Frézia vo svadobnej výzdobe: Čím si ťa tieto kvety získajú?

Problém so skleníkovými kvetmi je vo vôni. Čím viac sú šľachtené, tým menej voňajú. Frézia vo svadobnej výzdobe predstavuje fantastickú výnimku. Jej vôňa je lahodná, pripomína čistotu, nevadí ani ľuďom s citlivým nosom. Drobné kvietky si ľahko dopestujete aj doma, stačí trošku trpezlivosti a správny výber dátumu svadby.

Bude sa ti páčiť: Svadobné ponožky pre neho: Aj muži môžu mať svoj deň

Frézia vo svadobnej kytici

Zdroj: pinterest.com

Trošku teórie

Frézia alebo Freesia refracta je hľuznatá rastlina z čeľade Iridaceae. Je blízkou príbuznou irisov a gladiol. Pochádza z južnej Afriky. U nás sú frézie veľmi obľúbené pre svoje príjemne voňavé a trvanlivé kvety žltej, fialovej, bielej, oranžovej aj červenej farby v rôznych odtieňoch.

svadobná výzdoba z frézii

Zdroj: pinterest.com

Ako pestovať frézie

Ak rastlinky vysadíte v marci až apríli, kvitnú od októbra až do decembra. Ak ich začnete pestovať o niečo neskôr, prvé kvietky začnú kvitnúť na jar. Kvietky sú ale citlivé na chlad. Preto v zimnom období prežijú len v skleníku alebo v teplej miestnosti pri okne. Preto rastliny preneste v septembri z vonku do miestnosti, kde v zimnom období začnú kvitnúť.

frézie

Zdroj: pinterest.com

Frézie na svadobnom oznámení

Malá kartička môže veľa prezradiť. Napríklad aj to, aký kvietok bude vašej svadobnej výzdobe vládnuť, aký kvietok by vás potešil ako gratulačný alebo len to, že jednoducho máte frézie radi.

Frézia na svadobnom oznámení

Zdroj: pinterest.com

Svadobná kytica a pierko pre ženícha

Frézie sú pomerne drobné kvietky. Na bohatú kyticu ich bude potrebovať veľmi veľa. Zvážte teda, či vám nebude stačiť aj menšia kytička. Bude ľahšia a voňať bude stále nádherne. Kytica z bielych frézií sa hodí najmä k snehobielym šatám.

svadobné pierko z frézii

Zdroj: pinterest.com

Tmavšie šaty by pri kombinácii s bielymi kvetmi pôsobili špinavo. Vtedy je lepšie staviť na farebnú kyticu alebo kyticu z kvetov, ktoré majú maslový alebo béžový nádych. Napríklad pivonky alebo ruže.

Neprehliadni: Svadobné cupcakes: Pochutia si oči, ale aj svadobný hostia!

Frézia vo svadobnej výzdobe

Zdroj: pinterest.com

Svadobná výzdoba z frézií

Je to najmä kombinácia bielej, bielo-striebornej a, samozrejme, greenery. Vďaka tomu, že biele frézie v sebe obsahujú veľa zelenej a majú zelené stonky, môžete si dopriať skutočne prírodnú výzdobu. Hodia sa aj do vintage výzdoby, lebo pôsobia ako lúčne kvietky.

svadobná kytica z frézii

Zdroj: pinterest.com

Kvietky frézií nie sú len biele, aj keď tie patria medzi najsvadobnejšie. Ak obľubujete voňavé kvety, no chcete mať farebnejšiu výzdobu, pokojne môžete siahnuť po akejkoľvek farbe. V tomto sú to skutočne veľmi unikátne kvety.

jednoduchá svadobná kytica

Zdroj: pinterest.com

Jemnú vôňu frézií si môžete dopriať aj ako nenápadný parfum. Stačí požiadať kaderníčku, aby vám zopár kvietkov vložila do vlasov. Budete ich tak nosiť celý deň so sebou a ich vôňa vám aj po rokoch pripomenie radosť, ktorú ste prežívali počas svojej svadby.

3 komentárov
Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

19.07.2019 21:19

krásne kvety aj krásne vonaju a silno ako decko som ich v škole dala učitelke a za chvílu vonala celá trieda

Vaše meno:

Ivana Šurániová

Ivana Šurániová

17.12.2019 21:09

Moje naj kvietky, ktore krasne vonaju a moja kyticka na svadbe, presne ta ista aku mate na uvodnej foto vlavo :-)

Vaše meno:

Ivana Šurániová

Ivana Šurániová

16.02.2020 08:26

Najkrajsie kvietky

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE