Svadobná tiara: Kráľovská ozdoba pre nevestu

Aj keď sme na Slovensku priveľa kráľov nemali, počas svojho svadobného dňa sa všetky chceme cítiť ako princezné. K dokonalosti nám okrem šiat, topánok a fantastického účesu chýba len korunka. Svadobná tiara môže mať rôzne tvary a taktiež môže byť vyrobená z rôznych materiálov, dekorovaná kamienkami alebo perličkami. Ako správne vybrať vhodnú svadobnú tiaru?

čelenka pásik

Zdroj: Shutterstock®

Štýl svadby

Čo ladíte ako prvé? Hľadáte vhodný priestor alebo vyberáte miesto na tematickú svadbu? Štýl svadby je kostra, ktorej podriaďujete mnoho veľkých rozhodnutí aj výber drobností. K romantickej svadbe sa vám bude hodiť štras, k svadbe v bohémskom štýle zase perličky.

Pozri tiež: Pivonka: Pôvabný VIP hosť na každej svadbe

iná korunka

Zdroj: Shutterstock®

Svadobnú tiaru môžete nahradiť aj peknou štrasovou čelenkou. Ak túžite po kvetinovom venčeku, ale bojíte sa o to, aby kvietky nepôsobili až príliš lúčne (najmä ak je svadba formálna), môžete si vybrať aj čelenku, ktorá bude kvietky imitovať.

jemná čelenka

Zdroj: Shutterstock®

Svadobný účes

Nie každá korunka sa hodí k účesu. Ak máte šikovnú kaderníčku, požiadajte ju, aby vám navrhla, aká čelenka alebo korunka sa k vášmu účesu hodí najlepšie. Platí jednoduché pravidlo. Čím je vlasov viac a účes je bohatší, tým väčší a masívnejší šperk si môžete dovoliť.

korunka

Zdroj: Shutterstock®

Asi vám nemusíme pripomínať, aby ste si aj na skúšku účesu vzali čelenku resp. akúkoľvek ozdobu, ktorú do vlasov plánujete na svadbu. Možno na mieste u kaderníčky zistíte, že účes neladí s korunkou alebo že po jej osadení neostane vo vlasoch miesto na uchytenie hrebienku, ktorý vám bude držať závoj.

veľká korunka

Zdroj: Shutterstock®

Výber šiat

Šperk do vlasov, či už to bude tiara, korunka, jednoduchá čelenka alebo venček, musí ladiť aj so šatami. Ak máte radi čipku a vaše šaty sú bohaté, pokojne môžete tento štýl preniesť aj do ostatných šperkov.

korunky

Zdroj: Shutterstock®

Pre jednoduché a hladké šaty bude lepšie, ak ich doplnky nebudú príliš rušiť. Radšej zvoľte veľmi jednoduché, hladké kúsky. Dôležité je, aby nepôsobili rušivo. Šaty nesmú v žiadnom prípade zaniknúť.

mix

Zdroj: Shutterstock®

Závoj

Vhodný šperk musí spolupracovať aj so závojom. Dôležité je, aby nezavadzal hrebienku, o ktorý je závoj na účese prichytený. Závoj by mal dopĺňať šaty, no zároveň môže byť s nimi v kontraste. Ak sú napríklad šaty bohato zdobené, môže byť závoj jednoduchší a naopak.

veľká korunka

Zdroj: Shutterstock®

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE