Levanduľové polia: Vieš si predstaviť zásnuby v provensálskom štýle?

Vôňa levandule so sebou prináša pokoj, úľavu od stresu, zlepšuje náladu a pomáha k pokojnému spánku. Zásnuby v levanduľových poliach sú teda romantické a zároveň pomáhajú odbúravať predsvadobný stres, ktorý sa hromadí počas príprav. Nechajte sa inšpirovať fotografiami z nádherných polí plných romantickej vône.

Neprehliadni: Svadobné veci (šaty, koláče, obrúčky): Kvalitnejšie alebo len drahšie?

behanie v poli

Zdroj: Shutterstock®

Kedy začína sezóna levandule

Ak sa chcete aj s fotografom vybrať do tradičnej levanduľovej destinácie, do francúzskeho Provence, môžete tak urobiť v pomerne veľkom časovom rozpätí. Od júna do septembra tu levanduľa rastie, kvitne, dozrieva a následne sa zbiera. V strede sezóny, teda v júli a v auguste, je, samozrejme, toto prostredie najviac vyhľadávané. Rezervovať si termín nie je problém a fotografie budú jednoducho čarovné.

klobuk levandule

Zdroj: Shutterstock®

Šaty na fotenie

Romantické polia volajú po volánových, voľných šatách, ktoré počas fotenia vyniknú. Chcete sa predsa cítiť ako dokonalá princezná. Ak práve neobľubujete mušelínové sukne, pokojne vsaďte na klasické šatky, v ktorých sa budete cítiť pohodlne. Pravdou je, že kvety levandule sú pomerne ostré a môže sa stať, že sa na ich hlavičky bude voľný materiál zachytávať.      

par

Zdroj: Shutterstock®

zásnuby

Zdroj: Shutterstock®

Svadobné šaty

Ak máte svadobné šaty v období, kedy chystáte aj predsvadobné fotenie, určite si v nich nechajte urobiť pár záberov. Samozrejme, len vtedy, ak vám a partnerovi neprekáža, že ženích uvidí nevestu pred svadbou. Platí znovu to, čo pri mušelínových širokých sukniach. Dávajte veľký pozor na to, aby sa vám šaty nepoškodili.

detaily

Zdroj: Shutterstock®

pole

Zdroj: Shutterstock®

Doplnky

Priamo na levanduľových poliach vám celkom iste radi zapožičajú rôzne rekvizity na fotenie. Vy si ale nezabudnite klobúčik alebo iný obľúbený doplnok. Krásne budú aj fotografie zo snubného prsteňa, obrúčok alebo si nechajte urobiť aj fotky zo svadobných topánok alebo bižutérie.

levandula

Zdroj: Shutterstock®

Pre prírodné nevesty sa veľmi hodia aj kvetinové venčeky a prípadne aj vence z levandule. Tie si môžete vyrobiť priamo na mieste alebo vám ich rovnako vedia zapožičať.

Pozri tiež: Slovenské svadobné tradície: Vieš ale, čo znamenajú?

prsteň

Zdroj: Shutterstock®

romantika

Zdroj: Shutterstock®

Z fotenia celkom určite odídete s peknou kytičkou. Tú si nezabudnite dať vysušiť. Ak si levanduľu zašijete do malých vrecúšok a umiestnite doma, bude vám pripomínať krásne momenty. Nielen z fotenia predsvadobných alebo svadobných fotografií, ale aj to krásne obdobie bezstarostného zaľúbenia.

4 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

23.07.2019 20:14

krásne, pre nás netypické, predsa levanduľové polia patria k Provensálsku

Vaše meno:

Tatiana Tomašovičová

Tatiana Tomašovičová

03.08.2019 16:07

S levanduľou je úžasné a voňavé čokoľvek, nielen svadobné fotenie

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

06.04.2021 18:59

Určite si to viem živo predstaviť, všetko s levandule mám rada :-)

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

09.04.2021 09:06

zážitok na celý život.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE