Lúčna svadobná kytica: Krehká, ale vieš si ju vytvoriť aj sama a ušetriť tak

Dokonalosť v nedokonalosti? Práve lúčne svadobné kytice na pohľad pôsobia nedokonalo a možno aj neusporiadane, ale v konečnom dôsledku svojim vzhľadom dokážu dotvoriť vzhľad každej nevesty. Ak pokukujete po lúčnych kvetoch, tak vedzte, že takúto kyticu si môžete vytvoriť aj samé, a to prakticky počas celej jari a leta. Či už si zájdete do kvetinárstva a opýtate sa na možnosti objednania lúčnych kvetov alebo si pôjdete samé kvety nazbierať na lúku, takúto kyticu voľte v prípade, že sa bude niesť vaša svadba v boho štýle. Poprípade vtedy, keď budete mať záhradnú svadbu, svadbu v stodole alebo v mlyne.

Pozri aj: Chill out zóna na svadbe: Ako ju zariadiť a vytvoriť?

kytica z lúčnych kvetov

Zdroj: Shutterstock®

Kvety do lúčnej kytice

Vydajte sa na prechádzku a nájdite miesto, kde rastú lúčne kvety. Ak vás zaujmú svojou farbou, vzhľadom alebo veľkosťou, tak máte vyhrané. Na lúkach totižto môžete nájsť naozajstné skvosty, ktoré lúčnu kyticu krásne oživia a ozvláštnia. Túto úlohu môžete, samozrejme, delegovať aj na svoje družičky. Alebo si spravte spoločne strávený deň a vyrobte si nielen svadobnú kyticu, ale aj kytičky pre družičky spolu. Ak nestíhate, tak si to zjednodušte a zájdite si do kvetinárstva alebo na veľtrh kvetov.

Vytvoriť si kyticu je jedná vec – v podstate to nie je vôbec náročné, keďže stačí len k sebe prikladať kvety a tvoriť. Náročnejší je skôr výber správnych kvetín. Ide o sezónnu kyticu zo sezónnych kvetín, čím je samotný výber mierne obmedzený. Ťažko budete na lúkach hľadať vlčí mak, keď nie je jeho sezóna.

Počas jari môžete zvoliť kvety, ako je orgován (pozor, ak nemáte radi jeho prenikavú vôňu, tak ho radšej obíďte), nezábudky, ďatelinu, púpavu, margarétky, trebuľku voňavú, kukučku lúčnu, orlíček. V lete zase môžete na lúkach nájsť levanduľu, vlčí mak, pšeničné klasy, zvončeky, slnečnice, kostravu lúčnu, viku.

Ako udržať lúčnu kyticu dlho čerstvú?

Všetky kvety na vzduchu a bez prísunu vody pomaly vädnú. Inak to nie je ani v prípade lúčnej kytice. Ba naopak, lúčne kvety sú na správnu starostlivosť o niečo náročnejšie a vyžadujú si viac pozornosti. Sú krehké, rýchlo vädnú a ľahko sa zničia. Ak budete voliť práve lúčnu kyticu, tak hádzanie svadobnej kytice radšej vynechajte. Aby vydržala čo najdlhšie čerstvá, tak hneď po obrade jej doprajte čerstvú vodu, ktorú môžete „vylepšiť“ podľa babských rád. Vďaka ním kytica z lúčnych kvetov vo váze vydrží oveľa dlhšie. Do vázy pridajte:

  • vodu s 2 lyžicami jablčného octu a 2 lyžicami cukru – spomalí sa tak množenie baktérií,
  • do vody vo váze pridajte vodu (len pár kvapiek) a 1 lyžičku cukru – kytica ostane dlhšie čerstvá,
  • drvené uhlie, ktoré zabraňuje odhnívaniu stoniek lúčnych kvetov.  

Galéria:

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE