Svadba v stane: Na toto nezabudnite!

Vo vašom okolí bude celkom iste dostatok miest, kde sa dá stan postaviť, no krajšie stany sú tie, ktoré sú postavené fixne. Svadba v stane má veľa výhod, je romantická a fotografie z bieleho prostredia sú nádherné. No je tu aj zopár vecí, na ktoré musíte pri jeho výbere myslieť. Poďme sa teda pozrieť na to, ako stan vybrať a akým nástrahám sa vyhnúť.

Ako si vybrať svadobný stan

V prvom rade odporúčame vybrať stan, ktorý stojí fixne. Či už samostatne, alebo ako súčasť hotelovej záhrady. Pokiaľ máte vybraté miesto svadby, ale nemajú tam stan, môžete požiadať svoju svadobnú agentúru alebo hotel, aby vám stan dodali. Dôležité je ale vidieť fotky stanu pred tým, ako ho postavia. Doplnky k stanu môžu byť rôzne, od jednoduchých až po stany dodávané s baldachýnmi a krištáľovými lustrami.

Svadba v stane večer

Zdroj: Shutterstock®

Výhody stanu

Medzi nepopierateľné výhody patrí fakt, že stan je romantický, ste v prírode a mušelínové závesy, okienka a krištáľové lustre sú jednoducho fantastické. Stan môže byť aj z časti otvorený, fajčiari a ľudia, ktorí si na chvíľku chcú oddýchnuť od svadobného zhonu, nie sú nikdy úplne vyčlenení zo zábavy. Nič im tak neunikne. Navyše, svadobný obrad môžete mať hneď v blízkosti recepcie, v prírode a vyhnúť sa tak presunom.

romantika

Zdroj: Shutterstock®

Nevýhody stanu

Stan je vyrobený z odolného materiálu. V letných mesiacoch sa teda dokáže slušne zohriať. Myslite na to, že dámy, ale aj mužov potešia vejáre na ochladenie. V zime zase nezabudnite na dostatok ohrevných stĺpov. Tie budú potrebné až večer. Na zasadacom poriadku ich zaznačte najmä v blízkosti hostí, o ktorých viete, že veľmi netancujú. Najmä starým rodičom býva chladno, keď sa slniečko schová.

vonkajšia dekorácia

Zdroj: Shutterstock®

Dodávateľ stravy, catering

Nezabudnite, že pri svadbe v stane bude vaša strava pravdepodobne dodávaná z iného miesta. Cateringová spoločnosť musí zabezpečiť to, aby jedlo zostalo teplé a drinky studené. Uistite sa, že majú dostatok personálu, miesto na odkladanie inventáru aj spoľahlivé chladničky. Všetky svoje špeciálne požiadavky aj program musíte priestoru stanu prispôsobiť. Napríklad taká ohnivá barmanská show patrí mimo neho.

nápoje

Zdroj: Shutterstock®

Nezabúdajte, že príroda je nevyspytateľná a na všetky exteriérové aktivity musíte mať aj plán B. Najstabilnejšie mesiace na svadbu v prírode sú apríl a september. Ale aj augustové letné búrky stan zvládne a dážď vraj prináša mladomanželom šťastie.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE