Alstroméria vo svadobnej výzdobe: Čím si získa tvoje srdce?

Svadobná kytica, svadobná výzdoba, výzdoba kostola alebo výzdoba svadobnej miestnosti. Alstroméria sa hodí všade. Nazýva sa aj peruánska ľalia alebo ľalia Inkov. Pochádza z Južnej Ameriky, ale v prírode ju môžete nájsť aj v Spojených štátoch amerických, v Mexiku, Austrálii, na Novom Zélande, Madeire aj na Kanárskych ostrovoch.

Odporúčame: Svadobné šaty pre moletku: Ako si vybrať tie správne?

Alstroméria vo svadobnej kytici

Zdroj: pinterest.com

Farebnosť

Alstroméria poteší takmer každú nevestu. Okrem toho, že do kytíc prináša bohatosť, rastie vo veľkom množstve farieb. Od bielej, ktorá sa hodí do svadobných kytíc, cez jemne ružové až po ostro červené. Pestré kvietky ale dopĺňajú zelené listy. Takže pre nevesty, ktoré chcú mať jednofarebnú výzdobu bez zelene, sa nebude veľmi hodiť.

Alstroméria vo svadobnej výzdobe

Zdroj: pinterest.com

svadobné pierko z alstromérie

Zdroj: pinterest.com

Svadobné oznámenia

Svoj veľký deň oznamujete svadobnými oznámeniami. Ak si obľúbite alstromériu, môžete ju použiť aj ako podklad pre pozvánku na svadbu. Tým tiež svojim hosťom naznačíte, aké kvietky na svadbe budete mať, prípadne aj to, aké kvety by ste radi dostali počas gratulácií.

svadobné oznámenie s alstromériou

Zdroj: Shutterstock®

Svadobná kytica z alstromérie

Alstroméria má tenkú stonku a bohaté okvetie. Veľkosť kytice si teda veľmi ľahko určíte počtom kvetov. Pri niektorých kvetoch, napríklad pri hortenzii, tulipánoch, gladiolách či pri amarylisoch, si musíte veľmi dobre premyslieť, akú veľkú kyticu unesiete. Niektoré tieto kvety majú hrubú stonku alebo veľmi tenké hlavičky. Pri alstromériách tento problém odpadá.

svadobné pierko pre ženícha

Zdroj: pinterest.com

Alstroméria v kytici

Zdroj: pinterest.com

Ak máte útlu postavu, s veľkou kyticou by ste bojovali a nevyzerali by ste prirodzene. Menšie kytičky sa dajú z alstromérie vyčarovať veľmi jednoducho a stále vyzerajú bohato, a to vďaka hlavičkám aj zeleným lístkom. Kytičky môžu mať dlhé stonky, ak chcete, aby pôsobili viac uvoľnene až lúčne.

svadobná kytica

Zdroj: pinterest.com

Svadobná výzdoba

Alstroméria môže vyrásť až do výšky 1,5 metra. Môžete ju teda vložiť aj do vysokých váz alebo z nej vytvoriť jednoduché vypichané ikebany. Je úplne jedno, pre akú výšku výzdoby sa rozhodnete. Myslite však na to, že tieto kvietky sú z veľkej časti zelené. Listy sú aj v okolí kvetov, takže so zelenou musíte rátať. Vo všeobecnosti ale platí, že čím vyšší je strop v miestnosti, tým vyššie môžete vytiahnuť výzdobu.

Inšpiruj sa: Bavlnovník vo svadobnej výzdobe: Očarujúci a ľahký ako pierko

Alstroméria

Zdroj: pinterest.com

4 komentárov
Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

25.07.2019 22:22

krásne su

Vaše meno:

Frederika Kinkorová

Frederika Kinkorová

28.07.2019 13:43

velmi pekna kvetinka ,hlavne do svadobnej kytice

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

28.07.2019 15:00

mám rada tento kvietok, je nežný a honosný súčasne

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

13.08.2019 08:52

ešte som o alstromérii nepočula ,ale je krásna.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE