Vieš, ako si vybrať svadobný závoj tak, aby ladil so šatami?

Svadobné šaty sú stredobodom každej svadby, a preto je dôležité, aby nevesta vyzerala čo najlepšie. Nevestu však nerobia nevestou iba svadobné šaty či snubný prsteň, ale aj závoj. Nesprávne zvolený závoj môže pôsobiť zle a neveste zničiť celkový vzhľad, aj keď má šaty krásne. Poviete si, že závoj je len kus priehľadnej sieťoviny, opak je však pravdou. Existuje veľa druhov závojov. Pripravili sme pre vás prehľad rôznych druhov závojov, podľa ktorého si vyberiete ten správny!

Typy svadobných závojov

  • Závoj po ramená – tento je perfektný pre šaty s extravagantnejšími detailmi, ako je napríklad čipkovaná výšivka na živôtiku, pretože ho nezakryje. Nič však nepokazíte ani v prípade, ak si vyberiete závoj po lakte.
  • Závoj po „končeky prstov“ – tento typ závoja je dlhý približne po ruky alebo po kríže. Je to asi najobľúbenejší závoj neviest a nikdy nevyjde z módy. Ak je bez detailov alebo iba so španielskou čipkou, môžete ho skombinovať s akýmikoľvek šatami.
  • Závoj dĺžky na waltz alebo balet – dĺžka takéhoto závoja sa pohybuje niekde medzi kolenami a členkami. Už jeho názov naznačuje, že ide o dĺžku, ktorá neobmedzuje nevestu pri tanci.
  • Kaplnkový závoj – takýto závoj sa dávno nosil na honosnejších svadbách, pretože je dlhý. Siaha až po zem a často ho za sebou nevesta vlečie.
  • Katedrálový závoj – ak ste chceli dlhý závoj a myslíte si, že kaplnkový je ten pravý, ešte si počkajte. Tento dramatický katedrálový závoj je ešte dlhší! Môže mať aj niekoľko metrov.
  • Malý závoj iba cez tvár – takýto sa skvelo hodí na retro či vintage svadbu. Môže zakrývať iba vaše oči alebo celú tvár, je to iba na vás. Je pripnutý vpredu peknou sponkou či inou aplikáciou.
  • Dvojitý závoj – tento môže byť variáciou akéhokoľvek závoja. Vzadu je dlhší a vpredu je cez tvár. Väčšinou ide o jeden kus látky, ktorá je pripnutá na jednom mieste. Pred bozkom ho ženích neveste odhrnie a pobozkajú sa.
  • Závoj s čiapočkou – takýto závoj je z jedného kusu tylu alebo čipky. Pripevnený je tak, aby pokryl celú hlavu. Občas zasahuje až na čelo a spredu môže vyzerať ako čelenka.
  • „Puf“ závoj – má smiešny, no výstižný názov. Je nadýchaný a vzdušný. Dodá dramatický look každej neveste!

Pozri aj: Pôvabné minimalistické svadobné šaty pre nenáročné nevesty? Týmto neodoláš!

4 komentárov
Mária Chromíková

Mária Chromíková

27.09.2019 13:05

K neveste a jej svadobným šatam určite patrí aj závoj .

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

01.10.2019 19:46

bez závoja to kedysi ani u nás nešlo, moja nočná mora

Vaše meno:

Lucia Kobíková

Lucia Kobíková

07.10.2019 17:39

Dlhé závoje sú úžasné :)

Vaše meno:

Natália Lobodášová

Natália Lobodášová

09.10.2019 09:27

Závoj dodá neveste ozajstný pocit nevesty....

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE