Levanduľová svadba: Zažeň svadobný stres

Jemná fialová v spojení s úžasnou vôňou je čarovná kombinácia. Bez ohľadu na to, či si vyberiete čerstvú levanduľu, sušenú alebo len jej farbu. Levanduľová svadba je po ružovej najvyhľadávanejšou kombináciou romantických neviest. Spolu s fotením sa v levanduľových poliach, samozrejme.

vonkajšia výzdoba

Zdroj: Shutterstock®

Farebná kombinácia

Farba levandule neurazí ani ženícha, resp. mužskú časť svadobnej hostiny. Nie je príliš sladká ako staroružová a pre nevesty, ktoré túžia po farbe, je skvelou alternatívou. Levanduľa sa krásne ladí s bielou aj so zelenou a v jej farbe je viacero rôznych kvietkov.

tlačoviny

Zdroj: Shutterstock®

dekorácia stola

Zdroj: Shutterstock®

Dekorácia pre oči aj pre nosy

Drobné vrecúška so sušenou rastlinkou prevoňajú celú miestnosť. Môžete ich priložiť aj k svadobnému oznámeniu ako milý darček. Aj farbu papiera zladíte celkom jednoducho.

Odporúčame: Svadba vo fialových tónoch: Výrazná kombinácia pre odvážnu nevestu

detaily

Zdroj: Shutterstock®

Svadobná kytica

Tradičná svadobná kytica je okrúhla, no nám sa páčia aj tie, ktoré pôsobia romanticky, takmer ako lúčne kvietky. Na jar sa dá levanduľa kombinovať s tulipánmi a celoročne zase s ružičkami alebo inými drobnými kvietkami.

kytica pierko

Zdroj: Shutterstock®

levanduľa a klasy

Zdroj: Shutterstock®

Zimná svadobná kytica môže zase žiariť zeleňou, aby nám pripomenula, čo nám chýba na zasnežených lúkach. Zaujímavé budú aj sušené kvietky. Aj keď sa hovorí, že nie sú šťastné, nevesta je oslobodená od všetkých povier. Nám sa páčila kytica kombinovaná s bavlníkom a drobnými kríčkovými ružičkami.

kytička

Zdroj: Shutterstock®

Horúce leto a jeho zlaté klasy sa k levanduli hodia tiež. Kombinácia zlatých klasov a fialových stoniek sa hodí ako výzdoba na stoly aj do svadobného pierka pre ženícha. Lúčne kvietky, bodliaky a všetko, čo sa vašej romantickej duši žiada, môžete spojiť s vôňou, ktorá prináša pokoj.

kytica oznamko

Zdroj: Shutterstock®

Dekorácia priestoru a stoličiek

Vďaka jemnej farbe sa levanduľové kytičky hodia k akémukoľvek bielemu kvietku. Krásne hrajú s gypsomilkou, ktorej sa hovorí aj nevestin závoj, s bielymi ružami aj pivonkami.

oznámenie

Zdroj: Shutterstock®

Levanduľu ľahko použijete aj na výzdobu torty. Na bielom kréme, marcipáne alebo poťahovej hmote bude pôsobiť veľmi pekne. Navyše sa z nej vyrábajú aj rôzne sirupy či džemy. Je prísadou do koláčov alebo miešaných drinkov, teda je úplne jedlá.

torta stolička

Zdroj: Shutterstock®

Čaro levandule spočíva v jej jednoduchosti. Je dokonalým doplnkom akejkoľvek výzdoby, krásne vonia, upokojuje svadobný stres a hostia si ju môžu so sebou vziať domov a usušiť.

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

06.04.2021 19:02

Levanduľa sa úplne hodí do svadby vo vintage štýle :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE