Čo pripraviť hosťom?

vodoodolná riasenka

Zdroj: Dermacol

Oči

Pokiaľ ide o líčenie očí, už niekoľko rokov je trendy jemné líčenie bez výrazného tieňovania, ktoré si pokojne natrénujte na inú príležitosť. Pri svadobnej vizáži vám na zvýraznenie očí postačia dva jemné odtiene. „Záhyb oka vykreslite matným hnedým tieňom. Začnite radšej svetlejším, vždy je jednoduchšie na záver pridať na intenzite tieňa ako naopak. Rovnaký tieň tenkým štetcom naneste aj na spodné viečko pozdĺž línie rias. Ak však máte úzke oči, tento krok radšej vynechajte,“ vysvetľuje Tomáš Vida a pokračuje: „Na pohyblivé viečko použite perleťový očný tieň v marhuľovej, zlatej či medenej, ktorá dodá oku žiarivý odlesk. Ja odporúčam 3D mono očné tiene, ktoré  majú jemnú krémovú textúru, sú dlhotrvácne a nezaliezajú do vrások. Použiť ich možno aj namokro, čím zvýšite intenzitu odtieňa.“  

Jediným výrazným akcentom líčenia očí bude linka. Zabudnite však na klasickú čiernu. „Siahnite radšej po hnedej krémovej ceruzke s trblietavým efektom. Nepôsobí tvrdo a opticky nezmenšuje oko. Vďaka krémovej textúre sa s ňou ľahšie pracuje a môžete ju jednoducho zapracovať do tieňov,“ radí vizážista. Na záver zvýraznite riasy, ideálne vodoodolnou riasenkou, ktorá odolá prípadným slzám.

Použité produkty:

  • 3D Mono očný tieň, Dermacol – odtieň 02 a 05 -  5,75 eur
  • Automatická ceruzka na oči Crystal look, Dermacol – odtieň Bronze 01 - 4,95 eur
  • Vodoodolná riasenka Mega lashes, Dermacol – 9,59 eur/12,5 ml

Neprehliadni: Dlhý, čipkovaný, vintage? Ktorý svadobný závoj si vybrať?

16H rúž na pery

Zdroj: Dermacol

Pery

Pokiaľ si pri líčení pier trúfate na výrazné odtiene rúžu, ktoré vyžadujú precíznu aplikáciu a presné kontúry, smelo do toho. Dôležité je len zvoliť naozaj dlhotrvácnu farbu, ktorá odolá bozkom aj jedlu. Veľký výber až 27 odtieňov ponúka dlhotrvácny rúž 16H Lip Colour, pri ktorom sa môžete spoľahnúť na naozaj dlhú výdrž. Je dvojfázový, pričom prvá vrstva obsahuje vysoko pigmentovanú farbu na pery a druhá bezfarebný krémový lesk. Ten farbu fixuje a zároveň  ho môžete kedykoľvek použiť aj ako balzam na pery.

„Najjednoduchšie sa vám bude pracovať s nude odtieňmi, ktoré sú univerzálnejšie a pery s nimi pôsobia plnšie. Odporúčam ich najmä blondínam, celkový look pôsobí prirodzene. Brunetky si môžu dovoliť vyberať zo širšieho spektra farieb, aj sýtych odtieňov. Rozhodujúcim faktorom je však vždy pocit nevesty.“ dodáva Tomáš Vida..

Použité produkty:

  • Dlhotrvácny rúž na pery 16H Lip Colour, Dermacol – odtieň 32 - 8,79 eur/ 3 ml + 4,1 ml
0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE