Príprava na deň D: Ktoré procedúry musí nevesta absolvovať?

Svadba je pre niektoré ženy najdôležitejším dňom v živote. Každá z nás chce byť v tento deň najdokonalejšia, ako sa len dá, a to niekedy nie je jednoduchá úloha. Pred svadbou, kedy riešite hudbu, kvety, obrúčky a svadobné šaty, si musíte do svojho plného kalendára doslova vopchať ešte niekoľko dôležitých beauty stretnutí. Ktoré procedúry musí nevesta absolvovať? Na niektoré z nich treba myslieť aj mesiace dopredu!

Pozri aj: Plánuješ svadbu? Ultra fialová svadobná výzdoba je hit tohto roka

starostlivosť o pleť pred svadbou

Zdroj: Shutterstock®

Dermatológ

V tomto bode sa možno nenájde každá budúca manželka, no niektoré dámy na dokonalú pleť jednoducho šťastie nemajú. Ak vás trápi akné, treba to riešiť, aby sa nestalo, že budete jeho najhoršie štádium prekrývať ráno pred svadbou. Nepridáte tak na sebavedomí sebe a nepotešíte ani vizážistku...

Niekoľko mesiacov pred samotnou svadbou preto odporúčame navštíviť dermatologickú ambulanciu. Poraďte sa, prípadne nasaďte vhodnú liečbu. Aby sa nestalo niečo nečakané, nikdy tesne pred svadbou neskúšajte novú pleťovú kozmetiku, nepoužívajte cudzí mejkap a nezdieľajte ani ďalšie kozmetické potreby s iným človekom. Len pre istotu.

starostlivosť o zuby pred svadbou

Zdroj: Shutterstock®

Zubár

Úsmev robí ženu tou najkrajšou bytosťou a o neveste to platí niekoľkonásobne. Možno si myslíte, že sa na svadbe až toľko usmievať nebudete, no opak je pravdou. Budete. A budete sa usmievať veľa, až vás z toho budú bolieť ústa. Na mieste je preto návšteva zubára, a to taktiež aspoň mesiac pred svadbou. Ak máte krivé zuby a chceli by ste to ešte do svadby vyriešiť, potom choďte k zubárovi oveľa skôr, ideálne hneď po zásnubách. Tesne pred svadbou môžete riešiť vybielenie zubov, prípadne malé nedokonalosti.

solárium pred svadbou

Zdroj: Shutterstock®

Solárium

Rozhodli ste sa, že na svojej svadbe za žiadnu Snehulienku nepôjdete? Mierne opálenie naozaj bielym šatám veľmi pristane. Preto treba začať tento prímorský vzhľad budovať aspoň mesiac pred svadbou. Kúpte si permanentku do solária a choďte doň postupne raz – dvakrát týždenne, aby ste príliš neuškodili pokožke. Pre odvážnejšie sú tu aj rôzne samoopaľovacie prípravky, ktoré však určite neskúšajte len tak „na blink“. Pracujte len s tým, čo skutočne poznáte, inak sa môže odohrať doslova pohroma. Žltá nevesta predsa byť nechcete, nie?

Zaujme ťa: Parfumy v lete: Zisti, či je dobré ich používať počas horúcich dní!

dermatologička pred svadbou

Zdroj: Shutterstock®

Kozmetika a depilácia

Žiadna žena by nemala ísť pod čepiec s upchatými pórmi, čiernymi bodkami či so zanedbanou pleťou. Takže minimálne dva týždne pred svadbou navštívte svoju kozmetičku. Čas je veľmi dôležité dodržať, pretože citlivejšia pleť môže vytláčanie znášať zle. Aj keď je tá vaša prispôsobivá a normálne vydrží všetko, kozmetiku pár dní pred svadbou určite neriskujte. Nikdy neviete, čo vám vaša pokožka vyvedie. Týždeň - dva pred svadbou je vhodné zbehnúť aj na depiláciu, teda, ak sa na nejakú chystáte. Opäť radšej nechoďte do neznámych vôd.

kaderníčka pred svadbou

Zdroj: Shutterstock®

Kaderníčka

Prichádza ten týždeň pred svadbou, kedy musíte absolvovať niekoľko stretnutí. Je to tak preto, že tieto úkony musia vyzerať najlepšie, najčerstvejšie, jednoducho bez chybičky. Nevesta nesmie mať žiadne odrasty (teda v prípade, že ich nenosíte zámerne). Ak si vlasy nefarbíte, nemyslite si, že vás návšteva kaderníčky obíde. Ani rozštiepené končeky nevyzerajú na neveste najlepšie, preto je dobré dať sa podstrihnúť, prípadne ostrihať. Opäť pozor a toto je veľmi dôležité! Nikdy neskúšajte pred svadbou novú kaderníčku, opakujeme NIKDY! Zle odstrihnuté vlasy či pokazená farba sa odstraňujú len veľmi ťažko a žiaľ, niekedy ide o nenávratný proces.

Vyskúšaj: Ako na správne odlíčenie pleti? Tohto by si sa mala vyvarovať!

svadobná manikúra

Zdroj: Shutterstock®

Manikúra a pedikúra

Dostávame sa k dňu bezprostredne pred svadbou, kedy si musíte odskočiť na mani aj pedi. Nechty rastú rýchlo a rýchlo sa aj zničia, preto musíte mať manikúru úplne fresh. Najlepšie spravíte, ak sa na ňu vyberiete večer pred svadbou, kedy už nebudete nosiť žiadne krabice alebo rozvážať výslužky. Pri takýchto činnostiach totiž veľmi jednoducho zavadíte a o jeden necht ľahko prídete. A kto vám ho bude prilepovať tesne pred obradom?!

5 komentárov
Lucia Šintálová

Lucia Šintálová

23.07.2019 23:10

Ja som týždeň pred svadbou absolvovala čistenie pleti a depiláciu u kozmetičky, skúšku účesu u kaderníčky a všetko bolo v pohode.

Vaše meno:

neprihlásený návštevník

neprihlásený návštevník

03.08.2019 09:44

Baby dávali ste si niektorá pred svadbou predĺžiť vlasy ? Zaujímalo by ma či je nejaká metóda ktorá vám nezničila vlasy a po svadbe ste ich mohli dať dole aby ste na svadobnej ceste mali už len svoje a nemuseli sa o ne extrémne starať..

Vaše meno:

Brenda Bolibruchová

Brenda Bolibruchová

05.08.2019 10:34

JA! JA! A bolo to veľmi dobré rozhodnutie mala som micro ring techniku s remy vlasmi clip in hair-u a dám si to opäť niekedy pôsobili prirodzene krásne a ja som bola nadšená

Vaše meno:

Erika Semanová

Erika Semanová

20.02.2020 17:03

Je toho dosť, čo musí nevesta pred svadbou absolvovať.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

23.02.2020 09:31

Určite kozmetička a kaderníčka je základ. Do solárka by som nešla, nemám rada umelé opálenie.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE