Top 3 najznámejší návrhári svadobných šiat: Poznáš ich?

Móda je pominuteľná a odráža chvíľkové spoločenské cítenie. Niečo iné je štýl. Poprední svetoví návrhári nesledujú módne trendy, ale vďaka svojmu citu pre štýl módu vytvárajú. Svadba je síce záležitosťou jedného dňa, avšak každá nevesta chce, aby jej svadba bola štýlová a jej svadobné šaty deťom alebo vnúčatám po rokoch neprišli smiešne.

Nechajte sa inšpirovať módnymi ikonami a legendami štýlu. Máme pre vás TOP 3 najznámejších návrhárov svadobných šiat, ktorí svojimi klasickými aj nevšednými nápadmi navždy zmenili módny priemysel.

Odporúčame: Svadba v stodole: Najkrajšie miesta na Slovensku ideálne na hostinu!

Vera Wang

Zdroj: pinterest.com

Vera Wang

Vera Ellen Wang je skutočnou ikonou módneho priemyslu, ktorú vyhľadávajú známe osobnosti z celého sveta. Vera Wang je americkou módnou návrhárkou s čínskymi koreňmi – narodila sa v roku 1949 v New Yorku, kde má tiež svoj svetoznámy módny salón.

Svoju kariéru začala pred rokmi ako fashion-redaktorka amerického Vogue a pár rokov nato dostala ponuku pracovať pre samotného Ralpha Laurena. Pracovala pre neho niekoľko rokov a potom si otvorila vlastný ateliér.

Vera Wang má osobitý štýl. Jej šaty by sa mohli označiť za klasické, zároveň ale prekypujú nevšednými nápadmi. Svetoznáma návrhárka pracuje so všetkými typmi látok aj zdobením. Niet preto divu, že ich osobitý štýl už oslovil toľko celebrít. Medzi slávne nevesty, ktoré vykročili k oltáru v šatách od Very Wang, patrí Victoria Beckham, Sharon Stone, Uma Thurman, Avril Lavigne, Kim Kardashian, Chelsea Clinton, Mariah Carey a mnoho ďalších.

Carolina Herrera

Zdroj: pinterest.com

Carolina Herrera

Carolina Herrera je už legendou módneho priemyslu. Pochádza z Venezuely, ale väčšinu svojho života strávila v New Yorku. Módu milovala odmalička. Už ako malé dievča navštevovala s babičkou módne prehliadky, neskôr ako mladé dievča navštevovala všetky newyorské módne večierky a stretnutia.

Svoju prvú kolekciu navrhla v roku 1974 a od tej doby patrí medzi najznámejších svetových návrhárov. Jej šaty okúzľujú svojou ženskosťou a klasickým, nie však nudným strihom.

Šaty od Caroliny Herrery si pre svoj deň D zvolili herečky Renée Zellweger a Kristen Bell. Svoje najznámejšie svadobné šaty Carolina Herrera vyrobila pre Bellu (ktorú stvárnila Kristen Stewart) z kultovej ságy Twilight.

Angel Sanchez

Zdroj: pinterest.com

Angel Sanchez

Angel Sanchez je slávny svadobný návrhár z Venezuely. Jeho matka pracovala ako krajčírka, takže Angel vyrastal obklopený látkami a krajčírskymi šablónami. Ako malý sa chcel stať architektom, dokonca architektúru aj študoval. Čoskoro ale zistil, že ho to viac ťahá k matkinej práci. Založil si vo Venezuele vlastný ateliér, ktorý sa za niekoľko rokov zmenil v naozajstný módny dom.

Je známy pre svoj nekonvenčný prístup ku svadobnej móde. Šaty od Angela Sancheza sú veľmi ženské, zároveň ale majú istý dramatický nádych. Angel Sanchez sa nebojí experimentovať s tvarmi aj rôznymi typmi látky.

Dnes je známy po celom svete a medzi hviezdne klientky, ktoré si obliekli jeho šaty na svoj veľký deň, patrí Sandra Bullock, Beyonce a Salma Hayek.

5 komentárov
Alžbeta Neuschlová

Alžbeta Neuschlová

16.02.2020 10:12

Doteraz som nepoznala

Vaše meno:

Erika Semanová

Erika Semanová

17.02.2020 12:39

Mať tak šaty od jedného z týchto úžasných návrhárov.

Vaše meno:

Erika Semanová

Erika Semanová

17.02.2020 12:39

Mať tak šaty od jedného z týchto úžasných návrhárov.

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

18.02.2020 21:29

Občas si prečítam od koho má nejaká celebrita šaty .

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

26.02.2020 22:10

Rada som si prečítala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE