Slnečnice na svadbe: Do výzdoby, do kytice aj na koláčiky?

Svadobné kvety si väčšinou predstavujeme biele alebo v jemných farbách. Odvážnejšie nevesty si vyberajú červenú či fialovú, kombinujú belasú s ružovou alebo nahrádzajú kvety knihami, fotografiami alebo umeleckými prvkami. Slnečnice na svadbu si vyberajú zase nevesty, ktoré milujú lúku, veselosť a hravosť žltej farby. Hodia sa ako ozdobný element úplne kdekoľvek. Do samotnej výzdoby a aj ako milé detaily na cukrovinky.

Odporúčame: Čo urobiť prvé po svadbe: Nezabudli ste na niekoho?

svadobná výzdoba zo slnečníc

Zdroj: pinterest.com

Kedysi boli slnečnice súčasťou každej záhrady. Verilo sa, že prinášajú do domu radosť a slnko, ktoré boli v minulosti veľmi vzácne. Verilo sa, že slnečné lúče dokážu liečiť, vďačilo sa im za dobrú úrodu a západy a východy slnka mali špeciálnu moc. Slnečnice mali všetko toto dobré prilákať k domu, a to ako malí zástupcovia slnka na zemi.

svadobné dekorácie zo slnečníc

Zdroj: pinterest.com

Pestovanie

Slnečnice sú jednoročné kvety a vyrastajú do pomerne veľkej výšky. Môžu byť vysoké až tri metre. Vypestovať ich ale zvládnete ľavou zadnou. Sú nenáročné a v podstate sa postarajú samé o seba. Ak ich chcete využiť do výzdoby, budete potrebovať čo najmenšie hlavičky. V momente, keď sa slnečnica zväčší, hlava jej oťažie, vytvoria sa semená a takýto „kvet“ sa do výzdoby už nehodí. Možno len ako dekorácia ku vchodu, ale zase určite nechcete, aby svadobná sála vyzerala ako oslavy žatvy.

svadobná torta so slnečnicami

Zdroj: pinterest.com

Ak pestujete slnečnice kvôli chutným semienkam, budete ich musieť pravidelne prestrihávať, aby boli hlavy naozaj bohaté. Do výzdoby ich teda musíte nechať vyrásť do všetkých strán.

Mohlo by ťa zaujať Svadobné fotenie s koňmi, ale aj svadobný odvoz: Sen každej nevesty?

ozdoba do vlasov so slnečnicami

Zdroj: pinterest.com

Svadobná kytica zo slnečníc

Ak máte radi slnko, teplo a plánujete slnečnú letnú svadbu, zvážiť môžete aj kyticu z týchto žlto-hnedých kvetov. Myslite na to, že slnečnice potrebujú veľa vody, a preto si svoju svadobnú kyticu nechajte poriadne zafixovať profesionálnym sprejom, aby vám jemné lístky neopadali.

Zaujme ťa: Svadobné ponožky pre neho: Aj muži môžu mať svoj deň

svadobná kytica zo slnečníc

Zdroj: pinterest.com

Vytvoriť pierko pre ženícha bude trošinku náročnejšie. Veľká hlavička by mohla pôsobiť na klope saka masívne a ľahko by sa mohlo stať, že sa pierko bude prekrúcať alebo bude chcieť odpadnúť. Dajte teda pozor na to, aby ste vybrali čo najmenší kvietok, ak si výzdobu robíte sama. Floristka alebo svadobná agentúra na to budú myslieť celkom isto.

kytica pre družičku

Zdroj: pinterest.com

Svadobná výzdoba zo slnečníc

Slnečnice svojou usmiatou hlavičkou ozdobia akýkoľvek priestor. Či už to bude vchod do sály, svadobná pergola alebo aj samotné svadobné tlačoviny (aj keď tu budú slnečnice skôr nakreslené). Využiť ich, samozrejme, môžete aj ako doplnok do vlasov. Napríklad taká slnečnicová čelenka pre nevestu alebo pre družičky je krásne ozdobná a zároveň plná radosti.

slnečnicové svadobné oznámenie

Zdroj: pinterest.com

Svadobné cukrovinky a svadobná torta si tiež zaslúžia svoju dávku slnka. Ak túžite vidieť svoje obľúbené kvety úplne všade, požiadajte svoju cukrárku, aby sa vybláznila do sýtosti. Použiť môžete, samozrejme, aj živé kvety, len sa uistite, že nie sú chemicky ošetrené.

slnečnice vo výzdobe

Zdroj: pinterest.com

Slnečnice prinesú do vášho svadobného dňa radosť, farbu a možno aj kúsok z čarovnej poverčivosti našich predkov. Slnečnicová farebná kombinácia je najčastejšie žlto-hnedá. Tieto kvety sa teda hodia aj do voňavej výzdoby, ktorej kraľujú kávové zrná a na sladkom stole čokoláda, celé hromady čokolády.

1 komentár
Frederika Kinkorová

Frederika Kinkorová

28.07.2019 13:24

mamina miluje slnecnice a dostava ich ku kazdemu sviatku,mne osobne sa nasvadbu hodia skro menej napadne kvetinky,ale 100ludi 100chuti:)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE