Svadba pod holým nebom? Romantika na zelenej tráve

V minulosti neboli veľké romantické sály alebo hotelové reštaurácie. Svadba pod holým nebom bola čosi tak bežné, ako je dnes svadba vo vnútri. Väčšinou sa konala na dvore alebo dokonca na námestí v dedine. Nechýbali prestreté stoly, kvety vo váze a džbány plné vína. Ako ale vyzerajú svadby pod holým nebom dnes?

Umelý strop

Ak hovoríme o svadbách pod holým nebom, za vhodné možno pre ne označiť čas od neskorej jari do skorej jesene. Leto je teda hlavným obdobím, kedy si môžete užiť recepciu len tak vonku. 

Pozri tiež: Marsala: Objav spolu s nami farbu talianskeho vína

girlandy

Zdroj: Shutterstock®

vonkajšia svadba

Zdroj: Shutterstock®

Aby si vaši hostia užili len romantiku a netrápil ich na konci dňa úpal, myslite na vytvorenie umelého stropu. Ten môžete umiestniť na konštrukciu alebo schovať hostí do tieňa stromov. Slniečko počas dňa cestuje, a preto je dôležité, aby ste mali vždy nejaký tieň.

greenery svadba

Zdroj: Shutterstock®

Kedy začať?

Svadba vonku je časovo obmedzená. A to najmä kvôli počasiu. Na jar a na jeseň sa do ranných hodín zabávajú len ľudia bez strachu pred zápalom pľúc. V lete zase počas najvyšších horúčav na poludnie je riziko úpalu alebo iných komplikácií privysoké. 

svadobný obrad

Zdroj: Shutterstock®

doplnky

Zdroj: Shutterstock®

V chladnejších mesiacoch teda môžete začínať relatívne skoro, napríklad spoločným obedom. V lete zase počkajte, kým začne slnko postupne klesať. Najkrajšie fotky sú aj tak hodinu pred západom slnka, keď je svetlo mäkké.

romantické detaily

Zdroj: Shutterstock®

Obrad

Obrad v prírode je pre mnohé nevesty splneným snom. Spev vtáčikov, hudba, zeleň, stromy a všetci blízki, ktorí prišli, aby vám želali len to najlepšie. V súčasnosti sa stále viac cirkevných sobášov koná mimo kostola, prípadne sa využíva blízkosť kaplnky.

svadba pod nebom

Zdroj: Shutterstock®

Výzdoba

Svadby pod holým nebom sa nemusia prispôsobovať žiadnemu interiéru hotela ani farbe. Ladíte sa len s okolitou prírodou. Pri exteriérových svadbách prevládajú skôr prírodné výzdoby: farba dreva, stoličky bez návlekov a dokonca aj obrusy nemusia byť tradičné. Stačí štóla natiahnutá cez stred.

výzdoba vonku

Zdroj: Shutterstock®

romantické detaily

Zdroj: Shutterstock®

Výzdoba greenery, ktorá je tento rok skutočne trendy, bude okolie krásne dopĺňať, pôsobiť prirodzene a môžete ju využiť tak na stoly, ako aj na výzdobu obradu a okolia. Celá svadba bude vyzerať, ako keby vyrástla uprostred lúky.

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

06.04.2021 19:00

Svadba snov skoro pre každého, len škoda že počasie sa v tomto prípade nedá naplánovať :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE