Dámska rozlúčka so slobodou: S naším manuálom bude dokonalá!

Rozlúčka so slobodou prináša veľké množstvo otázok. Kto ju organizuje, ako je to s platením a čo bude na programe? Rozlúčka so slobodou musí byť pre nevestu a jej družičky dokonalá. Pozrite sa, na čo všetko by ste pri jej organizovaní mali dbať.

Ako to chodí na rozlúčke

Do organizácie lúčenia so slobodou sa obvykle zapájajú najbližšej osoby z radov svadobčanov: družičky, svedkovia (tými môžu byť kamaráti aj rodinní príslušníci) a ďalší priatelia, ktorí sú pozvaní. Spravidla sa tiež rozdeľujú na „kamarátky nevesty“ a „kamarátov ženícha“ a každá skupinka organizuje pre budúceho novomanžela alebo novomanželku rozlúčku zvlášť. Usporiadať ale hromadnú rozlúčku môže byť výhodné, ak máte jednoducho väčšinu priateľov spoločných.

Neprehliadni: Očarujúca bordová svadobná výzdoba: Určite si získa aj teba!

nevestina rozlúčka so slobodou

Zdroj: Shutterstock®

Čo je v obľube?

Najmä páni sa väčšinou držia klasiky v podobe posedenia v bare alebo súkromnej párty na chate. Podobný program nie je vylúčený ani pre nevestu. Kamarátky budúcej novomanželky však často prejavia skvelú kreativitu a pripravia večierok vyladený aj tematicky. Čo napríklad havajská párty, retro večer alebo filmový maratón?

Program si môžete ozvláštniť aj najrôznejšími hrami. Osadenstvo sa zaručene pobaví pri vymýšľaní improvizovaných scénok, spievaní pesničiek a iných hrách. Ak ste medzi ľuďmi, môžete zaúkolovať aj nevestu, napríklad tým, aby pozvala náhodného cudzieho muža na drink.

Čo zaobstarať?

K slovu prídu určite aj rekvizity pre budúce nevesty: šerpy, placky, vtipné tričká, ale aj balóniky a množstvo iných vecí. Budúcu nevestu môžete skrášliť aj korunkou so závojom. V dave ju potom nikto neprehliadne. V rámci rozlúčky možno zvoliť aj nejaký zážitok. Klasikou je striptíz, wellness alebo jazda limuzínou. Pokojne sa ale prihláste napríklad na kurz varenia alebo si spolu s nevestou vyskúšajte, aké to je, stať sa ošetrovateľom v ZOO. Populárne sú aj víkendové výlety do zahraničia. So slobodou sa môžete s partiou lúčiť štýlovo vo Francúzsku alebo na vlastnej koži zažiť ohnivú Barcelonu.

nevestina rozlúčka

Zdroj: Shutterstock®

Vyberajte múdro a buďte kreatívni

Akcia býva neformálna a jej účelom je hlavne pobaviť, to je potrebné mať na pamäti. Nie každá nevesta môže byť nadšená z nachystaného bungee jumpingu alebo návštevy erotického podniku. Preto je dôležité zohľadniť predovšetkým povahu a záujmy dotyčného. Nadšenú motorkárku môžete pokojne povoziť na nablýskanom stroji, ale milovníčky zvierat určite viac než kone pod kapotou ocenia tie živé. Akčné povahy si ochotne zahrajú napríklad únikovú hru alebo paintball. Zážitkom sa medze nekladú, prečo teda neveste nesplniť tajný sen v podobe letu balónom?

V niektorých prípadoch sa organizovania dokonca chopí sama budúca nevesta a najbližšie kamarátky pozve na obľúbený drink. Síce sa z rozlúčky vytráca moment prekvapenia, avšak dôležitejšie je, že má budúca novomanželka okolo seba svojich najbližších.

Ako je to s platením?

Ako sa vysporiadať s platením? Slečna či dáma, ktorá sa so slobodou lúči, nemusí celú rozlúčku financovať. Záleží to skôr na dohovore medzi zúčastnenými a na zvyklostiach. Kamarátky môžu navrhnúť, že sa na výdavky spojené s programom zložia, ak chcú zorganizovať prekvapenie. V niektorých prípadoch novomanželka berie rozlúčku ako súčasť svadobných výdavkov.

Nevesta má potom pre svoje kamarátky na oplátku pripravenú drobnú pozornosť. Najčastejšie to bývajú tzv. náramky priateľstva s rôznymi korálkami a príveskami. Ich podoba je variabilná, budúce novomanželky ich vyrábajú zväčša samy, náramok je tak úplne jedinečný.

Prečítaj si: Z čoho majú nevesty strach? Týchto 5 vecí im robí vrásky

3 komentárov
Mária Chromíková

Mária Chromíková

09.12.2019 10:47

Všetko s mierou ,je naj...

Vaše meno:

Linda Gunišová

Linda Gunišová

15.12.2019 18:47

my sme mali tiež nedávno rozlúčku s nevestou a bolo vynikajúco, výborný článok pre organizátorky poslednej rozlúčky s nevestou

Vaše meno:

Erika Semanová

Erika Semanová

20.02.2020 17:00

Výborný manuál na dámsku rozlúčku so slobodou.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE